Skocz do zawartości

Telewizor i telewizja cyfrowa


Recommended Posts

Witam.

Mam pewien problem ,w sklepie mówiono mi ,że telewizor z DVB-T i mpeg4 wystarcy by oglądać telewizje cyfrowa. Dajemy ,że chciałbym kupic ten http://www.mediamark...h5300,id-287021

 

I mam pytanie bo widzę ,że w niektórych telewizorach jest DVB-C. Mi zalaży głównie na takiej telewizji jak Cyfra+ i podobne. Jak wiadomo w sklepach doradzają tak byle ,żeby sprzedać. Może ktoś tutaj będzie wiedział czy muszę posiadać DVB-T czy DVB-C.

 

 

A jeśli DVB-C to jaki telewizor mam wybrać do 2000zł.

-bez 3D

-Przeglądanie kanałow [telegazeta]

-Internet -może, nie musi.

 

Czy lepiej kupic tego samsugna i dekoder? Pogubić się można.

Edytowane przez warcab
Link to post
Share on other sites

Witam.

Prawdę mówiąc to nie wiem o co Ci chodzi... jeżeli chcesz używać telewizji satelitarnej to musisz mieć dekoder od dostawcy (Cyfra+, Cyfrowy Polsat czy też N), bez niego nie ma szans na odbiór TV. Co do kablówki to też już większość wprowadziła dekodery i nie ma możliwości odbioru po samym kablu a jak już jest taka możliwość to wtedy TV musi mieć DVB-C ale i tak do odbioru wszystkich kanałów pakietowych potrzebujesz ich dekodera. Natomiast DVB-T służy do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej, czyli do telewizora wyposażonego w tą technologię potrzebujesz tylko anteny zewnętrznej.

Jeżeli chcesz korzystać z telewizji satelitarnej (w Twoim przypadku Cyfry+) to tak na prawdę nie potrzebujesz żadnych wbudowanych dekoderów ponieważ dekoder, który otrzymujesz przy jej zakupie 'robi całą robotę' i możesz go podłączyć nawet pod TV CRT, tak samo sprawa się ma z telewizją kablową + dekoder. Mam nadzieję, że teraz trochę Ci się rozjaśniło?

Co do samego TV to ten, który wybrałeś jest ok.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...