Skocz do zawartości

Fractal Design ARC MIDI-sposób na podtrzymanie,cięższych i długich kart graficznych


Recommended Posts

Zawsze miałem obawy o karty graficzne zamontowane w slocie pci-e.

Mimo że skręcone przy śledziu i osadzone w gnieżdzie pci-e , koniec kart graficznych

wtrażnie odstawał od poziomu.

Nie chcąc zmieniać obudowy na CM , musiałem rozwiazać ten problem w mojej ARC MIDI.

Oto moje rozwiązanie:

 

 

http://s18.postimage.org/gdc9ve9tx/DSCF5196.jpg?noCache=1347441344

Link to post
Share on other sites

Ja to tylko wkleiłem biorąc linka z jego zepsutego obrazka ;) Generalnie sprawa wydaje się prosta. Blaszki podtrzymujące przykręcone do koszyka na dyski. Sprytnie ;)

 

@UP

Jak się ma SLI to trzeba kombinować.

Edytowane przez Biafra1987
Link to post
Share on other sites

Coś w tym może być. Na logikę zależy to od konstrukcji. Jak popatrzysz na coolery EVGA to robią to podobnie do referentów i zawsze ładnie nadawały się do SLI. A kanapka się grzeje. Nawet jak dorzuciłem drugie 6950 z WF3 to temperatury w stresie skoczyły z max 62 stopni do 75 a to przy wentylatorach wchodzących na znacznie wyższe obroty niż w przypadku jednej sztuki... Także gdyby było to chłodzenie o mniejszej wydajności to już by się gotowało.

Link to post
Share on other sites

Nic nie lata , nic nie wpada w rezonans.Odwrócona litera F .Na topie wentylator 92mm - jest przymocowany,

na przyspawanej blaszce 25mm na 92mm.Każdy element amortyzuje podkładka gumowa 5mm.

Żadnej ingerencji w obudowę.Wykorzystane otwory z dolnego panelu dysków.

http://s9.postimage.org/dkt4i1epa/DSCF5200.jpg

Link to post
Share on other sites

Arkowski, zapraszam tu .

 

Arkowski, zapraszam tu .

 

Jest taka możliwość , że wstawione przeze mnie zdjęcia , są widoczne tylko dla mnie?.

Piszę posta , wchodzę na forum (widzę wstawione zdjęcie w pełnym wymiarze) a inni go nie widzą ?.

Edytowane przez arkowski
Link to post
Share on other sites

Nie- wbrew pozorom , nie mam wysokich temperatur.To nie jest piekarnik , temperatur mogliby pozazdrościć

posiadacze pojedynczych kart graficznych.

Fractal ARC Midi i 8x140mm+1x92mm-robią swoje.

 

http://images41.fotosik.pl/1761/7650a739a5756e0d.jpg

 

 

CPU: i5 2500k 4,4MHz / Phanteks-TC14PE 3x140mmPHANTEKS

MOBO : Asus P8Z68-V/Gen3

RAM : Kingston Hyper X 1600 Grey 4x4GB(16GB)

GPU : Sli-Asus GTX670 DCII Top

PSU : Chieftec APS 750C

CASE : Fractal Design ARC Midi – 8x140mm,1x92mm / PANEL : Zalman ZM-MFC3

HDD : OCZ 120GB SSD / WD 500GB / 2xWD 1TB-LAN/ D-LINK DIR600

MONITOR : HP ZR2440w 1920x1200

WIN 7 PREMIUM 64

Audiotrak Prodigy Cube / Microlab FC530 / Steelseries Siberia

Link to post
Share on other sites

Ten cooler jest przeokrótny ale jak przeglądałem prase tematyczną ta firma jest bardzo popularna w usa..

 

Plus że masz praktycznie same 140 które nie robią takiego hałasu jak 120 bo przypuszczma że przy tej ilości wentyli czlowiek by dostawa szalu :P chyba że siedzisz przy nim z stoperami :P

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...