Skocz do zawartości

Recommended Posts

1. Witam czy możecie pomóc w dobraniu cichej i dobrze chłodzonej obudowy do płyty ASRock 970 Pro 3

i komponentów opisanych w mojej sygnaturze. :pomocy:

2. Które wentylatory do obudowy są wydajniejsze i które osobiście mogli byście polecić? :?:

3. Cena obudowy 100-350zł ^^

Link to post
Share on other sites

ok - 100 ~ Brutus 310/410

ok - 200 ~ Zelman Z9, Gladius 800

0k - 300 ~ Regnum

 

Co do wentylatorów im większe, tym cichsze np 120 mm ~ SilentiumPC Zephyr. (budżetowe)

Przy bużecie 150 zł firmy Noiseblocker.

Edytowane przez retigon
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

ok - 100 ~ Brutus 310/410

ok - 200 ~ Zelman Z9, Gladius 800

0k - 300 ~ Regnum

 

Co do wentylatorów im większe, tym cichsze np 120 mm ~ SilentiumPC Zephyr.

 

W midi tower zmieści się płyta główna 30,5 cm x 20,8 cm??

 

 

domyślam się, że za komplet, nie za sztukę

 

Enermax t.b silence

Enermax Magma

Silverstone AP

Noiseblocker PL2

 

zależy ile ich zechcesz i gdzie je będziesz montował

 

Zakładam że w nowej obudowie będą 2 lub 1 wentylatory przynajmniej z przodu i z tyłu więc potrzebuje 2 czy 1?? na górę jeden na bok na cpu i jeśli się da jeden na gpu tylko pytanie czy z dołu czy od boku lepiej ?

w sumie 3 ?

"Noiseblocker PL2" czy xl2

Edytowane przez xAlucarDx
Link to post
Share on other sites

zajrzyj do FAQ o obudowach, tam jest sporo schematów ułożenia wentyli, plus referenty lepiej wpakować na dach, a dokupić na pozostałe sloty

 

Widziałem ten temat i w sumie nie wiele tam ciekawego mało opisów dokładniejszych(nie widziałem tam polecanych wentylatorów ani rankingów wydajności ), wszystko opisane jakby tak na szybko i pytanie do Ciebie po co daje się wentylacje dodatkową na zasilacz?? obok nie wystarczy zasilacz tak mocno się grzeje że trzeba dodatkowe chłodzenie jego obudowy(wg. mnie to bez celu jest)?? Jeżeli zasilacz zasysa z budy powietrze to czemu strzałka niebieska wychodzi do budy z zasilacza ??

Edytowane przez xAlucarDx
Link to post
Share on other sites

pytanie do Ciebie po co daje się wentylacje dodatkową na zasilacz?? obok nie wystarczy zasilacz tak mocno się grzeje że trzeba dodatkowe chłodzenie jego obudowy(wg. mnie to bez celu jest)??

akurat ta strzałka na schemacie mówi jak ma być ułożony zasilacz, by brał powietrze z pod obudowy

 

Jeżeli zasilacz zasysa z budy powietrze to czemu strzałka niebieska wychodzi do budy z zasilacza ??

bo nie powinien zasysać z wnętrza budy, tylko z pod niej

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zasilacz pobiera zimne powietrze z dołu i wypycha ciepłe przez kratkę z tyłu :)

 

akurat ta strzałka na schemacie mówi jak ma być ułożony zasilacz, by brał powietrze z pod obudowy bo nie powinien zasysać z wnętrza budy, tylko z pod niej

 

 

Ok dzięki :D W końcu ktoś mi to wytłumaczył :P

Edytowane przez Igoruss
zamykam z prośby autora tematu
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...