Skocz do zawartości

Duży problem z komputerem


Recommended Posts

Zacznę od początku.

 

W tę niedzielę zaczęły mi się zdarzać zwiechy kompa kończące się blue screenem. Działo się to tylko podczas grania w skyrim. Przeinstalowałem go bawiłem się ze sterownikami ale nic nie pomogło. Doszedłem do tego, że nie tylko Skyrim, lecz wszystkie gry po 10-15min wywalało mi. Do dnia dzisiejszego już zaczęło mi wywalać bsod od zwykłej pracy.

 

Postanowiłem przeinstalować cały system:

- na dysku SSD zwiecha przy rozpakowywaniu plików na 0%.

- na dysku hdd to samo

 

Co zrobiłem do tej pory:

- wyłączyłem EPU i TPU

- bios przestawiłem na domyślne ustawienia.

- ram potraktowałem memtestem, nic nie wykrył

 

Nie mam pojęcia co mogło się popsuć. Zestaw ma niecałe dwa miesiące a już takie problemy. Mój zestaw w sygnaturce.

 

Jakieś pomysły?

Link to post
Share on other sites

Kod już nie spisze bo nie mam windowsa. Przy instalacji zatrzymuje się przy 0%, kropeczki normalnie się przesuwają i po jakiś 15 sec ekran zmrożony i nic się nie dzieje.

 

Spróbuje pod różnymi portami saty z jednym dyskiem.

 

EDIT

 

Dyski poprawnie działają na innym komputerze przy instalacji windowsa.

 

Próbowałem podłączyć tylko jeden dysk, pod różnymi portami sata i nadal to samo.

Edytowane przez Xierios
Link to post
Share on other sites

W biosie nic nie było przestawiane odnośnie kontrolera Sata? Bo jeżeli nie, to najwidoczniej wysypał się kontroler Sata na płycie głównej. Jedyny sposób aby się o tym przekonać, to próba instalacji systemu na jeszcze innym dysku. (jak to mówią, do trzech razy sztuka) :)

Może próba aktualizacji biosu coś pomoże.

Link to post
Share on other sites

Poprzekładałem już wszystkie możliwe części z drugiego komputera do tego poza prockiem (drugi stoi na AMD) i nadal to samo. Wczoraj nawet wywaliło jeszcze zanim pojawiła się możliwość wyboru dysku.

 

Chyba masz racje, że padł kontroler sata, a nawet dwa, ten asmedia też nie działa :P . Wychodzi na to, że płyta asusa leci na gwarancje, eh pewnie przez 3-4 tygodnie jej nie zobaczę.

 

PS

 

Trzeci dysk nie trzeba podłączać bo sprawdziłem te dyski na tym drugim kompie i spokojnie na nich zainstalowałem windowsa.

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...