Skocz do zawartości

Jaki socket 1155 czy 2011


Recommended Posts

Witam przymierzam się do wymiany mojego i7 950 na coś nowszego i zastanawiam się 2011 lub 1155.

Bardziej skłaniam się ku i7 3820 płyta gigabyte ud3 lub msi gd45, druga opcja to i7 3770k i płyta asus P8Z77-V PRO. Jak sądzicie co jest lepszym wyborem. Kompa używam głównie do gier i przerabiania filmów i jeszcze który z nich lepiej się kręci?. Z góry dziękuje za odpowiedz i pozdrawiam.

Edytowane przez cichy
Link to post
Share on other sites

jeśli używasz kompa głownie do gier to lepiej 1155, jeśli bardziej profesjonalnie to 2011 ale tu o wiele więcej zapłacisz i za procka i za płytę . Jeśli masz dużo kasy i dużo obrabiasz filmów to 2011, ale myślę że i7 3770K w zupełności powinien wystarczyć

Link to post
Share on other sites

Jak wymiana z i7950 to na platformę 2011 Gigabyte UD3 dobra niedroga opcja,bito nawet na niej rekord podkręcania

 

Powiedział, co wiedział. Do gier z całą pewnością 1155. Niech się @cichy wypowie, czy chce pracować profesjonalnie, czy nie. Bo jeśli nie będzie nic specjalnego robił, to tylko Sandy Briidge! Całkiem dobra płyta do OC kosztuje na 1155 mniej niż 400! Procesor też ciut tańszy. A tanich procesorów na 2011 nie będzie nigdy. Nie ma sensu dopłacać tylko po to, aby się móc pochwalić "lepszym" gniazdem, nie wykorzystując jego możliwości

Link to post
Share on other sites

Witam przymierzam się do wymiany mojego i7 950 na coś nowszego i zastanawiam się 2011 lub 1155.

Bardziej skłaniam się ku i7 3820 płyta gigabyte ud3 lub msi gd45, druga opcja to i7 3770k i płyta asus P8Z77-V PRO. Jak sądzicie co jest lepszym wyborem. Kompa używam głównie do gier i przerabiania filmów i jeszcze który z nich lepiej się kręci?. Z góry dziękuje za odpowiedz i pozdrawiam.

 

Dużo lepszym wyborem będzie 8150. Ma tańsze płyty, 8 rdzeni które w aplikacjach profesjonalnych daja czadu.

Wyjdzie ciebie duzo tanie i nowoczesnych programach bedzie pewnie szybciej.

Ja sam stalem przed wyborem i zdecydowalem sie na zakup 8150. Dla mnie potega, wsztystko wymiata i chodzi bardzo szybko.

Moge odpaic mnóstwo aplikacji i nic sie nie zacina jak na starym e8400.

 

//Ortografia. //Igorrodz

Edytowane przez Igorrodz
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dużo lepszym wyborem będzie 8150

On ma tak naprawdę 4 rdzenie kolego...

Poza tym spójrz na to: http://www.anandtech.com/bench/Product/100?vs=434

gdzie ta przewaga względem i7? Jeszcze tam są testy bez OC, gdzie FX ma 600Mhz przewagi.

Rozumiem jeszcze gdyby to była oszczędność energii, ale te fx'y też lubią dużo papu.

Link to post
Share on other sites

On ma tak naprawdę 4 rdzenie kolego...

Poza tym spójrz na to: http://www.anandtech...duct/100?vs=434

gdzie ta przewaga względem i7? Jeszcze tam są testy bez OC, gdzie FX ma 600Mhz przewagi.

Rozumiem jeszcze gdyby to była oszczędność energii, ale te fx'y też lubią dużo papu.

 

Do Fx-a potrzeba nowoczesnych programów. W tedy jest szybszy od intela.
Link to post
Share on other sites

Dla mnie potega, wsztystko wymiata i chodzi bardzo szybko.

Moge odpaic mnusto aplikacji i nic sie nie zacina jak na starym e8400.

 

Przepraszam bardzo, ale wymiana i7 na FX to jedno wielkie nieporozumienie, przecież teraz ma 4 rdzenie 8 wątków czyli praktycznie to samo co FX (przez budowę modułową tu zasady są trochę inne) po za tym takie błędy ortograficzne aż bolą w oczy. :roll:

 

//Ortografia i interpunkcja //Igorrodz

Edytowane przez Igorrodz
Link to post
Share on other sites

Używałem platform LGA1155 i 2011, obu do pracy i do zabawy. Dla mnie LGA2011 jest bardziej uniwersalne, do pracy zdecydowanie zostawia w tyle LGA 1155, w grach różnicy nie ma. Dla mnie minusem LGA2011 jest brak zintegrowanej grafiki (przydatna opcja przy wymianie lub "śmierci" karty graficznej), mniejszy wybór układów chłodzenia i oczywiście cena. Jeśli różnica w cenie między tymi platformami nie ma dla Ciebie znaczenia to bierz LGA2011.

O AMD nie będę się wypowiadał bo od dłuższego czasu nie miałem z procesorami tej firmy do czynienia.

 

Pozdrawiam

 

mulator

Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

Kompa używam głównie do gier i przerabiania filmów i jeszcze który z nich lepiej się kręci?

Jeśli do gier to zdecydowanie najlepsza będzie platforma Intela, LGA1155 z i5-2500k bądź i5-3570k wystarczy Ci praktycznie do obsługi każdej jednoprocesorowej karty graficznej. Niemniej jeśli do 'przerabiania' filmów to... tak naprawdę ile tych filmów 'przerabiasz' dziennie, ile Ci to teraz zajmuje czasu? Moim zdaniem tutaj wystarczy i7-2600k bądź i7-3770k. Oczywiście, w grach między i5 a i 7 praktycznie nie zauważysz różnicy (nie ma chyba jeszcze gry potrafiącej wykorzystać więcej niż 4 rdzenie / wątki). Reasumując proponuję raczej LGA1155 - również dlatego, iż płyty pod ten socket są tańsze niż pod LGA2011, o które w temacie pytasz. Bo chyba lepiej zaoszczędzić te pieniążki i dołożyć je do wydajniejszej karty graficznej i większej ilości pamięci RAM, nieprawdaż?

 

przymierzam się do wymiany mojego i7 950 na coś nowszego

Mimo tego, co napisałem wcześniej uważam, że wymiana platformy o której myślisz, jest bez sensu. Zostań na tym, co masz - poczekaj do debiutu Haswelli i dopiero wtedy zadecyduj.

 

Pozdrawiam :)

Ig.

Link to post
Share on other sites

Nie piszę że Haswelle będą pasowały do 1155, tylko że 1155 jeszcze żyje :) a nie ma sensu pakować pieniędzy w 2011 przed premierą nowych procesorów :)

 

Które i tak na 100% nie będą wcale wydajniejsze niż 3820. Może hasse na 2011 coś pokażą, ale to pewnie po premierze 1150.

Link to post
Share on other sites

Ivy pod LGA2011 planują wypuścić w 3 kwartale 2013 więc platforma jest jak najbardziej przyszłościowa. Haswell zadebiutuje również w 2013 roku. Pytanie do autora czy chce mu się czekać na LGA1150. Po Haswellach będzie Broadwell i tak dalej. Z takim podejściem to nic się nie opłaca kupić bo ciągle można czekać na kolejną generację.

Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

Z takim podejściem to nic się nie opłaca kupić bo ciągle można czekać na kolejną generację.

Owszem - ale na dzisiaj przejście z tego co autor aktualnie posiada na LGA1155 czy LGA2011 jest moim zdaniem pozbawione sensu, niech czeka na większa różnicę w wydajności po upgrade. Bo to co ma IMO jest tu wystarczające i nie warto robić takiej zmiany, o jakiej autor pisze.
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...