Skocz do zawartości

SteelSeries Xai czy Logitech G9x


Recommended Posts

Witam. Chciałbym w najbliższym czasie kupić nową myszkę, głównie do grania (przewaga MMO) i nie mogę podjąć decyzji co kupić. Aktualnie używam Death Addera (tego pierwszego), jest już jednak trochę zużyty i chciałbym coś nowego. Nie zależy mi na 20-tu programowalnych przyciskach, wystarczą dwa pod kciukiem. Używam przeważnie fingertip grip (rzadziej claw). Rękę mam średnich rozmiarów. Co mnie denerwowało w DA to ten śliski plastik na bokach, okropne tworzywo gdy ręka się poci. Bardzo podoba mi się wykończenie G9x, Xai nie miałem okazji pomacać, więc nie wiem czy też jest taka gumowana, czy bardziej chropowata jak G500.

Szukam więc czegoś do wygodnej, wielogodzinnej gry. Jak już wspomniałem zainteresowała mnie Xai i G9x, chyba ze znajdzie się coś lepszego dla mnie. Budżet mam w zasadzie nie ograniczony, ale liczę na rozsądne ceny. :P

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Nad G700 też myślałem, ale ona jest dość duża a w zasadzie wysoka i kierowana chyba głównie pod Palm Grip, którego z reguły nie używam. Dlatego wolałbym coś bardziej płaskiego i Xai chyba taka jest, G9x tym bardziej. Nie wiem tylko czy są wygodne na dłuższą metę i która ma materiały "przyjemniejsze w dotyku". Jakość wykonania też jest bardzo ważna, ale tutaj raczej nie będzie problemów.

Link to post
Share on other sites

W to, że G700 jest wygodna to akurat nie wątpię, tylko boje się, że do fingertipa będzie na dłuższą metę męcząca.

W ogóle różnica miedzy G700 a Xai czy G9x jest aż tak duża, że tak ją ludzie polecają? :P

Link to post
Share on other sites

Miałem i mam jeszcze deathaddera i mysz jest dla mnie wygodna, tylko ten plaskik po bokach faktycznie troszkę nie taki jaki powinien być, ale mi to nie przeszkadzało.

Przesiadłem się na g400v2 i... mysz ma bardzo specyficzny kształt, ale mi pasuje (mam małą dłoń). Materiały są dobrej jakości, a miejsce na kciuk jest świetne. Bebechy też są doskonałe. Jest to dobra alternatywa, przed zakupem nie sprawdzałem czy mi leży dobrze w łapie (dodam, że trzymam ją raczej fingertip'em, ale dorwałem okazyjnie za 100zł to wziąłem. Mysz ma także lepszy ślizg od DA.

Jeśli dobrze leżałaby Ci ta mysz w łapie to bierz śmiało, niczego jej nie brakuje.

Edytowane przez Cacek93
Link to post
Share on other sites

G400 mierzyłem i średnio mi pasuje. G500 była pod tym względem trochę lepsza, ale osobiście od tego chropowatego materiału w G500 wolę chyba gumowane tworzywo z G9x. Kusi mnie ta Xai, mogę ją kupić w przystępnej cenie tylko nie mam możliwości przymierzenia się do niej przed zakupem i nie wiem czy warto ryzykować. G700 to też jakaś opcja.

Link to post
Share on other sites

no to bierz g9x, a nie przeżywasz jak panna na wydaniu. każda z tych myszy jest dobra, do grania bierz przewodową: g400v2, DA, g9x, xai, którą z tyc nie weźmiesz powinieneś być zadowolony. z tego co wiem nada się jeszcze sensei, sharkoon drakonia jest na dobrym sensorze, bo avago adns-9500, choć jak się sprawuje to nie mam pojęcia. na chwilę obecną nic więcej nie przychodzi mi do głowy

 

PS sam dla siebie kupiłem g9x za 150zł i jestem zadowolony :)

Edytowane przez Boodyn93
Link to post
Share on other sites

Właśnie kształt Xai chyba bardziej mi odpowiada. Miałem dzisiaj w ręce myszkę Steelseries "Diablo III" a to chyba jest właśnie Xai. Niezły materiał, dobrze ułożone przyciski na bokach, wygodna chwyt, ogólnie pozytywne wrażenia. Logitech G9x też mi się podoba, ale taki troche krótki jest.

Link to post
Share on other sites

G500 jak i G700 to bardzo dobre myszki. Używałem starej g500 i jestem z niej zadowolony. Pomiędzy g5 ,a g700 miałem kilka razerów i nigdy więcej tego nie ruszę. G700 opóźnienia są ,ale bardzo małe logitech się o to postarał gram w większości fps'y i jest super reakcja jest bardzo często szybsza niż graczy z myszką na kabelku.

Link to post
Share on other sites

Zdecydowałem się na G9x, zobaczymy jak się spisze. Pierwsze wrażenia pozytywne, mysz dobrze leży w dłoni a wartości DPI można w szybki i prosty sposób zmieniać. Musze tylko dokupić chyba jakąś twardą podkładkę. Na Goliathusie i Qck mysz działa całkiem nieźle, ale sądzę że może być jeszcze lepiej. :)

Link to post
Share on other sites

Nie chcę zakładać nowego tematu więc napisze tutaj. Czy ta myszka: Sklep internetowy NET-S Gdynia 910-002766 Mysz Logitech G9x Laser Mouse CoD różni się czymś od zwykłej G9X oprócz podkładki w zestawie i napisów CoD MW3? Bo cena wydaje mi się atrakcyjna i właśnie ją zamówiłem, ale nie jestem do końca pewien czy nie ma jakiś różnic technicznych.

Link to post
Share on other sites

Powiem Ci szczerze, że coś mi tu śmierdzi :roll:

Akurat posiadam tą myszkę i szczerze powiem, że trochę się zdziwiłem różnicą w cenie.

Luknąłem na stronę logitecha i nr katalogowy myszki G9x jest: PN 910-001153, a taki nr katalogowy na net-s ma myszka za 318,50, ale patrząc na tej stronie na parametry techniczne to ma tylko 5000 dpi, a właściwym parametrem jest 5700 dpi z tym, że net-s zastrzega sobie ewentualne błędy w parametrach tech.

natomiast ta za 163 zeta nie ma podanych parametrów tech, ma również inny nr katalogowy: 910-002766, ale to pewnie ze względu na CoD

 

http://vpx.pl/i/2012/09/16/Ctgl3.jpg

A to, że mają różne obudowy to nic nie znaczy, ponieważ w opakowaniu są dwie wymienne.

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Kupiłem podkładkę 9HD, Razer Imperator słabo z nią współpracował, więc dokupiłem mysz Steelseries Xai.

Mam dwa pytania do ludzi, którzy używali/używają tej myszy:

1) Czy terkotanie kółka przy przewijaniu w górę jest normalne w tym modelu? Scroll w mojej myszce sprawia wrażenie jakby był źle zamontowany, na kółku są luzy i klekocze.

2) Po podniesieniu myszki laser łapie nawet z wysokości 5 mm. - czy to normalne w tym modelu?

Jeśli w obu przypadkach odpowiedź jest twierdząca to ta mysz jest odpustową zabawką a nie pro gamingowym sprzętem.

Link to post
Share on other sites
  • 5 miesięcy temu...

Kurcze aż specjalnie sie zarejstrowałem.... :)

 

1. G9x w "dziwnej cenie" lecą teraz jak ciepłe bułeczki na allegrowni. Ja to bym z takim optymizmem do tej myszy w cenie 150 costam zł nie podchodził. Zdarzają sie okazje i owszem ale to na okazje zwłaszcza że to Allegro mi nie wygląda :)

 

2. Serie G9 zawsze będę cenił bo to bardzo dobre myszy. Jak widać G700 nie miało takiego oddzwięku i ich ergonomia pomimo kształtu old-microsoftowego (jak większość Razer'ów) nie daje tego komfortu co z pozoru dziwne kształtem G9.

 

3. Co najważniejsze dla mnie :Dzwierz_ak co to za Goliathus? tzn. control czy speed i gdzie udało Ci się kupić go obsztego? Kurcze sam muszę narazie kupić G9x (czemu narazie o tym dalej...) po totalnej rozsypce mocno eksploatowanej G9'ki i sam myślałem o takim romansie z Razer'owym Goliathus'em control (sporo zabawy z grafiką, zdjęciami itp.) a tu opinie są mocno podzielone. Do tej pory mam Everglide Titan (nie narzekam). Z czasem jak cena zrobi się bardziej ludzka (chociaż zawsze będę cenił serię G9) pomyslę o Razer (za którym nie specjalnie przepadałem do tej pory) Ouroboros. Czemu? Sam nie wiem. Sentyment dla kształtu G9 i "tego" sposobu trzymania myszy? Dwa punkty pracy lasera? A może coś całkiem innego :) Coś ciekawego w niej jest...

Link to post
Share on other sites

1.G9x  powinna kosztować 200zł, a nie 300zł. W tej przecenie nie widzę nic dziwnego.

3. Zrobiłeś taki odkop (spójrz z kiedy są te posty), nikt z nich Ci raczej nie odpisze.

Goliathus do G9x to słaby pomysł, a wersja control to wręcz tragiczny. Chodzi o gęstość splotu podkładki i laserowy sensor w g9x.

O ile przy niskim DPI 400-800 na wersji speed mysz będzie pracować dobrze, to na control'u będą już kłopoty. Na wyższych DPI będzie zdecydowanie gorzej. Razer'a sobie odpuść, chyba, że chcesz zakupić DA, albo abbysus'a, resztę ich myszek omijaj szerokim łukiem.

Link to post
Share on other sites

Ceny reguluje rynek. Parząc na produkty świecąco-parzące diodami od Razera przy G9x aż takiego dramatu cenowego za porządnie zrobioną mysz nie widzę. Może nie jest to nowinka ale....

 

Faktycznie. Jakoś tak po nieprzespanej nocy trafiło mi w temat :D

 

W G9x/G9 podoba mi się sposób chwytu tyle, że chciałbym na dzień dzisiejszy coś o takim samym chwycie ale z większą możliwością konfiguracji i dopięcia/odpięcia kabla. Z Logitech'a to raczej spodziewać nie ma się co bo oni to raczej nastawiają się albo na dodawanie kolejnych x'ow czyli DPI do dziewiątki ew. trend drugi a mianowicie old-microsoftowe kształty czyli MX. Cyber Rat'ów czy jak im tam nie miałem okazji mieć w ręku a "renoma" i "doświadczenie" firmy nie napawa do zamówienia w ciemno chociaż koncept słuszny stąd przyszłościowo (obecnie cena :o ) pomyślę o Ouroboros. Wiele to już nowego się w gryzoniach nie wymyśli ale ta ma coś w sobie nie zaburzając specjalnie dobrej koncepcji 9'ki Logitecha. Czemu Goliathus control miałby gubić laser przy takim dajmy na to 1600DPI? Rzekomo ta właśnie control nie powinna stwarzać problemów. Zakładam czysto teoretycznie że na speed może objawiać właśnie cechy "gubienia dokładnośći". Oczywiście i nie ma co tu kłamać, że Titan'ie 9ka idzie mi 1600 i nawet nie ma co marzyć że nie będzie się gubić, skakać itp. przy większym DPI (chociaż znajdą sie i tego entuzjaści w imię "oby więcej" :)). Przypuszczam, że na każdym szmaciaku nie powinno się więcej uzyskać, ale coś za coś... np. Titan'a piorę szczotą z mydłem i suszę a za każdym razem jest jak nowy :D, nie męczy ręki (dziękuje za metale i szkło) ani nie traci na parametrach w tak drastycznym tempie jak plastiki. OK załóżmy że nie Goliathus ale szmaciak. Co innego proponujesz i czemu miałoby być lepsze od powyższego?

 

Nie miałem styczności z myszami od Razer'a i zawsze wydawały mi się kiczowate jak cały ten ich szpej. O tej nowince na razie wiadomo tyle co nic pomijając, że zchrzanili prawdopodobnie pierwszy soft (przejęli tą cechę od Logitecha? :D) a dwa punkty pomiaru mogą do mnie przemawiać bardziej niż poronione zwiększanie DPI, których i tak większość nie wykorzysta.

Edytowane przez HALF and HALF
Link to post
Share on other sites

Optyk skanował podłoże w taki sposób, że skanował nie jeden punkt, tylko większy obszar i na podstawie zmian w całym obszarze obliczał zmiany w przesunięciu. Laser robi to na podstawie tylko jednego punktu, dlatego szczególnie przy wysokim DPI, czyli (skanując jeden malutki punkcik robi to tak dokładnie, że skanuje i rejestruje wszelkie najmniejsze wgłębienia, brud, kurz. Podkładka materiałowa nie jest idealnie płaska, musi przecież mieć jakiś splot. W goliathus speed ten splot jest stosunkowo gęsty i ciężej o błędny odczyt niż u pozostałych materiałowych podkładek z rzadszym splotem (np. goliathus control).

Sensor laserowy wyłapuje wszelkie nierówności (szczeliny pomiędzy włóknami) i odwzorowywuje to na ekranie:

http://pcfoster.pl/public/images/recenzje/podkladki-wt/qck/sk_9.jpg

A tutaj optyk:

http://pcfoster.pl/public/images/recenzje/podkladki-wt/qck/sk_8.jpg

Mam nadzieję, że dobrze wytłumaczyłem i wiesz już o co mi chodziło :D

 

 

dwa punkty pomiaru mogą do mnie przemawiać bardziej niż poronione zwiększanie DPI

 

Teoretycznie jest to dobry pomysł, ale co z tego, że są dwa sensory skoro obydwa są średniej jakości i optyczny staruszek z pierwszego DA jest lepszy :P Mania zwiększania DPI jest i tak idiotyczna i nic nie wnosi. DPI jest po to, aby dostosować je do własnych potrzeb, a nie dostosowywać siebie pod te cyferki, niestety większość myśli, że więcej = lepiej.

Link to post
Share on other sites

Zwiększanie DPI pomijając ustawienia myszy do własnych preferencji jest bezcelowe tu oboje się zgadzamy. Ja nigdy nie wyszedłem powyżej 1600. Dalej czuć już znaczny dyskomfort. Za to jak widzę produkt ukierunkowany na więcej niż 3200 to już włącza mi się kontrolka UWAGA na resztę :-) Razer Ouroboros ma 8200 niepotrzebnych DPI ale reszta albo na dzień dzisiejszy jest niewiadomą. Nie do końca wiadomo jak laser i optyk (nie dwa lasery jak wcześniej błędnie pisałem) będą się wspierać, czy pracować naprzemiennie, razem, jak to będzie sterowane a co najważniejsze jak sprawdzi się i gdzie w praktyce. Nie zmienia to też faktu, że może być to coś ciekawego ale dziś z ceną bliską 600zł niech ktoś inny ją stestuje. Ja poczekam a w tym czasie dowalę jeszcze jedną G9'kę chociaż nie ukrywam, że wizualnie tutaj po raz pierwszy Razer trafił w moje gusta :D

 

Goliathus Control i owszem ma gęstszy przeplot i IHMO, dlatego że chodzi tu o mniejszą szybkość myszy ale chyba ma też większą gradacje "ziarna" materiału co może dawać możliwości ustawień większych DPI bez gubienia się sensora. W końcu Control został stworzony do większych DPI, do tego jest sugerowany i większość ludzi również pisze, że lepiej stosować czulsze myszy na nim a na Speed z mniejszymi DPI. Mylę się?

 

Z tego wszystkiego wnioskuje (błędnie :) ?) że moja teoria jest jednak słuszna i Goliathus Control do powiedzmy tych moich nieszczęsnych 1600 a nawet gdyby to nieznacznie poniżej powinien chodzić całkiem ładnie. Mylę się? Jeżeli tak to dlaczego a jeżeli nie Razer Control to jaki inny pad (ofc. z tendencja do szmaciaka bo lubię :D ).

Link to post
Share on other sites

Nie zrozumiałeś. Nie zastanawiam się nad myszą ale nad padem Razer'a. G9x dla mnie osobiście to najlepsza mysz z najlepszym (pomimo obaw wielu ludzi którzy się na nia decydują...) sposobem jej chwytu. Miałem G9'kę a obecnie mam już zamówioną G9x. Zdradzić ten romans mógłbym jedynie dla Razer'a Ouroboros który przynajmniej wizualnie obiecuje taki sam chwyt plus parę ciekawostek których G9/G9x nie mają i nie sądzę że kiedykolwiek mieć będą i o ile ta seria będzie jeszcze dalej produkowana (na stronie logitecha już jest tylko w archiwaliach... z G widoczna w myszach jest tylko G700 a jak już tentego nie lubie myszy "microsoftokształrnych").

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...