Skocz do zawartości

Chieftec GPA-400S spalił się


Recommended Posts

Kupiłem zasilacz Chieftec GPA-400S do mojego starego komputera, wymieniłem w nim wiatrak na cichszy i podczas wymiany wyrzuciłem z niego te przeźroczyste plastiki, zasilacz po tej zmianie pochodził z tydzień i się spalił, podczas spalenia zasilacza spaliło się też coś na karcie grafiki i były problemy z wyświetlaniem obrazu. Pytanie czy zasilacz spalił się dlatego że wywaliłem te przeźroczyste plastiki, czy one są ważne?

 

 

Procesor: AMD Athlon 64 X2 5200+

Płyta główna: GA-M55S-S3 rev 2.0

Karta Grafiki: Sapphire HD5570 512MB DDR5

Pamięć: 2GB Goodram

Dysk: Samsung HDD 250GB

Karta muzyczna: Asus Xonar DG

Zasilacz: Akyga 420W wymieniony na Chieftec GPA-400S

 

Plastiki widoczne na zdjęciu, jeden na wiatraku, drugi pod płytką drukowaną.

http://easycom.com.ua/data/power/1202151948/img/11.jpg

http://easycom.com.ua/data/power/1202151948/img/15.jpg

Edytowane przez 1985r7
Link to post
Share on other sites

matko kochana Wasza wiedza przerasta juz wszystko, czego traz ucza w szkolach?

 

zepsuł się ( podejrzewam że nie było ognia wiec nie wiem skad pomysl na "spalil") od razu po zamontowaniu czy pochodził choć kilka sek.min?

 

właśnie widać kogo wiedza jest dobra pisze u góry jak byk ile pochodził ;)
Link to post
Share on other sites

Nagle gdy dałem odpowiedź dlaczego się spalił to wszyscy zaczęli się wypowiadać a tak to nikt nie znał odpowiedzi. :) Typowe przemądrzałych zawsze pełno.

 

brak izolacji pod plytka drukowana na pewno mu nie pomogl... skad w ogole pomysl usuwania tego?

 

Bo w starszych zasilaczach tej izolacji nie miałem, jak to osuwałem nie wiedziałem że robi to za izolacje, sadziłem że chodzi jedynie o ukierunkowanie wylotu powietrza z wentylatora., po za tym gdy zasilacz by się nagrzał ten plastik mógłby się topić. Gdy się zasilacz spalił podejrzewałem właśnie że ten plastik mógł jednak robić też za izolacje. Szukałem potwierdzenia tej teorii i tyle. Edytowane przez 1985r7
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...