Skocz do zawartości

Telefon z iOS czy WP?


Recommended Posts

Zarówno WP jak i iOS będą tu idealnym systemem. Oba są praktycznie bezobsługowe czego o Androidzie powiedzieć nie można (tak steelek mówi to posiadacz Lumii 800 i Xperii S).

Lumie dostaną na jesień dużą aktualizację do WP7.8, 3GS po premierze nowego modelu przestanie być dalej wspierany jak to było dotychczas. Jeżeli chodzi o wybór pomiędzy tymi dwoma modelami, tu zdecydowanie wygrywa Lumia, natomiast względem iP4 można by się zastanawiać bo mimo mniejszego ekranu, telefon ma większą rozdzielczość.

Jeżeli chodzi o aplikacje to na wszystkich platformach praktycznie znajdzie się każdy rodzaj softu. Mimo, że iS czy GP mają po setki tysięcy aplikacji to w zasadzie nie widzę między nimi a WP7 różnicy. Wszyscy tak trąbią, że w Marketplace jest mało aplikacji ale nie potrafią wskazać czego tam brakuje (po prostu nie ma setek identycznych i dublujących się programów) a to co jest potrzebne do pracy masz już w telefonie po wyjęciu z pudełka (pakiet biurowy, fajnego klienta pocztowego, niezłą przeglądarkę).

 

3gs jest zapowiedziany ofciajlnie na wspieranie go poprzez iOS 6. wiec jeszcze rok bedzie mial aktualizacje.

Hmmm a co Ci takiego Android zrobił ? Najnowsze telefony z Androidem działają bardzo szybko i stabilnie. Pier*olenie na temat mulenia Androida i braku szybkości było dobrym argumentem może rok temu. Dzisiaj praktycznie każdy telefon działa stabilnie i mega szybko nie mówiąc już o High-endach. Za 1500 zł masz LG 4X HD, który pod każdym względem bije iP4,S i Lumie. Może LG nie wypuszcza aktualizacji tak często jak inni ale za tą cenę to raczej nic lepszego niż Tegra3, ekran HD(320dpi) po prostu nie znajdziesz.

 

@kubbak - Moze i masz racje ale wszystkie te aplikacje są płatne

 

niezła przeglądarka ? No ja cię proszę. w Markecie nie ma żadnej innej przeglądarki ;)

 

Android zawsze potrafi się przyciąć. Jak każdy inny sysem, ale w androidzie jestto najczęściej spotykane. Ale dobra, nie o tym temat.

 

Od Apple'a używałem lub bawiłem sie każdą generacją telefonu i tabletu. od 2g przez 3g, 3gs, 4 (jest w drodze do mnie po przesiadce z 3gs), 4s, ipadem 1,2 i 3 generacji ( 3 mam i właśnie z niej piszę :) ). co do samego systemu - działa płynnie, zacięć specjalnych nie ma, intuicyjność jak dotąd dla mnie najlepsza spośród wszystkich systemow, wykonanie na najwyższym poziomie no i zawsze system na czasie. :-)

PERSONALIZACJA. JEdno z ważniejszych pojęć jak widzę, bo androidowcy zawsze się plują że iOS jest tak zamknięty, że personalizacja kończy się na przestawianiu ikonek. zadziwię was, otóż nie. wystarczy jailbreak ( jak to można uwalić?! to jest JEDNO KLIKNIĘCIE ! odczekanie 5 minut i gotowe ! ) wtedy to andoid może się schować z personalizacją. wystarczy poszukać w google "springoard themes" albo springtomize modification i zobaczcie ile tego jest :-) a to jest na prawde tylko czesc wszystkiego.

 

niestety za dużo nie bawilem sie WP więc o tym systemie mogę mało a wlaściwie nic nie mogę powiedzieć. Jedyne co powiem, to to, że wykonanie telefonów również stoi na dobrym poziomie.

 

Na koniec sorry za błędy i miejscami brak pl znaków, ale pisanie z iPada w czasie jazdy o 5 rano nie sprzyja :D

w razie czego pisz na pw o ios, chętnie Cię przekonam :)

 

 

aaaa i najważniejsze ! kupisz raz coś z Apple'a to wiedz, że to początek tej firmy w Twoim życiu :D

 

ios na samym pocztku juz jest przygotowany do pracy. i to wcale nie prawde, ze za apki na ios zaplacisz wiece niz na innych platformach. wiekszosc uzytecznych apek jest za darmo, a kolejna masa jest za 0.79€ czyli po prostu grosze za wynagrodzenie dla programisty. owszem jest mozliwosc piracenie, ale chyba nie o to w tym wszystkim chodzi :-) tak samo cydia - to jest jeden wielki sklep apek, ktore nie zostały dopuszczone z jakiegos powodu do app store. wiec tam też ich sa tysiace :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

To tak pobieżnie. argument, że iOS ma całą masę tweakow do personalizacji jest bez sensu. jeżeli można zrootowac Android To pojawiają się kolejne propozycje customizacji wyglądu poprzez np romy.

 

@kubak: Chodzi o to, że Windows aby publikować aplikacje musisz mieć jakieś tam licencje, które to na pewno nie są darmowe. Stąd też dostęp do dobrych i tanich programów jest praktycznie niemożliwy.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...