Skocz do zawartości

Który 7850 poniżej 800 zł ?


Recommended Posts

Weż 7850 ale wersje z 1GB. Dodatkowa pamięć NIC nie daje, zero przyrostu wydajności. Jedynie gdzie zobaczysz różnice to rozdzielczość 2500x... gdzie wersja 2GB i tak nie daje rady. Zaoszczędź 100zł.

 

 

Gadasz bzdury. Równie dobrze idąc twoim tokiem myślenia mogliby dać do GTX690 512mb vram i koniec ;). Co nie? Przecież większa ilość nie daje "przyrostu wydajności", a i nawet w zwykłym 1920x1080. Przy tym 1GB niech sobie chłopak spróbuje odpalić BF'a, Shoguna, Max Payne (bodajże) i jeszcze kilka tytułów, ale niech nie przychodzi tu na forum i nie płaczę, że coś mu nie chodzi i vram za mało.

Edytowane przez Dip79
Link to post
Share on other sites

Gadasz bzdury. Równie dobrze idąc twoim tokiem myślenia mogliby dać do GTX690 512mb vram i koniec ;). Co nie? Przecież większa ilość nie daje "przyrostu wydajności", a i nawet w zwykłym 1920x1080. Przy tym 1GB niech sobie chłopak spróbuje odpalić BF'a, Shoguna, Max Payne (bodajże) i jeszcze kilka tytułów, ale niech nie przychodzi tu na forum i nie płaczę, że coś mu nie chodzi i vram za mało.

Battlefield 3 - http://www.techpower...yalQueen/9.html

Shogun - http://www.techpower...alQueen/21.html

 

cos jeszcze ?

tak jak powiedziałem w rozdzielczości FHD nie ma różnicy pomiędzy 1Gb a 2GB dopiero powyżej zaczyna być widoczna ale tutaj karta z 2GB i tak jest za słaba do płynnej rozgrywki. I nie jest to mój tok rozumowania, tak wyglądają benchmarki i dot. to tylko tej kart i tylko tych wielkości pamięci więc nie rozciągaj go sobie.

OC nic nie zmienia w tej kwestii.

Edytowane przez kr1t1c
Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o Sapphire 1GB to nie ma problemu znaleźć za mniej niż 700zł

http://www.skapiec.p...14/comp/4869329

 

Co do 2GB...

MSI HD7850 2GB Twin Frozr III 725zł

http://www.camino.pl...,twr,60848.html

 

Jednak dlatego, że mi się nie pali to wstrzymam się z zakupem do premiery GTX 650ti, w najgorszym wypadku kupię w niższej cenie HD7850 2GB :P

Link to post
Share on other sites

Battlefield 3 - http://www.techpower...yalQueen/9.html

Shogun - http://www.techpower...alQueen/21.html

 

cos jeszcze ?

tak jak powiedziałem w rozdzielczości FHD nie ma różnicy pomiędzy 1Gb a 2GB dopiero powyżej zaczyna być widoczna ale tutaj karta z 2GB i tak jest za słaba do płynnej rozgrywki. I nie jest to mój tok rozumowania, tak wyglądają benchmarki i dot. to tylko tej kart i tylko tych wielkości pamięci więc nie rozciągaj go sobie.

OC nic nie zmienia w tej kwestii.

 

 

Tak, coś jeszcze. Jak to jedna osoba mi wypomniała, "nie wierzę suchym testom i nie opieram się na nich". Potrafisz sypnąć czymś takim? Wiesz jak to działa w praktyce? Grałeś na karcie z 1GB vram w Shoguna 2 i Battlefield'a w maks. detalach przy Full HD? Na pewno nie i nie miałbyś szans, by to ładnie działało. Każdy kto grał w BF'a powie ci, że ta gra zabiera jakieś 1,3GB vram. Chcesz mi kolejny test wcisnąć? Gdzieś był test, który potwierdzał to co mówie, ale za uja go nie znajdę. Pech.

Link to post
Share on other sites

Tak, coś jeszcze. Jak to jedna osoba mi wypomniała, "nie wierzę suchym testom i nie opieram się na nich". Potrafisz sypnąć czymś takim? Wiesz jak to działa w praktyce? Grałeś na karcie z 1GB vram w Shoguna 2 i Battlefield'a w maks. detalach przy Full HD? Na pewno nie i nie miałbyś szans, by to ładnie działało. Każdy kto grał w BF'a powie ci, że ta gra zabiera jakieś 1,3GB vram. Chcesz mi kolejny test wcisnąć? Gdzieś był test, który potwierdzał to co mówie, ale za uja go nie znajdę. Pech.

 

W ogóle nie wiesz o czym gadasz. Zdajesz sobie sprawę, że każda karta graficzna w danej grze będzie potrzebować innej ilości pamięci ? Jak karta ma wydajność 100 fps to zapełni więcej pamięci niż karta, która ma wydajność 40 fps w danej grze. 7850 to nie jest high-end i jak zauważysz w testach to 40 fps to jest max dla bf3 a dla szoguna to jest 20 fps. Przy takim przetwarzaniu klatek karta ta nie zużyje więcej niż 1GB ramu.

Poza tym 100x bardziej wolę ufać testom niż użytkownikowi forum który napisze 2 GB jest dużo lepsze, dlaczego, bo tak. W ogóle wiesz na czym polega test ? Polega na graniu w grę i pomiarowi fps więc jest to to samo co robisz w trakcie gry - grasz. Mogę się zgodzić, że jest różnica pomiędzy SP i MP w BF3 i tutaj testu się nie da zrobić (powtarzalność rozgrywki MP jest żadna), ale test shoguna to to samo co gra w niego.

 

Bez sensu sie o to spierac skoro roznica w cenie to 80zl.

 

Bardziej 100zł, i jest to ponad 10% - to jest duża różnica.

 

Teraz nawet w kurtmedia podnieśli cenę na tą kartę do 770zł, musiała być jakaś tania dostawa i masowa pomyłka w cenach :D Ja czekam cały czas na kuriera i zaczynam się spinać, bo karta jedzie kurierem kolporter, który ma nienajlepsze opinie w sieci... Zaczynam żałować, że nie kupiłem 4zł drożej w techplanet :P

 

Jakieś wiadomości, jak się karta ma ? głośna ? Mnie kurtmedia wystawiły, po 4 dniach dzwonie i mówią, że towar niedostępny ale za 770zł na stronie można go kupić :/ porażka. Zastanawiam się czy dopłacić do niej w net-s czy wziąść sapphire

Edytowane przez kr1t1c
Link to post
Share on other sites

Ale przecież one są na różnych ustawieniach grafiki i takie same są dla wersji 2GB czego jeszcze trzeba ? Jest porównanie wersji 1GB do 2GB w takich samych testach w tych samych grach i na dodatek lista jest spora. Jeżeli to nie wystarcza to nie wiem co trzeba wam przed oczy podstawić.

Ale tutaj nikt nikogo nie zmusza do kupna, tylko nie wciskajcie ludzią któży czytają to forum, że wersja 2GB jest lepsza bo wy tak myślicie.

Link to post
Share on other sites

W ogóle nie wiesz o czym gadasz. Zdajesz sobie sprawę, że każda karta graficzna w danej grze będzie potrzebować innej ilości pamięci ? Jak karta ma wydajność 100 fps to zapełni więcej pamięci niż karta, która ma wydajność 40 fps w danej grze. 7850 to nie jest high-end i jak zauważysz w testach to 40 fps to jest max dla bf3 a dla szoguna to jest 20 fps. Przy takim przetwarzaniu klatek karta ta nie zużyje więcej niż 1GB ramu.

Poza tym 100x bardziej wolę ufać testom niż użytkownikowi forum który napisze 2 GB jest dużo lepsze, dlaczego, bo tak. W ogóle wiesz na czym polega test ? Polega na graniu w grę i pomiarowi fps więc jest to to samo co robisz w trakcie gry - grasz. Mogę się zgodzić, że jest różnica pomiędzy SP i MP w BF3 i tutaj testu się nie da zrobić (powtarzalność rozgrywki MP jest żadna), ale test shoguna to to samo co gra w niego.

 

 

 

Bardziej 100zł, i jest to ponad 10% - to jest duża różnica.

 

 

Wiem o czym gadasz i bardziej zastanawiam się, czy to ty wiesz co pierdzielisz właśnie. Gadasz jakieś bzdury i równie dobrze jak wspomniałem można by do karty pokroju GTX690 wpakować 512mb vram, albo 1gb. Co nie? Jakie ty człowieku testy patrzysz? Ja na swoim HD7850 gram na lajcie w Shoguna przy maks. detalach i wyciąga jakieś 35-40fps. Właśnie widać jak te testy są "rzetelne". Ja jednak wolę ufać sobie, bo sam mam tą kartę z 2GB vram, niż użytkownikowi który zasłania się suchymi i nierzetelnymi testami. Miałeś w ogóle tą kartę? Widziałeś ją na oczy, lub w "praniu"? Wątpie. Przestań w takim razie pier**** głupoty.

 

 

Zależy dla kogo robi te 100zł różnice. Dla mnie to jakaś godzinka roboty, ale dla takich jak ty, to 2 godziny proszenia rodziców ;>.

Link to post
Share on other sites

http://www.agito.pl/...attr=248-513091

jak sadzicie one stanieja ? bo tu pisze niby promocja , jak to bedzie wygladac zamawiac juz teraz?

i zasilacz da rade 440 wat maks 4780 neotec procek i54570k

Wiem o czym gadasz i bardziej zastanawiam się, czy to ty wiesz co pierdzielisz właśnie. Gadasz jakieś bzdury i równie dobrze jak wspomniałem można by do karty pokroju GTX690 wpakować 512mb vram, albo 1gb. Co nie? Jakie ty człowieku testy patrzysz? Ja na swoim HD7850 gram na lajcie w Shoguna przy maks. detalach i wyciąga jakieś 35-40fps. Właśnie widać jak te testy są "rzetelne". Ja jednak wolę ufać sobie, bo sam mam tą kartę z 2GB vram, niż użytkownikowi który zasłania się suchymi i nierzetelnymi testami. Miałeś w ogóle tą kartę? Widziałeś ją na oczy, lub w "praniu"? Wątpie. Przestań w takim razie pier**** głupoty.

 

 

Zależy dla kogo robi te 100zł różnice. Dla mnie to jakaś godzinka roboty, ale dla takich jak ty, to 2 godziny proszenia rodziców ;>.

 

OSTRO xD ;] mi sie wydaje ze do 1 g ramu oplaca sie dolozsyc te 100zl jednak tak czy siak to procentuje w przyszlosci na bank nie ma takich skokow fps itp jak przy 1 g a miec nie miec w zapasie 1 g ramu to juz zalezne od osoby ja bym bral odrazu 2 g lepiej dla proca krecenia itp niz ryzykowac waskim gardlem 1 g ram to bylo modne 5 lat temu Edytowane przez relu82
Link to post
Share on other sites

Do rozdzielczości full HD 1GB wystarcza w zupełności. Nie opłaca się dopłacać 10% do wersji 2GB bo nigdy nie da to 10% przyrostu wydajności. Tutaj test HD7850 1GB http://www.techpower...850_RoyalQueen/

 

oki zgadza sie ja na 8800gts 640ram smigalem zawsze na fhd ale jak wspomnialem miec a nie miec w zapasie 1 g ramu? to juz wybor osb kupujqcych
Link to post
Share on other sites

Wiem o czym gadasz i bardziej zastanawiam się, czy to ty wiesz co pierdzielisz właśnie. Gadasz jakieś bzdury i równie dobrze jak wspomniałem można by do karty pokroju GTX690 wpakować 512mb vram, albo 1gb. Co nie? Jakie ty człowieku testy patrzysz? Ja na swoim HD7850 gram na lajcie w Shoguna przy maks. detalach i wyciąga jakieś 35-40fps. Właśnie widać jak te testy są "rzetelne". Ja jednak wolę ufać sobie, bo sam mam tą kartę z 2GB vram, niż użytkownikowi który zasłania się suchymi i nierzetelnymi testami. Miałeś w ogóle tą kartę? Widziałeś ją na oczy, lub w "praniu"? Wątpie. Przestań w takim razie pier**** głupoty. Zależy dla kogo robi te 100zł różnice. Dla mnie to jakaś godzinka roboty, ale dla takich jak ty, to 2 godziny proszenia rodziców ;>.

 

Nie nie wiesz o czym gadasz, co więcej nie umiesz czytać, albo nie rozumiesz tego co inni piszą. Uważasz że ty jesteś bardziej wiarygodny od portali internetowych, to tak samo jak ja bym napisał, że testowałem każdą 7850 na rynku. Nikt mi nie uwierzy tak samo jak nikt tobie nie wierzy.

Skoro 100zł to dla ciebie nic bogaczu to trzeba było sobie kupić 7970 z 6GB ramu wooow.

 

@wallhack masz już może tą 7850 od Asusa ?

Edytowane przez kr1t1c
Link to post
Share on other sites

co do ramu 1 g i 2g tu kazdy ma racje ale po co dyskutowac? to tylko 1g ramu i tylko 100zl w przeliczeniu 10% ponizej ,jak ktos kupi to kupi jak nie to tez dobrze jego strata i zysk cos za cos bo kuzwa przecie nie dadza wam za darmo 1g ramu!!! ogar tam wiec doliczyli 100zl proste!!!!!!

Link to post
Share on other sites

Masz racje, tylko jak ktoś się pisze, że 7850 2GB = lepsza wydajność to wprowadza innych użytkowników w błąd.

jesli chodzi o karty tu macie sklep bez prowizji posrednikow hity cenowe -procek juz zakupilem i grafe juz wlasnie zakupuje i chyba bedzie to jzu 660ti za ta cene!! allegro.pl/Shop.php/Show?id=5428673 Edytowane przez relu82
Link to post
Share on other sites

Nie nie wiesz o czym gadasz, co więcej nie umiesz czytać, albo nie rozumiesz tego co inni piszą. Uważasz że ty jesteś bardziej wiarygodny od portali internetowych, to tak samo jak ja bym napisał, że testowałem każdą 7850 na rynku. Nikt mi nie uwierzy tak samo jak nikt tobie nie wierzy. Skoro 100zł to dla ciebie nic bogaczu to trzeba było sobie kupić 7970 z 6GB ramu wooow. @wallhack masz już może tą 7850 od Asusa ?

 

Ehe, nie wiem kto tu nie umie czytać, ale na pewno nie ja. Uciekałeś z polskiego w szkole? ;> Ja tak nie uważam, to ty tak stwierdzasz ;). Nawet gtxxor ci powie, że dzisiaj takie karty są zbędne i za te kilka miesięcy mogą być nawet do wyrzucenia. Do gier wystarczy karta pokroju HD7850/7870. Wolę wydać te niecałe 800zł, a i tak gram w gry na full detalach ;). Jakbym człowieku chciał, to mógłbym nawet kartę pokroju GTX690 kupić. Pytanie się rodzi, co mi z niej? No co mi z niej? Nic.

 

 

Masz racje, tylko jak ktoś się pisze, że 7850 2GB = lepsza wydajność to wprowadza innych użytkowników w błąd.

Powiedz, gdzie tak napisałem? Nie przypominam sobie, a jedynie pamiętam że pisałem, by później nie płakał w innym temacie, że ma jakieś ścinki itp. przez niską ilość vram.

Link to post
Share on other sites

Ehe, nie wiem kto tu nie umie czytać, ale na pewno nie ja. Uciekałeś z polskiego w szkole? ;> Ja tak nie uważam, to ty tak stwierdzasz ;). Nawet gtxxor ci powie, że dzisiaj takie karty są zbędne i za te kilka miesięcy mogą być nawet do wyrzucenia. Do gier wystarczy karta pokroju HD7850/7870. Wolę wydać te niecałe 800zł, a i tak gram w gry na full detalach ;). Jakbym człowieku chciał, to mógłbym nawet kartę pokroju GTX690 kupić. Pytanie się rodzi, co mi z niej? No co mi z niej? Nic.

 

 

 

 

Powiedz, gdzie tak napisałem? Nie przypominam sobie, a jedynie pamiętam że pisałem, by później nie płakał w innym temacie, że ma jakieś ścinki itp. przez niską ilość vram.

 

zgadza sie nie powiedzial ze lepsza;];] tylko ze moze miec problem pozniej albo jakies scinki przy duzej aktywnosci w grze

 

Ja zamowilem MSI TwinFroz 3 z 2GB ramu za 725zl czyli po tyle ile jest 1GB w niektorych sklepach. A jak tak liczyc kazde 100zl to miesiac temu te karty byly o 100zl drozsze wiec teraz wychodzi na zero ;)

 

w tym sklepie co podalem? pozdro

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...