Skocz do zawartości

Który 7850 poniżej 800 zł ?


Recommended Posts

Ja również chciałbym kupić jakiegoś HD7850. Znalazłem bardzo tanio propozycję Asusa: http://techplanet.pl/produkty/karty-graficzne/asus-ati-radeon-hd7850-directcu-ii-1gb-ddr5256bit-hdmidvidp-pci-express,33835.html

Wie ktoś jakie coś więcej o tym GPU?

 

Ewentualnie ciekawą i przystępną cenowo kartą wydaje się być taki Sapphire: http://techplanet.pl/produkty/karty-graficzne/sapphire-ati-radeon-hd7850-1gb-ddr5256bit-dvihdmidp-pci-express,33711.html

 

Raczej wolałbym nie dokładać do wersji z pamięcią 2GB, bo jest to stosunkowo duża różnica w cenie (szczególnie porównując z kartą Asusa - ok. 100zł). Proszę o jakieś opinie :)

Link to post
Share on other sites

Tak, już wcześniej szukałem na stronie Asusa i zauważyłem, że Techplanet ma złe zdjęcie. Właśnie chciałem dzwonić do tego sklepu pytać o odbiór osobisty karty i zauważyłem "lekką" zmianę ceny. Już jest za 777zł :) Czyli była to jakaś pomyłka. Mogłem brać, a doszukiwałem się jakichś problemów :) W takim razie wybiorę Sapphire'a.

Link to post
Share on other sites

Udało mi się kupić tą kartę w sklepie net-s za 679zł, będzie w poniedziałek :D :D :D :D :D

 

A co do chłodzenia to testowałem HD7770 w z tym właśnie coolerem i karta jest prawie niesłyszalna pod 100% obciążeniem.

 

Farciarz, teraz ciężko ją znaleźć poniżej 700 zł :/

Link to post
Share on other sites

Ja kupiłem właśnie w weekend z kodem na darmową wysyłkę http://www.agito.pl/karta-graficzna-msi-radeon-hd-7850-twin-fozr-iii-oc-2gb-ddr5-pci-e-box-84-557885.html za 770zł z wysyłką i ogólnie nie narzekam. Czytając opinie wiele osób mówiło, że chłodzenie jest głośne - tak to prawda ale gdy prędkośc ustawimy na około 70% a tak w 30% jest ok i prawie nic nie słychać. Oprogramowanie MSI Afterburner pozwoliło mi bez żadnych komplikacji podkręcić tą kartę do 1050MHz/1450MHz a i w grach również jest ok, w Battlefield 3 na ultra mam płynną rozgrywkę. Dodatkowo MSI oferuje 3 letnią gwarancję. Karta jest krótka w porównaniu do innych produkcji i zmieści się prawie do każdej obudowy :)

Link to post
Share on other sites

Udało mi się kupić tą kartę w sklepie net-s za 679zł, będzie w poniedziałek :D :D :D :D :D

 

A co do chłodzenia to testowałem HD7770 w z tym właśnie coolerem i karta jest prawie niesłyszalna pod 100% obciążeniem.

 

Podziel się wrażeniami bo zamierzam zapolować na tego Asusa.

Link to post
Share on other sites

Wyglądać to sobie może. Ten wentylator w Asusie jest pierwszorzędnej jakości, a bios karty ustala obroty na 10% w spoczynku, pod obciążeniem nie przekracza 30% (piszę o HD7770, ale to to samo chłodzenie, a TDP HD7850 jest zbliżone)

 

Wysłałem kasę tym z net-s.pl w czwartek, jak jutro nie wyślą karty będę zły :P

 

Najbardziej to napalam się na OC, dobre sztuki można podkręcić o ponad 40%. Przy taktowaniu >1200Mhz karta wypada porównywalnie do HD7950 @stock :rotfl:

 

 

 

Na chwilę obecną chyba najlepszą opcją jest MSI 1GB za 705zł

 

Zobaczcie sobie test tej karty: http://www.techpower...850_RoyalQueen/

 

W rozdzielczości 1920x1200 karta 1GB w żadnej grze nie wypada słabiej niż wersja 2GB

Edytowane przez wallhack
Link to post
Share on other sites

Asus 7850 1GB kurtmedia 690 zł :D powinien byc w środę.

Teraz nawet w kurtmedia podnieśli cenę na tą kartę do 770zł, musiała być jakaś tania dostawa i masowa pomyłka w cenach :D Ja czekam cały czas na kuriera i zaczynam się spinać, bo karta jedzie kurierem kolporter, który ma nienajlepsze opinie w sieci... Zaczynam żałować, że nie kupiłem 4zł drożej w techplanet :P

Edytowane przez wallhack
Link to post
Share on other sites

Haha, masakra, ceny spadają teraz z dnia na dzień. 3 tygodnie temu ta karta była 200zł droższa :)

 

MASAKRA: http://techplanet.pl...r-oc,33764.html

 

Pół roku temu więcej dałem za HD6870, która była wtedy najbardziej opłacalną kartą na rynku. Teraz taniej można mieć coś 20-30% mocniejszego. A za mniej niż pół roku premiera nowych kart. Chyba zastój na rynku kart graficznych mamy już za sobą ;)

Edytowane przez wallhack
Link to post
Share on other sites

Ja już włosy z głowy zaczynam wyrywać. Na początku chciałem kupić coś do 600zł polowałem na HD6870 ale bez sensu bo HD7850 zaczęły masowo spadać z cen.

Dziś już można kupić MSI HD7850 1GB za 625zł.

Ale, że mi się zachciało wersji 2GB to zdecydowałem, że zapoluje na HD7850 Twin Frozr 2GD5/OC i takiego mam obecnie w koszyku za 720zł.

 

ALE

 

Ceny GTX660 też zaczynają spadać i można już dostać GV-N660OC-2GD za 820zł.

Teraz pytanie czy czekać na dalsze spadki cen czy brać tego MSI HD7850 Twin Frozr 2GB za 720zł?

 

 

ehhh jak nic się nie działo z cenami gpu to narzekałem, teraz jak codziennie coś się dzieje też narzekam jeszcze bardziej :D

 

i do tego nadciągająca premiera GTX 650ti...

Edytowane przez frozen
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...