Skocz do zawartości

Który 7850 poniżej 800 zł ?


Recommended Posts

Jak w temacie, którego 7850 poniżej 800 zł wybrać. I bardzo proszę o uzasadnienie.

Do wyboru mam:

Sapphire 7850 1GB 11200-16-20G

http://kdo.pl/radeon-hd7850-1gb-ddr5-px-256bit-hdmi-2dvi-dp-lite-181031?utm_source=ceneo.pl&utm_medium=cpc&utm_campaign=porownywarki

 

XFX Core Edition 1GB

http://www.agito.pl/karta-graficzna-xfx-radeon-hd-7850-core-edition-1gb-ddr5-pci-e-box-84-642139.html?utm_medium=Feed&utm_source=ceneo.pl&utm_campaign=wszystkie&utm_content=642139

 

MSI Twin Frozr III 2GB

http://www.agito.pl/karta-graficzna-msi-radeon-hd-7850-twin-fozr-iii-oc-2gb-ddr5-pci-e-box-84-557885.html?utm_medium=Feed&utm_source=ceneo.pl&utm_campaign=wszystkie&utm_content=557885

 

Co mnie interesuje:

1. cisza - karta będzie stała na wysokości głowy ok 50 cm od ucha.

2. możliwość regulacji napięć (jakiekolwiek informacje na ten temat mile widziane).

 

Nie ma dla mnie znaczenia ilość pamięci na karcie !

Link to post
Share on other sites

jak cisza to najlepiej Sapphire , zresztą do OC też dobry wybór - Sapphire Radeon HD7850 1GB DDR5/256bit / 726 zł , pobawisz sie Trixx-em i OC-niesz do ok. 1100/1200MHz

 

choć myślę że po krótkiej zabawie z MSI Afterburner , Twin Frozr również będzie ok - MSI Radeon HD7850 Twin Frozr 2GB DDR5/256bit / 767 zł

 

 

ale ogólnie to bardziej jestem za Sapphire

Link to post
Share on other sites

Ja równiez zastanawiam się nad wyborem karty do 800zł i także zastanawiam się nad 7850 od MSI z systemem Twin Frozr III. Z tego co wyczytałem na korzyść MSI przypada: OC, Jakość, Obsługa lecz na Sapphire: Cisza, OC, .Lecz w MSI masz 2Gb a 7850 1Gb - wiem nie którzy napiszą, że 1GB w zupełności wystarcza lecz ja jestem przekonania im więcej tym lepiej na przyszłość :) . Chyba ja osobiście wybiorę kartę od MSI i jeszcze do tego 36msc gwarancji :)

 

Fajnie by było gdyby jakiś posiadasz właśnie tego modelu (MSI 7850 Twin Frozr III 2gb) napisał coś o niej:)

Edytowane przez -AssassiN-
Link to post
Share on other sites

1 czy 2 GB pamięci nie ma znaczenia karta jest za słaba. Dlatego dla mnie to żaden argument.

Z tego co ja wyczytałem to MSI jest głośne i to bardzo ktoś może potwierdzić ? Czy jest możliwość ręcznego ustawienia szybkości wentylatorów w zależności od temp ?

 

Które z tych 3 kart mają możliwość regulacji napięć ?

Link to post
Share on other sites

Sory, że Cię tak wypytuje ale w końcu coś konkretnego. Czyli w zależności od sztuki mogę trafić na kartę z ustawionymi fabrycznie napięciami na 1.075 1.138 lub 1.210 ? Oczywiście im niżej tym lepiej, ale jest to całkowita loteria ?

Jesteś pewny, że kontroler na najtańszym sapphire pozwala na zmianę napięć ? Tej informacji również nie mogę nigdzie znaleźć.

Link to post
Share on other sites

miałem w ręku kilka tych kart i każda miała inne z tych trzech napięć i każda pozwalała na jego zmianę. Im niższe tym mniejsze oc bez jego zmiany. Moja aktualna karta ma 1.210v i bez problemu robi 1200mhz na rdzeniu. Niższe napiecie startowe to niższa temperatura, a co możliwości oc to już zależy od sztuk, ale z reguły przy napieciu 1.075v max mniej się kreci niż przy 1.138v

Edytowane przez janpol2008
Link to post
Share on other sites

Wielkie dzięki za informacje. Raczej przekonałeś mnie do sapphire :)

 

Dostałem odpowiedź z supportu Sapphire, więc dla potomności:

Sapphire 1GB - 11200-16- 10G/20G/40G (bulk/lite/full) 860MHz / 1200MHz/256bit - no dual bios

Sapphire 1GB OC - 11200-06- 10G/20G/40G (bulk/lite/full) 900MHz / 1200MHz/256bit - dual bios

Sapphire 2GB - 11200-07- 10G/20G/40G (bulk/lite/full) 860MHz / 1200MHz/256bit - dual bios

Sapphire 2GB OC - 11200-14- 10G/20G/40G (bulk/lite/full) 920MHz / 1250MHz/256bit - dual bios

 

Oficjalnie Voltage tweak nie jest wspierany przez trixxa - https://www.sapphireselectclub.com/ssc/TriXX/TriXX.aspx

Ale na forum wyczytałem że można podnosić napięcie do 1.225V w trixxie, a np w gpu tweak asusa wyżej.

Link to post
Share on other sites

No ja wersje 11200-07-20G mogę śmiało polecić sapphire. To jest zdaje się nowa rewizja 7850 z nowszym biosem i z chłodzeniem które przykrywa teraz 4 kostki ram. Poza tym wygląda na to że lepiej się kręci i działa stabilniej. Wizualnie różni się tym że stara wersja ma trzy czerwone kropki w prawym górnym rogu obudowy chłodzenia a nowsza nie ma. Po za tym ma dual bios, który nie ma pojęcia co tu daje, bo żadnego przełącznika tak jak np w msi 6850 PE, który zmieniał tryb pracy na cichy ale bez oc, i na wydajny z możliwoscią oc, tu nie widzę

Link to post
Share on other sites

Właśnie o tej wersji myślę, jak kupie to przy zmianie tim porobię zdjęcia co i jak pod radiatorem. Dual bios masz po to żeby móc bez stresu modyfikować jeden bios a jak coś nie wypali to przełączasz na drugi i flashujesz działającą wersje pierwszego.

Link to post
Share on other sites
Gość JackHammer

Jak się przełączyć na drugi bios w 7850. To się dzieje automatycznie jak podstawowy padnie, czy to się robi jakoś manualnie ??

http://www.benchmark.pl/aktualnosci/sapphire-hd-7850-oc-1gb-2gb-oc-2gb-karty-chlodzenie-dual-x-cena-specyfikacja.html

 

Cytuję: "Wszystkie karty wyglądają bardzo podobnie i zastosowano w nich autorskie chłodzenie Dual-X. Składa się ono z aluminiowego radiatora, dwóch miedzianych rurek cieplnych oraz dwóch wentylatorów. Warto również wspomnieć, iż producent zastosował w kartach przełącznik BIOS-ów, dzięki któremu można podnieść taktowania z domyślnych wartości."

 

O to Ci chodziło?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...