Skocz do zawartości

Zestaw do WYBRANYCH gier. Z czego poskladac?


Recommended Posts

Chyba mimo wszystko zostane przy AMD/ATI. Tak wyglada chyba ostateczna konfiguracja:

 

1. AMD Phenom II Quad-Core 955 BOX Black Edition 629 zł

2. Arctic Cooling Freezer Xtreme Rev.2 149,10 zł

3. Asus M4A77TD PRO 327 zł

4. OCZ DDR3 2x 2GB 1333MHz CL7 Platinium AMD Edition 489 zł

5. Radeon 4890 HIS 1GB 2xDVI (PCI-E) Turbo+ 759zl

6. DVD Samsung SH-D162D/BEBE (16/48) bulk black (ATA) 90 zł

7. WD Caviar Black 500GB WD6401AALS 32MB cache SATA-II 438 zł (2 sztuki)

9. Corsair CMPSU-650HXEU - 650W 442 zł

10. NZXT Lexa Classic Series Blueline Edition - bez zasilacza 482 zł

 

Razem: 3800zl.

A to to co jest? Nie spojrzałem, że to on pisał o coolerze i zestawie i wyszło dziwnie gramatycznie -> lepiej wymień na Noctuę ;)
Link to post
Share on other sites

Czy wy macie jakiś interes w tym, żeby ludzie kupowali Intele? Człowiek nie chce i5 a wy ciągle swoje. Przypominam, że nie każdego stać żeby te 170 zł dołożyć. Dużo lepiej przeznaczyć te pieniądze na lepszą kartę graficzną.

 

Sam poleciłbym i5, ale nie przesadzajcie, z tą wydajnością - w grach zwłaszcza nie zauważy cię różnicy, ba często gesto Phenomy mają minimalnie lepsze minimalne FPS'y. A rewizja C3 spowodowała, że i5 wypadł z ręki jeden z argumentów "za" - niższy pobór energii.

 

@Kiziea - na AM3 będą między innymi 6 rdzeniowce, pod i5 takowych Intel nie przewiduje, więc nie wiem, która z platform bardziej przyszłościowa by była ;)

Link to post
Share on other sites

Mylisz sprawy ;) AM3 to socket. a i5 to rodzina procesorów. Powinno być LGA 1156.

i5 podkręcony do 4 GHz jest bardzo dobrym procesorem, a jak mówisz, że nie ma 170zł przy tych dwóch czy trzech tysiącach to mnie dziwisz. Przecież można do rodziców pójść z taką potrzebą nawet, na pewno dadzą :sciana:

Wracając do 6-core, jest to pewien atut AM3. Nie słyszałem o planach 6-8-core na 1156, ale na 1366 już tak.

Link to post
Share on other sites

Naprawdę nie każdy jest w stanie dołożyć blisko 200 zł do lepszego kompa - sytuacje materialne w domu są różne, raczej ciężko znaleźć rodziców, którzy jeszcze 2 stówy dają dziecku. Zacznij zarabiać na kompa, to zobaczysz jak ciężko kase wysupłać :sciana:

 

Mylisz sprawy :sciana: AM3 to socket. a i5 to rodzina procesorów. Powinno być LGA 1156.

Leń jestem i nie chce mi się LGA 1156 pisać ;) Oczywiście wiem, że są na 1156 również procki i7.
Link to post
Share on other sites

Wlasnie to zauwazylem, ze kazdy (prawie) wciska tego i5. A przeciez ja wyraznie napisalem, ze chce zlozyc skrzynke w oparciu o AMD, INTEL mnie nie interesuje. Chcialem tylko zebyscie napisali swoje propozycje zlozenia takiego zestawu w AMD, wszystko. A ty Kiziea mowic mi nie bedziesz napewno co mam robic a czego nie, a na krwiozercza bestie to ty akurat jestes za malutki. Lordus ma raczje, nie kazdego stac zeby dokladac po 200-300zl tak od reki. Mnie nie stac, i dlugo zbieralem kase zeby sobie zestaw zlozyc. To ze tobie mamusia z tatusiem kase rzuca, nie znaczy ze kazdy ma tak dobrze. Zacznij sam zarabiac na siebie, studiuj, utrzymuj mieszkanie ktore wynajmujesz, to pogadamy. Bo mi kasy na to nikt nie daje. A ty Hookie jesli chcesz roznosic ulotki to droga wolna, nikt nie zatrzymuje. Z mojej strony wszystko. Temat zamkniety.

Link to post
Share on other sites

Nie musisz być niemiły ;)

Sprawę pracy jaką podejmę zostaw mi, nigdzie cię nie zaatakowałem, także daruj sobie swoje uwagi, które są raczej niskich lotów. Stwierdziłem jedynie, że zarobienie 300zł nie jest problemem i osoba w Twoim wieku powinna potrafić odczytać, że jeśli tylko komuś zależy to znajdzie, widocznie tobie nie zależy i to wyłącznie twoja sprawa. Powinieneś wiedzieć, że osobiście mam gdzieś czy kupisz komputer za 3000zł, za 1500zł, czy za 10000zł.

I nie obrażaj innych mówiąc, że komuś dorzuca mamusia, czy tatuś, bo guzik, za przeproszeniem, wiesz o innych tu piszących użytkownikach.

Nikt nie mówi co masz robić, wszyscy próbują doradzić, a że robią to w taki, czy inny, bardziej nachalny, może denerwujący sposób...Naucz się takie głosy olewać i żyj dalej.

 

No i życzę powodzenia w zakupie komputera i rozumiem pewnego rodzaju frustrację, wynikającą z tego, że ktoś chce do czegoś przekonać za wszelką cenę, mimo to - zachowaj spokój ;P

 

EDIT2: Swoją drogą ile można w nieskończoność dokładać do z góry narzuconego budżetu :sciana: Zawsze się znajdzie lepsza opcja.

Link to post
Share on other sites

Nie musze byc niemily dla kogo? Dla kogos kto wciska mi cos na sile? Prosze cie... Zreszta nie zamierzam byc tu nie mily, poprostu irytuje mnie takie cos, bo prosze Was o pomoc w zlozeniu zestawu w oparciu o AMD, nie i5. A w sumie chyba dostalem 1 czy dwie propozycje, reszta to bezsensowne pisanie o tym co mozna zlozyc pod i5. A mnie naprawde to nie interesuje. Kazdego z Was zaczelo by to irytowac. To moze sam sprobuj tak wygospodarowac sobie czas wsrod tygodnia zeby znalesc czas np na roznoszenie ulotek, bo pracujac po 10h dziennie, studiujac zaocznie, a co drugi tydzien dorabiajac sobie do pensji, gwarantuje Ci ze nie znajdziesz tego czasu, no chyba ze w glebokim powazaniu masz nauke, to wtedy te 2-3 godziny sobie jeszcze znajdziesz dziennie, ale ja studia zaczynalem nie po to zeby po 1,5 roku przerwac bo mi sie nie chce. Zamierzam je skonczyc, i ja czasu nie znajduje zeby te 2-3 godziny jeszcze sobie gdzies zarezerwowac na cos. Owszem, nie wiem nic, ale nikt tez nie wie nic o mnie wiec po jakiego grzyba ta dyskusja?

Link to post
Share on other sites

Można wymienić punkty na np. obudowę, pamięć RAM ;)

Mnie też rodzice nie dają na nowy komputer, ale jak już uzbieram ileś to zazwyczaj dostanę parę groszy aby kupić coś lepszego :sciana:

 

Dobrą metodą jest także (w miarę możliwości) oferowanie prac fizycznych - sprzątanie (najlepiej ogródków, bo starsi ludzie nie mogą sami np. przekopać ogródka, a dla Ciebie to jak płatna siłownia :sciana:)

Link to post
Share on other sites
Markez, zarabiam 2000-3000 zł miesięcznie i wiem co ile kosztuje, bo sam sobie wszystko kupuje. I jak nie umiesz pisać z kulturą, to nie pisz tutaj. Ja tylko mówię, że w tej cenie złożyć bardziej wydajniejszy zestaw, patrz początkowa cena jaką chciałeś przeznaczyć 4000-5000zł.
Link to post
Share on other sites

Chciales sie pochwalic ile zarabiasz, bo nie rozumiem? Nie bedziesz mi mowil jak mam pisac. A ja mowie tylko ze, chcialbym uslyszec Wasze propozycje pod AMD. Boze czy to naprawde tak skomplikowane.... ? AMD - INTEL chyba te dwa slowa roznia sie znacznie, prawda? Przynajmniej ja roznice widze. Nie chce zlozyc pod i7, czy i5, tylko PX4. A jesli bede chcial to przeznacze 10000zl, i zloze sobie dwa, jeden pod PX4, drugi pod i5. Narazie takiej potrzeby nie czuje.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...