Skocz do zawartości

Urządzenie wielofunkcyjne - laserowe. Wybór ?


Recommended Posts

Witam serdecznie.

 

Rozglądam się za urządzeniem wielofunkcyjnym - laserowym.

 

Z tego co się rozejrzałem na allegro, pułap takiego sprzętu to 300+.

 

Potrzebuję czegoś - wydajnego, taniego w utrzymaniu (cena tonerów), myślę że przedział cenowy w którym chciałbym się zmieścić 300-450zł +/-. Najlepiej oczywiście aby urządzenie było jak najtańsze, a jak najbardziej wydajne - pod względem utrzymania.

 

Na allegro zwróciłem uwagę na Samsunga SCX-3400 jednak opinie są różne - jak to już bywa.

 

Prosiłbym o propozycje, oraz doradzenie.

 

Z góry dziękuje.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Wszytko zależy od ilości planowanych wydruków w skali miesiąca - jeżeli jest ich sporo (kilka tys. / mc ) koszt urządzenie zniknie w koszcie eksploatacji - wtedy taniej wychodzą droższe modele. SCX-3400 - nie polecam, ze względu na jednak dość wysoki koszt + problemy z zamiennikami - często urządzenia nie chcą rozmawiać z chipami tonerów. Jeżeli podasz jakie (+/-) przewidujesz miesięczne obciążenie doradzę coś odpowiedniego, jednak w pułapie 300-400zł ciężko mówić o tanim drukowaniu...

Link to post
Share on other sites

Dziękuje bardzo za odpowiedź.

 

Urządzenie jest potrzebne do domu - nie jestem w stanie określić ile będę drukował w ciągu miesiąca.

 

Może to być 1 karta, bądź 50.

 

Myślę że samo określenie do domu - użytek osobisty, mówi o małej eksploatacji.

 

Proszę o doradę ;)

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Może to być 1 karta, bądź 50.

czyli prawie wcale :) myślałem że chodzi o nieco większe nakłady :)

myślę, że optymalnym wyborem będzie HP LaserJet M1132

http://allegro.pl/urzadzenie-wielofunkcyjne-hp-laserjet-pro-m1132-i2615148261.html

- głównie za sprawą toner 85A - dobrej klasy zamiennik kosztuje ok 70zł przy wydajności 1600str. (przy wcześniej wspomnianym samsungu ciężko wyrwać bezproblemowy poniżej 110-120zł). jeśli chodzi o parametry techniczne, wszystkie urządzenia w tym segmencie oscylują wokół jednego schematu. minusem tego HPeka może być tylko roczna gwarancja, jednak jeżeli kupujesz na paragon (klient indywidualny, nie firma) - sprzedawcę obowiązuje 2-letni okres zgodności towaru z umową, więc problem do ominięcia (nawet sam HP często toleruje 2 lata gw. dla klientów indywidualnych - można zadzwonić na infolinię).

Na pewno omijałbym urządzenia w których toner to tylko puszka proszku a bęben opc wymienia się osobno - to generuje spore problemy w urządzeniach w tym segmencie cenowym.

 

do innych czytających - jeżeli szukacie urządzeń do większych miesięcznych obciążeń - nie bierzcie modeli z tego segmentu cenowego pod uwagę :)

Edytowane przez tofix
Link to post
Share on other sites

Dziękuje za odpowiedź.

 

 

Czy znajdzie się jakiś urządzenie rozsądne w cenie 300-350 ? Czy jednak lepiej zainwestować te 450-470zł ?

 

Teraz jeszcze pytanie, jaką drukarkę laserową poleciłbyś ? Chodzi mi o drukarkę - nie o urządzenie wielofunkcyjne.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Czy znajdzie się jakiś urządzenie rozsądne w cenie 300-350

nie :)

Czy jednak lepiej zainwestować te 450-470zł ?

warto - różnicę w cenie zbijesz na drugiej-trzeciej wymianie tonera

 

jaką drukarkę laserową poleciłbyś ?

jeżeli na to samo obciążenie miesięczne - pozostałbym przy tonerze HP CE285A - czyli drukareczka serii HP 1102 lub... (nie śmiać się) Canon LBP6000 (działa na tym samym tonerze, a jest trochę tańsza) :)

warto również zastanowić się nad używkami, ale to tylko przy mniejszej wrażliwości sprzętu (tzn. jak bardzo zaboli jeśli drukarka padnie) - może uda się zdobyć niezjechaną do granic możliwości HP 1018, 1020 lub 1022 - na tonery 12A (tu robi się wesoło - 40-50zł za toner na 2000str w zamienniku) te drukareczki już dawno nie są w produkcji, ale w firmie pod względem wytrzymałości potrafi zawstydzić niejeden "profesjonalny" kombajn. druga opcja to legendarna HP P2015 - tego na allegro jest masa, niestety większość na siłę regenerowana ze złomu, ale da się za 300-400zł kupić taką która jeszcze podziała - tutaj robi się błogo - ok 70-75zł brutto za dobrej klasy zamiennik na ...

 

 

7000 stron :)

koszt około 1 grosza za stronę.

Link to post
Share on other sites
  • 6 miesięcy temu...

Witajcie mam pytanie.

Mam do wydania 2500zł na urzadzenie wielofunkcyjne. Nie chciałbym tych pieniedzy złe wydać. Szukam czegoś co drukuje, scanuje i kopiuje. Najlepiej z duplexem bo jeśli dobrze rozumiem to bedzie skanowac samoczynnie kolejne strony bez przekładania i otwierania tego ustrojstwa. I chyba najważniejsze wydając tyle chciałbym potem jakoś skromnie wydawać na materiały eksploatacyjne.

Jak ktoś może mi takie coś sprzedać też nie będę marudził :)

 

Proszę o pomoc i opinie.

Pozdro 600

MB

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...