Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć Wam :)

 

 

Czy ten zasilacz który mam ( w sygnie) jest sens sprzedawać i kupić jakiś mniej prądożerny?!? Planowałem SLI ale niestety obecnie nie dam rady w SLI zainwestować.

 

 

 

Jaki byście polecili zasilacz zamiast obecnego żeby zmniejszyć zużycie energii a jednocześnie żeby dało radę pobawić się z OC proca i GPU ?!? :) bo 1KW nie jest na pewno potrzebny...pytanie tylko jaki?

 

 

P.S ile mogę za niego wołać?!? ma all co trzeba z kablami - kupowany na agito.pl, gwara jest.

 

 

 

Pozdr

Link to post
Share on other sites

Co z tego że 1000W, weźmie tyle co komp aktualnie potrzebuje. Teoretycznie bo nie mamy krzywej zależności. Dlatego czasem najlepiej brać zasilacz tylko z niewielkim zapasem.

Edytowane przez MiK86
Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Czy ten zasilacz który mam ( w sygnie) jest sens sprzedawać i kupić jakiś mniej prądożerny?!?

Stary ! Absolutnie nie sprzedawaj tego zasilacza ! Po co chcesz go sprzedawać ?!

Jak kolega wyżej napisał, komp bierze tyle ile trzeba a nie tyle ile jest na naklejce napisane. Na dodatek on ma certyfikat GOLD o ile się nie mylę. Paznokcia dałbym sobie wyrwać, żeby zamienić swojego corsaira na tego OCZta. Trzymaj go w budzie i ciesz się *****istym zasilaczem, jeszcze przez wiele lat.

Link to post
Share on other sites

Tak z 550zł dostaniesz , więc przybliżmy tu zasilacze nowe do 500zł Więc do twojego piecucha 550w Z palcem w nosie starczy moje propozycje

 

Seasonic X-560

 

Antec EarthWatts 550W 80 Plus Platinum

 

Antec High Current Gamer HCG 620M-EC Modular 80 Plus Bronze

 

OCZ ZT 550W

Link to post
Share on other sites

Dalej nie widzę problemu a to chyba Ty szukasz zaczepki... Co z tego, że pobiera 150W ? może pobierać i 50W a skoro ma mocny zasilacz to dobrze, nie widzę sensu zamiany na słabszą jednostkę, gdyby sytuacja była odwrotna to co innego.

Powiedź mi co jest w tym złego ? Porozmawiajmy, chyba, że nie masz argumentów :)

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Jeszcze nigdy nie słyszałem, żeby komuś zepsuł się zasilacz od zbyt małego obciążenia.

Nadal obstaję przy swoim - PO CO ? - on ma sprzedawać wypasioną zasiłkę z certyfikatem GOLD ?

Bo teraz mu nie potrzebna ? A za rok/dwa coś mu się odwidzi i będzie znowu mocniejszy kupował ? :mlotek:

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

co złego, afaik obciążenie poniżej 20% mocy znamionowej nie jest wskazane, a lwia część czasu pracy PSU w naszym przypadku to właśnie takie obciążenie, poza tym nawet w pełnym stresie zestawu dojdziemy do ilu? 40-kilku % obciążenia, podczas, gdy optymalnie jest, gdy wynosi ~80% mocy znamionowej,

abstrahuję tutaj od powyższego "po co", polemizujemy akademicko na temat tego czy i dlaczego 1kW jest lub nie jest odpowiedni dla takiego zestawu

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Podłączałem do swojego zestawu (pracuję na 950W od corsaira) XFXa 550W mojej siory - pobór prądu z gniazdka zarówno przy spoczynku jak obciążeniu praktycznie identyczny, więc nadal nie rozumiem wad, posiadania mocniejszego zasilacza.

Link to post
Share on other sites

to, że nie rozwali to oczywiste, mamy tam testy potwierdzające wysoką sprawność przy nawet bardzo niskim obciążeniu, a mnie się rozchodzi się o jego wpływ na pracę takiego zasilacza, z tego co rozumiem na temat zasad ich działanie nie jest to wskazane, pytanie czy ktoś potrafi udowodnić, że jest tak lub inaczej, bo mnie brakuje w tym momencie konkretów

Link to post
Share on other sites

Zapytałem się typka, który bardzo dobrze zna się na zasilaczach, o to co odpowiedział:

Cześć,

 

Nie, nie ma w tym zasadniczo nic złego, jedynie sprawność będzie niższa niż przy lepiej dobranej jednostce, acz kilka(naście) wat w tę czy we wtę to raczej niewiele

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...