Skocz do zawartości

Problem z zasiłką


Recommended Posts

Witam, mam zasilacz OCZ ModXStream 500W. Opiszę co się stało.

Kupiłem ostatnio gtx'a 670, powinien działać bezproblemowo z zasilaczem. Ale grając sobie w nocy w BF'a nagle komp wyłączył się i nie chciał wstać. Wyjąłem bateryjkę biosu i zostawiłem tak na noc bo późno już było i zostawiłem troubleshooting na drugi dzień.

Dziś zacząłem sprawdzać wszystko. Podłączyłem głośniczek systemowy. Dźwięku nie ma. Po wyjęciu RAM'u dźwięku nie ma. Podłączam zasilacz do drugiego 101% sprawnego kompa. Nic, nie wstaje. Podłączam drugi zasilacz do swojego kompa (niestety nie ma wyjścia 8pin dla procesora więc wciskam 4pin) i idzie dźwięk o "power error" co spowodowane jest najprawdopodobniej tym 4pin. Nie wiem jak sprawić tam 8pin.

Czy dobrze rozumuję? OCZ padł? Za godzinę, dwie załatwię zasilacz od kumpla, będzie miał to cholerne 8pin. Wtedy już ostatecznie się rozwiąże.

Z góry proszę o polecenie zasilacza do zestawu:

 

i5 750@4GHz

4GB A-Data@2000MHz

P55-UD3

GTX 670 WF3 (w przyszłości do OC)

1 dysk hdd 1 ssd

 

I żeby wytrzymał dłużej niż 2 lata. Z jakimś zapasem mocy niech będzie, cobym do ewentualnie nowego zestawu mógł do przełożyć.

Oczywiście OCZ poleci na gwarancję, 3 lata gwary ma to niech płacą skurczybyki. Ale mam tak że na czym się zawiodę to nie wrócę do tego. I nawet jak oddadzą nowy to go pewno sprzedam.

 

Dobra, potwierdzony uraz OCZ przez znajomego Chiefteca.

Proszę o polecenie nowego zasilacza.

Link to post
Share on other sites

Oczywiście OCZ poleci na gwarancję, 3 lata gwary ma to niech płacą skurczybyki. Ale mam tak że na czym się zawiodę to nie wrócę do tego. I nawet jak oddadzą nowy to go pewno sprzedam.

głupie rozumowanie, akurat MXS to całkiem udana seria, a że padł... przypadki się zdarzają,

wymień go na gwarancji i tyle w temacie

Link to post
Share on other sites

No wlasnie szybko zalatwil. Minimum pewno 2 tygodnie, a ja mam miesiac wolnego jeszcze i chcialem sie pobawic...

 

Dobra, w sobotę oddaję OCZ do esc na gwarancję.

Proszę kolegów szanownych o propozycje zasilaczy o podobnej mocy, do 600W (coby kiedyś lepszy sprzęt mógł pociągnąć), modularność wymagana. Fajnie jakby zmieścił się w 350-400 zł. Potem sobie część odbiję ze sprzedaży OCZ'a.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...