Skocz do zawartości

Wymiana mobo i cpu


Recommended Posts

Hejka,

 

W związku z małym wypadkiem jaki spotkał moje mobo - GA P55a UD6, będę zmuszony za czas jakiś wymienić mobasa, a co za tym idzie procka :/

 

W związku z tym że kupuję sprzęt raz na kilka lat, kupuję trochę na wyrost sprzęt (tego bym nie wymieniał jeszcze jakiś czas, ale zwarcie w układzie spowodowało przyspieszenie procesu)

 

I Moje pytanie, co proponujecie.

 

Kompa używam do pracy z Photoshopem, Autocadem (projektuję różne systemy i często robię wizualizacje) no i do grania.

 

Wszystko inne przejdzie ze starej konfiguracji więc tym już się nei marwtię

Link to post
Share on other sites

http://www.agito.pl/plyta-glowna-msi-z77a-gd55-79-554063.html?attr=264-488572,938-513104

I 3770k

Możesz tez zamiast 3770k dać 2600k który jest nie wiele słabszy a ma większy potencjał oc, z tego ze miałeś 860 @4,1 domyślam się że masz dobre chłodzenie wiec problemem nie będzie +4,5ghz.

Link to post
Share on other sites

Poprzeglądałem i chyb a bardziej mi sie podoba poprzednia edycja tej płyty w wersji extreme,

 

http://pl.asus.com/Motherboards/Intel_Socket_1155/Maximus_IV_ExtremeZ/#CPUS

 

w każdym razie nakierowaliście mnie koledzy i dzięki piękne :) Teraz pozostaje odłożyć kasę i kupić. Jedyny problem z tymi płytami to konieczność wymiany obudowy, a kolejnego fractala kupować tylko dlatego że się płytę wymienia... Widziałem że są różne wersje tej płyty więc je obczaję dokładniej :)

 

Procesor jeszcze mnie zastanawia, Teoretycznie i7 2600k jest łatwiejszy do podkręcania niż 3770k ale ten drugi jest ciutkę wydajniejszy. A ponad to kosztuja podobnie. Swoją drogą, intel jeszcze robi 6ścio rdzeniowe procki i7?

Edytowane przez giv86
Link to post
Share on other sites

brak dual lanu i za mało usbków. widziałem już tą płytę główną. to jest właśnie problem, bo dual lan jets mi potrzebny do programowania urządzeń usbki poza tym też do peryferiów :/ a to mnie denerwuje bo wcale nie czuję potrzeby zmiany platformy :/

Link to post
Share on other sites

Wróciłem do żywych. Po przejrzeniu propozycji i dokładnym przemyśleniu potrzeb, doszedłem do wniosku że będę celował jednak niestety w asusa IV extreme. Głównym powodem są dodatkowe banki pamięci, dual lan, sporawa liczba portów SATA (obecnie wszystkie 6 w płycie mam zapchane i już rozszerzam o karty pci- sata), dual lan, wyższa niż zwykle ilość wejść PCIe (a nie wiem czy nie będę musiał dokładać rozszerzeń specjalistycznych do kompa za niedługo), no i bombastyczna liczba portów USB.

 

Dziękuję za tyle podpowiedzi, naprawdę pomogliście mi rozejrzeć się w rynku z którego wypadłem po zakupie poprzedniego kompa (a z którego znów wypadnę do czasu potrzeby zakupu nowej maszynki).

 

Tak całkowicie offtopem, zastanawia mnie dlaczego, kiedy są wypisywane cechy konieczne w karcie, w wątku założonym specjalnie w celu doboru owej, są jednak osoby które nie czytają do końca co osoba potrzebuje. Ale to tak zastanawiam się sam ze sobą :)

 

Jeszcze raz dzięki piękne panowie (i panie jeżeli takie się trafiły)!

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...