Skocz do zawartości

Płyta główna ASUS P8P67 PRO


Recommended Posts

Problem dotyczy karty sieciowej na płycie głównej.

Płyta główna: ASUS P8P67 PRO, B3 revision

BIOS 3207 - podobno najnowszy

Karta sieciowa: Intel® 82579V Gigabit Network Connection.

System: Windows 7 Ultimate v64 z SP1

 

Opis problemu.

Instaluje sterowniki (Intel_Gigabit_V15600_XPVistaWin7) dostarczone z płytą główną, i mam internet. Jeżeli zrobię restart komputera, to nic się nie dzieje. Internet działa. Ale po wyłączeniu komputera wieczorem i porannym uruchomieniu, brak internetu. Muszę ponownie instalować sterowniki, mimo, że fizycznie są na dysku twardym.

 

Znalazłem nowsze sterowniki (Intel_Gigabit_V16500_XPVistaWin7) http://pl.asus.com/Motherboards/Intel_Socket_1155/P8P67_PRO_REV_31/#download. Sytuacja się powtarza.

 

Kolega znalazł jeszcze nowsze sterowniki http://downloadcenter.intel.com/Detail_Desc.aspx?agr=Y&DwnldID=18720&lang=eng&OSVersion=Windows%20Server%202008%20Enterprise%20x64*&DownloadType=%0ADrivers%0A To także nie pomogło.

 

Może ktoś poda inne źródło sterowników.

A jeżeli nic inne o nie ma, to poproszę o propozycje karty sieciowej przewodowej działającej z systemem windows 7 v64.

 

Dzięki za pomoc.

Link to post
Share on other sites

Mam dokładnie ten sam problem na tej płycie głównej. Próbowałem już wszystkiego, reinstalacja sterowników, wgrywanie najnowszych, wyłączanie karty sieciowej w biosie, ponowne jej uruchamianie itp.

Karta zawsze po wyłączeniu komputera nie działa, w menadżerze urządzeń pojawia się przy niej ikonka wykrzyknika (dokładnie tak jak opisał to greenapple w poście powyżej) i jedyne co pomaga to wyłączenie i ponowne jej włączenie.

 

Problem występuję nawet jeśli nie ma podpiętego do karty sieciowej kabla co sugeruję, iż wina nie stoi po stronie routera.

 

Płytę główną kupiłem w Vobisie jakieś dwa tyg. temu. Wspomnę, że wcześniej miałem tą samą płytę, z która nie miałem żadnych problemów. Niestety byłem zmuszony ją wymienić ponieważ uległa awarii.

Edytowane przez BeF1990
Link to post
Share on other sites
  • 2 lata później...

Witam ponownie.

 

Wybaczcie wszyscy, że tak późno odpisuję.

Rozwiązałem problem dwa dni po pierwszym wpisie.

 

Kupiłem tnia a może najtańszą kartę sieciową firmy Pentagram z procesorem Realtek RTL8139D.

W pudełku nawet sterowników nie było.

Pierwsze uruchomienie komputera i wszystko działa (do tej pory). Internet jest.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...