Skocz do zawartości

Zestaw do oceny: i5 2500k, HD7850


Recommended Posts

Witam,

 

przymierzam się do kupna nowego komputera, najprawdopodobniej pod koniec tego miesiąca.

Złożyłem taki oto zestaw:http://img94.imageshack.us/img94/8181/komputert.jpg

 

Przeznaczenie tego sprzętu, to w 90% gry. Czy ten system będzie wydajny, nie będzie żadnego dławienia, ze strony karty lub CPU? Dodam, że nie chcę wydawać więcej pieniedzy i interesuje mnie dokładnie ten zestaw. Przewiduje OC CPU (4,2-4,5GHz) i prawdopodobnie też GPU (~1000MHz). Zasilacz da radę? Czy będę w stanie pograć w takie tytuły jak Battlefield 3, Max Payne 3, Wiedźmin 2, Batman Arkham City itp. z zadowalającą ilością klatek?

Dzięki za wszelką pomoc.

Link to post
Share on other sites

Proponowałbym zasilacz troche tańszy a dysk szybszy, czyli zamiast tego OCZa i WD green -> XFX core 550w i WD z serii Blue albo Seagate 7200.14, zobaczymy co inni zaproponują. Ogólnie reszta akceptowalna.

Zasilacza bym nie zmieniał bo Xfx nie jest modularny a oba są bardzo dobre.

Do dysku masz rację.Ale brałbym 8GB ramu bo się przyda.

Link to post
Share on other sites

Zmieniłem na 8GB RAM :)

Nie chcę brać Seagate'a, bo producent już pada...nie udziela gwarancji dłuższej niż rok bodajże...więc coś takiego mnie interesuje.

Wydaje mi się, że seria Green będzie dla mnie dobra, nie zależy mi na na prawdę szybkim ładowaniu map etc.

Zastanawiałem się na serią Black. Podobno jest lepsza...

Link to post
Share on other sites

Zastanowię się nad dopłatą do Caviara Black i Macho...choć nie powiem, niechętnie to robię, heh

Black szybszy, ale podobno głośniejszy...macie jakieś informacje na ten temat?

Macho wydajniejszy, ale wyższy...zmieści się do Gladiusa 800?

Edytowane przez PhoBia.
Link to post
Share on other sites

Ewentualnie Fortisa zamiast tego artic, jest bardziej wydajny i można wymienić wentylator jak coś.

 

Osobiście jestem osobą która nie jest zwolennikiem Asrock P67 więc polecam poszukać innej płyty głównej, nie mówię że to zła płyta ale ma największy % serwisowania. :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...