Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam wszystkich.

Tak nagle z niczego pojawił mi się komunikat o uszkodzeniu dysku.

Oto screen :

http://imageshack.us/f/14/dyskk.png/

Mam pytanie dlaczego pisze mi STAN zły o co właściwie chodzi z ilością realokowanych sektorów.

Jaka jest tego przyczyna i co zrobić z dyskiem do się to jakoś naprawić.

Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję.

Link to post
Share on other sites

Realokowane sektory są to uszkodzone sektory na dysku twardym.Na tych sektorach nic nie idzie zapisać ani odczytać.Jest to bardzo ważny parametr dysku,w takim przypadku zaleca się przenieść dane na inny dysk twardy ponieważ dane mogą zostać bezpowrotnie utracone.

 

Można spróbować naprawić dysk za pomocą specjalistycznych programów takich jak Victoria czy MHDD.

Link to post
Share on other sites

Jeżeli są to zwykłe bad sectory to kiedys dysk samsunga 160gb totalnie zjechany w błędach - nie szło na nim zainstalować systemu. Reperowałem go HDDRegeneratorem w DOSie z opcją wyszukiwania i naprawiania i cud się stał, do tej pory działa na nim system od ponad roku.

Link to post
Share on other sites

Spróbować można,lecz stan dysku jest nieciekawy. Dlatego zaproponowałem przeniesienie danych na inny dysk zanim będzie za późno.

Co do programów do kopii zapasowych czy klonowania to jest całkiem sporo zarówno darmowych jak i płatnych.Z darmowych można polecić EASUS Todo Backup czy Macrium Reflect Free z płatnych chociażby Norton Ghost czy Acronis True Image.

Link to post
Share on other sites

Jeśli te bad sectory są uszkodzone fizycznie to nie ma szans aby ten dysk odratować.Są jeszcze błedy logiczne,tak to się chyba zwie i wtedy można spróbować,choć szanse są zdecydowanie małe.

 

Natomiast lepiej sklonować zawartość dysku na inny dysk twardy choćby za pomocą podanego przez Swanna jednego z programów.Czym szybciej to zrobisz tym lepiej dla Ciebie,chyba że nie masz jakiś ważnych przynajmniej dla siebie danych.

Link to post
Share on other sites

Jeśli te bad sectory są uszkodzone fizycznie

Ile razy jeszcze będziecie to "jeśli" powtarzać . Po kiego jest cały ten SMART nie po to by w kółko bzdety pisać . Sektory są uszkodzone relokowane i koniec kropka . Tu obecnie nie ma nic do naprawiania , za to jasne jest że należy wykonać kopie danych i rozglądać się za nowym dyskiem.

Edytowane przez Werturko
Link to post
Share on other sites

Propozycja taka

1. http://www.morele.net/dysk-western-digital-caviar-blue-3-5-500gb-sata-iii-7200rpm-wd5000aakx-oem-353686/

lub

2. http://www.morele.net/dysk-western-digital-caviar-blue-3-5-1tb-sata-600-7200rpm-32mb-cache-wd10ealx-354382

 

przy czym ten 1 jest w wersji oem, ma 500gb, jest w miarę cichy, a 2. pojemnościowo 1TB, nieznacznie droższy, ale głośniejszy.

Pozdr.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...