Skocz do zawartości

Reset kompa w czasie benchmarku


Recommended Posts

Witam, zwracam się do was z dziwnym problemem. Posiadam stację roboczą Fujitsu Siemens W380, procesor Xeon 3470 2,93GHz, 12GB ram, karta grafiki GTX 295, markowy zasilacz, niestety nie pamiętam jaki ale pamiętam że firma która mi go sprzedawała zmieniała ten zasilacz typowo pod GTX 295, ten zainstalowany nie dawał rady na pewno ma 500W. Komputer resetuje się podczas gry ale bardzo rzadko, grając w BF3 na ULTRA śmiga bez problemu, obciążenie GPU 1 i 2 98%, temperatura max 72 stopnie, kupiłem GW2, ustawiłem ultra, śmiga bez problemu ale w niektórych miejscach o dziwo klatki spadały nawet do 20/s a obciążenie GPU1,2 było o dziwo na poziomie 60%, procesor na 40%, zacząłem zmieniać stery nic to nie dało, zmieniałem ustawienia w grze z ultra nawet na najniższe a i tak w miejscu gdzie klatki spadały do 20 nic się nie poprawiało nawet o 3 klatki. Napisałem do nvidi, zalecili zmianę w panelu nvidia opcji oszczędzania energi ze zrównoważonego na pełną wydajność dla tej aplikacji z którą mam problem, trochę to pomogło, z 20kl/s zrobiło się 30kl/s na ultra (przez większość czasu mam 70 nawet do 180kl/s) ale wczoraj w czasie dłużesz walki komp się zresetował, cieżko było mi ponownie wymusić tą sytuację, dlatego zainstalowałem sobie EVGA OC SCANNER, puściłem tam benchmark w rozdzielczości 512 x 512, wszystko ok, trochę głośno, temperatura 75 stopni w czasie testu, chciałem podnieść poprzeczkę, zmieniłem rozdzielczość na 960 x 540 po dosłownie 2 s reset kompa, kiedy ustawiłem na full screen czyli 1920 x 1080 zrobiłem zapisz zmiany, start i jak tylko pokazał się full scren to odrazu reset kompa nawet nie zdążył się ten test praktycznie uruchomić. W pracy mam jednostke M470, potężniejszy sprzęt z 12 wątkowym prockiem, 24GB RAM i ten sam GTX 295 na pokładzie, zapuściłem ten sam benchmark na tą samą rozdziałkę i poradził sobie bez problemu, wynik 3150 55FPS 960 x 540 . Co interesujące w tej najniższej rozdzielczości mój wynik wynosił 55FPS a na tym w pracy przy tej samej rozdzielczości uzyskałem wynik 112FPS to ponad dwa razy tyle a to ta sama karta, ten sam producent. Co tu się dzieje?

Z tego co zauważyłem procek był obciążony zaledwie na15% ten w pracy również więc ten element nie mógł miec aż takiego wpływu na wynik benchmarka. Zapuściłem ten sam benchmark na kompie który ma GTX 460 i ma indentyczny wynik co moja dwa razy (jek nie lepiej) wydajniejsza karta czyli 55FPS. Podejrzewałem zasilacz ale zasilacz raczej nie ma wpływu na niski FPS, karta starałaby sie osiągnąć szczyt swoich możliwości zwiększając FPS oraz zapotzebowanie na prąd co w efekcie mogłoby skończyć się resetem kompa ale w tym przypadku test przebiega bez resetu a klatki utrzymuja sie na poziomie 55FPS więc póki co podejrzewam kartę, dzisiaj dostanę nówkę z serwisu na podmianę ten sam model i sprawdzę jeszcze to.

Edytowane przez hatsumoto
Link to post
Share on other sites

Jestem teraz w pracy, z tego co mi powiedział koleś w sklepie to mam ten http://fujitsuweb.co.uk/index.php?main_page=product_info&cPath=412_443&products_id=4777 pamiętam jedynie że musiałem dopłacić sporo kasy za ten zasilacz, ten standardowy miał 400W.

Sprzedawca powiedział że to może byc wina zasilacza ale low fps to dziwna sprawa w tym przypadku. problem jest w tym że podobno już większego zainstalować do tej stacji nie mogę i jeśli podmiana karty nie pomoże dostanę kartę o tej samej lub nieco lepszej wydajności ale o mniejszym zapotrzebowaniu na prąd, zaproponował awaryjnie Radeona z seri 6900 czy jakoś tak. Może w razie czego lepiej dopłacić i wziąść nvidię, ale nie wiem jaką gtx 660 ti czy może gtx 670? nie wiem co to będzie, w sumie to oni powinni za to beknąć wkońcu płaciłem tyle ile chcieli i nie było nic wspomniane że w przyszłości karta może wykończyć zsilacz.

Link to post
Share on other sites

Mam zainstalowane dwa dyski 1T, może odpiąć jeden i zobaczyć? ile zyskam W przy tej operacji?

Czy cos mi da przejście na np gtx 670? czy może jakiś raedon wydajny ale oszczędny?

obliczałem wszystko na kalkulatorze do zasilaczy online, tam tez wyszło ze potrzeba min 550W, ale kiedy wybrałem gtx 670 zmieniło się na 410W.

Edytowane przez hatsumoto
Link to post
Share on other sites

A jest jakaś karta dzięki której zaoszczęde energię ale jednocześnie nie strace tej wydajności? chodzi o to że jak facet zadzwoni z propozycją zamiany i krzyknie mi jakis model to żebym wiedział czego się domagać a nie brał to co dają bo boje się że dostane coś znacznie gorszego kosztem zaoszczędzonej energii.

 

Z tego co czytałem moja karta w teście Pc world pobierała w stresie 415W a GTX 670 340W więc oszczędniejsza jest, pytanie czy wystarczająco. Najchętniej zmieniłbym płytę i zasilacz i byłoby po problemie ale nie widzi mi się za to płacić, to wkońcu nie moja wina i sklep powinien się poczuć do pokrycia kosztów bo na dzień dzisiejszy mozna powiedzieć że otrzymałem zestaw który w najlepszym wypadku mogę wykorzystać w 85% powyżej tego komp się restartuje.

Edytowane przez hatsumoto
Link to post
Share on other sites

Temat rozwiązany, podstawiłem kartę ale jak można się domyśleć nic to nie dało, pomyślałem no tak zasilacz do wymiany jednak dziwiło mnie cały czas dlaczeo podpieli zasilanie 8 i 6 pinowe z tej samej linii podczas gdy druga leży sobie nie używana obok? jakby nie patrzeć ta karta to w sumie 2 w 1 więc odłączyłem 6 pinową kostke i podpiąłem w to miejsce taką samą ale z drugiej lini, karta śmiga bez problemu, zero zawiechy, wydajność w grze znacznie wzrosła, dla porównania w GW2 przed tą zmianą na high miałem średnio 60kl/s teraz 60kl/s to minimum a średnia to 85kl/s dochodzi do 150kl/s, jak zjade shadery na medium to mam nawet 260kl/s rewelacja!!! podkręciłem ją nawet do 675MHz i pamięć na 1100MHz, temperatury 73 stopnie maksymalnie po 2 h grania więc super, jestem zadowolony, ale zastanawia mnie co za koleś to składał żeby takiego babora odstawić i jeszcze mi wmawiać że do mojej płyty głównej nie mogę wstawić większego zasilacza:) dziękuje wszystkim za pomoc.

Edytowane przez hatsumoto
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...