Skocz do zawartości

Nowy proc pod stary socket


Recommended Posts

Witam. Jest taka sprawa, że chciałbym coś ulepszyć w kompie, a że nie mam kasy na wszystkie części, wybór pada na procesor. I tu moje pytanie: czy warto kupić quada za 300 zł (używanego), czy oszczędzać (dużo powiedziane, na razie nic nie mam, a na nowego kompa mogę liczyć co najmniej za rok (koniec 3 gim, może za dobre wyniki coś spadnie ^^)? Na razie nie potrzebuję niby skoku wydajnościowego, ale jak wyjdzie GTA V albo inne nowoczesne gry, to...

Obecna konfiguracja:

Asus P5K

GTX560

3x1GB DDR2 (~@1000MHz) (mam jeszcze 4. kość, ale innej marki i nie są ze sobą stabilne na 1000MHz)

E5700 @3,9GHz + cooler Scythe katana 3

Zasilacz 600W (nie podam modelu, zaoszczędzę wam tortur, a na razie niczego nie wysadził, jbc będzie motywacja do kupna nowego kompa)

Obudowa CoolerMaster Elite modelu nie znam...

Wentyle: 3x80mm, 2x92mm, 1x120mm

 

Proszę tylko o odpowiedź na pytanie, ew. porady w tym kierunku, ogólnie wszystko oprócz pisania "Najpierw kup zasilacz" :D

Link to post
Share on other sites

A czy jest sens kupować go, czy różnica nie będzie taka, jakiej bym chciał? Wiem, że więcej rdzeni=lepszy multitasking, ale każdy rdzeń za to jest słabszy niż te w dwurdzeniowym. A jako, że większość gier korzysta jeszcze z dwóch rdzeni (chyba), to sam nie wiem... Za 3 miechy mogę go mieć, więc inwestycja będzie na 7-9miesięcy... Potem nowoczesny zestaw. Warto?

Edytowane przez kubekpop
Link to post
Share on other sites

Tak czy owak, jesli zasilacz no name to czy sens ryzykowac jeszce OC robiles. Jesli chodzi dłużej to tak naprawde nie wiesz kiedy moze pasc a kiedy nie a slad moze po sobie zostawic. Jesli nie jestes pewny co za model, podaj to ci powiemy.

Grafa tez nie rewelka.

Upgrade czy Nowka? Wsio zalezy ile masz do wydania na nowy pecet........

Link to post
Share on other sites

Grafa mi pasi i nie narzekam. Zasilacz to Tracer Highlander, brałem go tak samo jak karte (gdybym wtedy się tym interesował wziąłbym ti) i nie mam kasy na zmianę. Wszystko opisane wyżej.

Czytałem potem dużo o nim i się doczytałem, że aż tak destruktywne to nie są. Zasiłka działa od 4mc bo przez pierwsze 8 nie działała, od nowości. Coś w komputroniku namieszali, bo pudełko było pościerane a zasilacz niezafoliowany... Jbc coś sie wymyśli na drodze sądowej.

Berecik poinstruowano mnie, abym nie brał tych q8x więc :P

 

 

A na nowego peceta nie chcę skąpić, dlatego co najmniej za rok. A co do tego ile mogę wydać, to bierzecie 100zł i mnożycie przez ilość miesięcy jaką mam czekać. A jeśli mowa o nowym pc to będę się głowił za rok.

Edytowane przez kubekpop
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...