Skocz do zawartości

Wygięte pin w sockecie 1155


Recommended Posts

Zmieniałem pastę, oczywiście zdemontowałem chłodzenie, wyjąłem procesor, wyczyściłem, przesmarowałem pastą od nowa, wkładam, montuje wszystko z powrotem i widzę czarny ekran nic poza tym. No więc raz jeszcze wszystko rozbieram i zauważyłem w sockecie wygięte jeden piny, wyprostowałem je bardzo delikatnie igłą, niby jest w porządku, ale 2 wejśćia od Ramu nie działają. Czy może stać się coś procesorowi ? czy czeka mnie wymiana płyty ?

Link to post
Share on other sites

Przecież prostowałem te piny, ale jedna kostka pamięci działa, a druga od dualu nie. Uszkodzony kontroler pamięci ?

 

Weź wyciągnij i pozamieniaj kości pamięci nie wiem czemu ale miałem podobny problem teraz jak wyłączam zasilanie to muszę zawsze kości zmieniać .
Link to post
Share on other sites

Nie wiem jak można wygiąć w płycie piny ja musiałem usiąść na pentium 4 ,żeby je wygiąć ,ale wyprostowanie było proste i działa do dzisiaj.Coś mi się zdaje że chyba tak, ale jeszcze spróbuj wyprostować :D

Pentium to były procki nie do zarżnięcia %-)

Link to post
Share on other sites

Postaraj się te piny dobrze wyprostować. Pamięci sprawdź w 2 innych slotach,może być każda z osobna za pomocą programu MemTest 86.

 

Procesor raczej trudno uszkodzić,jest bardzo duża szansa że jest w 100% sprawny.

Link to post
Share on other sites

Panowie dałem sobie spokój z prostowaniem pinów kupiłem nową płytę i dalej pamięci nie działały w dualu. Po złożeniu kompa zauważyłem że wentyl w zasilaczu się nie kręci, a na dodatek po chwili komp się wyłączył i nie daję oznak życia :(

 

Ok okazało się że padł bios w płycie głównej. Już jest teoretycznie wszystko ok tylko że pamięci nie działają w "dual chanel"

Czy to może być wina tego że nie są kompatybilne z nową płytą ? A może uszkodzony został kontroler w procesorze odpowiedzialny za pamięci ?

płyta to : MSI Z77A-G43

RAM: GOOD RAM DDR3 8GB 1333MHz CL9 DUAL CHANEL

Edytowane przez Morf3usz
Link to post
Share on other sites

Błędy popełnia każdy ,a jak nie masz nic mądrego do powiedzenia albo doradzenia to sobie daruj :)

Jak ja się brałem za rozbieranie pierwszy raz kompa to nie wiedziałem, że istnieje takie coś jak pasta termoprzewodząca, więc wypolerowałem P4 i nałożyłem chłodzenie, dopiero jak się dowiedziałem o istnieniu tej tajemniczej substancji wiedziałem dlaczego wykitował %-)

Nigdy nie czytałem poradników, większości uczyłem się empirycznie, jedynie co to tylko tego nieszczęsnego p4 z dymem puściłem. :wariat:

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites
  • 4 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...