Skocz do zawartości

Wymiana karty graficznej


Recommended Posts

Witam :)

 

Chciałbym wymienić kartę graficzną (co jak się domyślam będzie się również wiązało z wymianą zasilacza ;)). W związku z tym chciałbym Was prosić o radę:

- jaką kartę polecacie? (cena do około 500 zł, najlepiej nowa)

- jaki zasilacz polecacie? (jeżeli wymiana jest konieczna lub wskazana ;))

- czy jeszcze jakieś inne komponenty warto wymienić/dokupić, jeżeli tak to jakie polecacie?

 

Poniżej aktualna specyfikacja komputera:

- karta graficzna GeForce 9500 GT PCI-Ex

- procesor AMD Athlon 64 X2 Dual Core Processor 6000+

- pamięć DDR2 Kingmax 2GB

- płyta główna GIGABYTE GA-M68M-S2P

- zasilacz YAMO ATX-350 PT(EC)

 

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi :)

Link to post
Share on other sites

Firma YAMO trudni się zwożeniem z Chin wszelakiego badziewia i sprzedawania tego u nas z ładniejszymi naklejkami. Tak więc nie ufał bym temu produktowi zasilaczo-podobnemu. Do tego PC wrzucił bym jakieś niedrogie 350-400W od Fortrona + maksymalnie HD 5750 / 6750 z racji dość archaicznego CPU, który skutecznie zabije wydajność każdej mocniejszej konstrukcji.

Link to post
Share on other sites

Firma YAMO trudni się zwożeniem z Chin wszelakiego badziewia i sprzedawania tego u nas z ładniejszymi naklejkami.

To samo robi samsung, philips i sony... 95% sprzetu jest produkowana przez inne badziewne firmy i naklejana jest naklejka samsunga przykladowo.

 

A ja karte bym kupil mocniejsza. Jesli gra duzo obliczen przerzuca na GPU to karta moze sie rozkrecic. Problem pojawialby sie dopiero wtedy gdy procesor nie wyrabialby z modelami. Tak wiec karta jest w stanie wyswietlic wysokiej jakosci shadery, ale nie moze zbytnio poradzic sobie jesli modele sa zbyt skomplikowane dla CPu

Link to post
Share on other sites

Widzę, że na wymianie karty graficznej się nie skończy ;)

Jaki procesor byście polecili???

 

Czy w takiej sytuacji istnieje możliwość, aby z niezbędnymi zmianami zmieścić się w 1000 PLN???

Co moglibyście zaproponować jakieś rozsądne rozwiązanie do tej kwoty??? (Zależy mi na tym, aby nowe tytuły chodziły płynnie przynajmniej na średnich detalach). Jeżeli do takiej kwoty nie jest to możliwe, to poproszę o wskazanie jakiegoś rozwiązania, które byłoby odpowiednie wraz z ceną tego rozwiązania :)

 

No i dziękuję za dotychczasowe odpowiedzi :)

Link to post
Share on other sites

Dzięki za pomoc :)

 

Mam jeszcze pytanko czy do zestawu zaproponowanego powyżej warto dokupić 2GB RAMu??? Zastanawiam się nad przejściem z Windows XP na Windows 7 i zgodnie z tym co czytałem do Windows 7 dobrze mieć co najmniej 4 GB RAMu (dla wersji x64 jest to wręcz konieczne).

 

A może w tym momencie dodatkowe 2GB RAMu nie są konieczne i gry nadal będą działały płynnie (zakładając pozostanie przy Windows XP)?

Link to post
Share on other sites

Właśnie przeglądałem stronę GIGABATE i pod poniższym adresem:

http://www.gigabyte....p.aspx?pid=3270

 

podana jest informacja, że procesor Phenom II X4 965 z TDP 125W zaproponowany przez @toniek-94 nie jest obsługiwany przez płytę GA-M68M-S2P... czy może się mylę ???

 

W związku z powyższym czy moglibyście zaproponować jakieś inne rozwiązanie do kwoty około 1000 PLN (rozsądne przekroczenie budżetu również jest akceptowalne ;) ). Będę bardzo wdzięczny za wszystkie propozycje :)

Link to post
Share on other sites

Do 1000 zł mozesz złożyć zestaw low-end na Intelu lub coś odpowiedniego z AMD, przy czym zostawiając sobie karte graficzną.

Ogólnie nie polecam pchania się w low end.( z takiej racji, że ciężko później cokolwiek sprzedać)

 

Drugą opcją moze być wymiana karty graficznej i zasilacza na coś lepszego, ale w późniejszym czasie również procesor, płyta i ram.

Koszt tego wynosiłby około 1500 zł (platforma AMD :))

Link to post
Share on other sites

Biorąc pod uwagę rady, które udzieliliście oraz wyniki tego co udało mi się znaleźć w sieci rozważam poniższy zestaw. Jeżeli uważacie, że zaproponowany przeze mnie zestaw jest nieoptymalny/nieopłacalny i warto coś w nim zmienić to napiszcie o tym :)

 

ZESTAW:

- procesor AMD Phenom II X4 945 (ok. 340 zł)

- zasilacz OCZ StealthXStream 2 500W (ok. 200 zł)

- karta graficzna Asus Radeon HD6870 DirectCU 1GB (ok. 700 zł)

- pamięć RAM DDR2 2GB (ok. 100 zł)

 

RAZEM: ok. 1350 zł

 

Mam również klika pytań co do powyższego zestawu:

1) Czy proponowany procesor nie będzie ograniczał karty graficznej?

2) Czy wybrana karta jest warta swojej ceny (w sieci można znaleźć pozytywne opinie i recenzje na jej temat)?

3) No i prośba czy moglibyście zaproponować jakąś pamięć RAM DDR2 2GB w cenie około 100 zł.

 

Będę wdzięczny za wszystkie opinie :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...