Skocz do zawartości

Recommended Posts

A jakieś kolory które potrzebują barwy czerwonej pewnie też nie wyświetlane są prawidłowo. Jeśli któreś łączenie na taśmie nie puściło to celuj w sterownik RGB.

Edytowane przez vuodi
Link to post
Share on other sites

Odepnij czerwony i sprawdź podłączając bezpośrednio do innego źródła zasilania. Być może sfajczyła się listwa. W zależności od koloru diody potrzebują innego napięcia (teraz nie pamiętam dokładnie, ale wydaje mi się, że czerwone i żółte miały niższe napięcia progowe od niebieskich i białych) - jeśli zastosujemy odpowiedni rezystor dla danego koloru, to wtedy możemy wszystko zasilić z jednego źródła. Ponadto diody są bardzo wrażliwe na przekroczenie napięcia i niewielki skok może je spalić.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

W zależności od koloru diody potrzebują innego napięcia

W listwach wszystko jest już zrobione :) Dlatego na każdym odcinku na listwie są rezystory. Ja dalej stawiam na sterownik. Te tanie tak mają.

I tak jak rysiooo pisze sprawdź podłączając normalnie od zasilacza plus do czerwonego i minus. Jak nie zaświeci to się pożegnałeś z czerwonym :P

Link to post
Share on other sites

I sprawdź miernikiem jakie napięcie masz na wyjściu kontrolera gdzie podłączałeś czerwoną listwę - może nie być napięcia (albo znacznie obniżone i niewystarczające do choćby żarzenia się diod), a może być takie które spaliło listwę i jeśli podłączysz inną to także ją uszkodzisz.

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Ja po malowaniu nie straciłem nic na wydajności coolera. A jeśli już to jest to tylko błąd pomiarowy (1-2*). Chłodzi jak chłodził a wygląd znacznie lepszy. Mam tylko nadzieję że pomalowałeś czarnym MAT a nie połysk! :)

A no i jakoś nie mam zaufania do Dupli-Color. Wszystko co miałem do ''psikania'' to tylko MOTiP ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...