Skocz do zawartości

3 obudowy do porównania .


Recommended Posts

Cześć.

Zastanawiam się nad zakupem "ekskluzywnej"obudowy.

W oko wpadły mi 3 modele tego samego producenta :

Obudowa Corsair Obsidian Series Black & window (CC650DW)

 

Obudowa Corsair CC-9011015-WW

 

Obudowa Corsair CC600TM

 

Którą wybrać?

Która najlepiej prezentuje się wizualnie?

Obudowa ma posłużyć parę ładnych lat i parę upgradów ,więc musi być solidna.

Chciałbym również ,żeby była dosyć "cicha" ponieważ będzie stać tuż obok mnie.

Za parę lat nie wykluczam ,że sprawię sobie pełnowymiarowe chłodzenie wodne.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

a co sądzicie o Obudowa Cooler Master HAF 932 Advanced ? Greg3or jak się sprawuje Obudowa CMStorm SGC-5000-KKN1 ? Wygląda bardzo ekstrawagancko .

Na początku byłem zdecydowany na obudowę

 

 

Jednak nie udało mi się jej kupić, i musiałem wybrać coś innego, padło właśnie na troopera czy to dobry wybór ?? Jak na razie jestem naprawdę zadowolony z niej, chociaż ma troszkę niewykorzystany potencjał, np na górze gdzie gdyby nie bardzo przydatna rączka do przenoszenia, naprawdę super sprawa, to weszła by tam spora chłodnica z powodzeniem :P No ale jedno albo drugie hehe w sumie chłodnica zmieści się pod spodem. Dyski w tej budzie są naprawdę chłodne, buda przewiewna, czy cicha ? przy standardowych wentylach i maksymalnych obrotach nie :D Ale już prawie wszystkie wymieniłem na cichsze i jak nie gram zmniejszę tylko obroty i mam fajny cichy sprzęt. Ogólnie polecam tę budę z czystym sumieniem nikt nie powinien być nią zawiedziony.

Link to post
Share on other sites

Sam miałem zamiar sobie kupić 650D ale po przeczytaniu opinii użytkowników (a nie sponsorowanych/przychylnych recenzji ) mogę napisać ze ..... to nic innego jak wielkie przereklamowane g****

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=tN5p3hOBdOo

 

 

@Think

Dotarł wreszcie do mnie Corsair 650D, wszystko już przełożone i działające. Obudowa jest naprawdę pojemna i łatwo wszystko poukładać. Wygląda naprawdę ładnie i ma fajne rozwiązania. Ale... Drugi raz bym jej nie kupił. Blacha, z jakiej jest wykonana, to jakiś kiepski dowcip, widziałem folie aluminiowa sztywniejsza niż ta buda... Wszystko faluje i łatwo się gnie. Ja rozumiem, że buda ma stać w jednym miejscu i grubość blach nie powinna mieć tak dużego znaczenia ale to jest obudowa dla pasjonatów a tacy cały czas będą przy niej kombinować, przenosić, przestawiać itp. Obydwa koszyki na dyski w mojej budzie są krzywe, cale szczęście łatwo można je sprostować praktycznie bez użycia siły... Panele boczne tez są powyginane i nie przylegają dobrze do boków. Ale najgorsze jest to, ze jeżeli chwyci się obudowę po przekątnej tj. dolny róg przy zasilaczu i górny przy portach USB, to buda się skręca, trzeszcząc niemiłosiernie. Konstrukcja w ogóle nie jest sztywna i chyba nie muszę mówić jaki ma to wpływ na zamontowaną płytę główna. Większość obudowy wykleiłem dedykowanymi matami od CaseKing (.de) ale nie pomogło to wiele bo zamontowanie koszyczków na HDD i cieniutka blacha wprowadzają okropne wibracje, bardzo przenoszą chrobotanie i wirowanie dysków twardych (dosłownie, będąc w innym pokoju, myślałem, że pralka chodzi na parterze). Tanie i hałaśliwe oryginalne wentylatory tez nie pomagają zachować głośności na odpowiednim poziomie. Już kupiłem piankę wygłuszająca od Akasa na spód, pod koszyczek dysków w nadzieji, ze to rozwiąże ten problem. Porównując Corsaira do mojego starego CoolerMaster CM690 ten pierwszy wypada naprawdę słabo, oczywiście biorąc pod uwagę jakość wykonania. CM690 jest dużo sztywniejszy i cichszy pomimo "dziurawej" konstrukcji. Natomiast Corsair 650D to naprawdę świetna buda pod względem pojemności, rozwiązań i wyglądu ale z totalnie spieprzonym wykonaniem absolutnie nieadekwatnym do ceny jaką trzeba zapłacić za tą obudowę...

 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Mnie też zastanawia ewenement tych obudów z blachą 0,6 mm ale widać to kwestia raczej gustu i oczekiwań użytkownika bo sam przyznasz, że design może się podobać ;)

 

Zgadzam się z tobą w 100% obudowa jest piękna, ale jakość materiałów z jakich została wykonana i spasowanie elementów woła o pomstę do nieba, nie wspominając o cenie. Gdyby ta buda była w cenie 250~300 zł bym bez zastanowienia ją kupił

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...