Skocz do zawartości

OC phenom ii 945 bez be


Recommended Posts

Gość usunięty

Sekcja bez rewelacji ale płyta obsługuje procesory o TDP = 125W, co cieszy - nie obsługuje tylko o TDP = 140W.

 

(W skrócie) Taktowanie pamięci maksymalnie w dół, HT podnieś z 200Mhz na 220Mhz, podbij napięcie procesora o jedno 'oczko' i przetestuj peceta we włączonych jednocześnie OCCT + LinX + Furmark (zapewnia to łączne 100% obciążenia) a w tle monitoruj temp np Core Temp czy HWMonitor. Jak będzie ok, bez BSOD i artefaktów a temp odpowiednie to HT podnieś dalej o 10% tj. z 220Mhz na 240Mhz, podbij napięcie o oczko i testuj. Jak się pecet nie uruchomi to zresetuj bios (clear cmos) i wróć do ostatnich stabilnych wartości - możesz podnieść wyżej napięcie procesora i daj 230Mhz na szynie - test. I tak dalej

Edytowane przez Igorrodz
Link to post
Share on other sites

Napięcie daj mu na początek 1,475V możesz tez podnieść napięcie nb o 0,1V pilnuj temperatur nie powinny przekroczyć 62 stopni pod obciążeniem w razie niestabilności podbij napięcie na Procku do 1,5V , Ja mam ustawione na c odzień 1,52V a mój phenom x4 955 be jest podkręcony na 4320mhz

Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

Według tego http://pclab.pl/art37884-11.html szynę płyty, którą posiadasz można podkręcić do 350Mhz - oczywiście o ile ma się dobre pamięci i procesor tzw. selekta. Zatem płyta nie powinna stanowić tu problemu - pilnuj tylko temperatury na sekcji zasilania.

 

Dodać jeszcze muszę, że informacje o napięciach na płytach Gigabyte podawane przez bios - według informacji z sieci - czasami nie są zgodne z rzeczywistością, są podawane jako lekko zaniżone w stosunku do rzeczywistych.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...