Skocz do zawartości

Intel Core 2 Quad q6600 Podkręcanie.


Recommended Posts

Witam

Zabrałem się ostatnio za podkręcanie Intela Q6600 z serii G0. Najpierw zmniejszyłem taktowanie pamięci ram z 667 na 533. Następnie zabrałem się za stopniowe podnoszenie Mhz. Na początku dałem 2.6 ghz czyli 289 FSB. Uruchomiłem komputer i wszystko było ok, lecz zaniepokoiły mnie temperatury które były bardzo rozbieżne na ogólnej temperaturze procesora oraz na poszczególnych rdzeniach. Powoli kręciłem go dalej gdy doszedłem do 2.8 ghz i zrobiłem test za pomocą programu LinX temperatura ogólna na procesorze była max 65 stopni za to na rdzeniach dochodziła do 80. Natychmiast przerwałem test i zmniejszyłem taktowanie procesora do 2.6ghz. Tutaj temperatura ogólna procesora dochodziła do max. 50 stopni a na rdzeniach max.70. Sam stwierdziłem że potrzebuję lepszego chłodzenia lecz na innych forach czytałem że na chłodzeniach BOX te procesory stabilnie chodzą na 3ghz. Pytanie moje jest takie : Czy takie temperatury jak u mnie występują czyli 80 stopni na rdzeniach i max 65 na procesorze mogą być ?

Dodatkowo dodaję specyfikację mojego PC:

Procesor: Intel Core 2 Quad q6600 2.4gh

Karta Graficzna: NVDIA GeForce GTS250 1 GB

Zasilacz Forton 500W

Płyta główna Gigabyte GA-G41M-ES2L

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

Czy takie temperatury jak u mnie występują czyli 80 stopni na rdzeniach i max 65 na procesorze mogą być ?

Nie mogą - zainwestuj przynajmniej w lepsza pastę termoprzewodzącą (np MX-2 czy STG-2) tudzież popraw wentylację obudowy (np dołóż wentylator na przód czy tył). No i wymień boxa na coś wydajniejszego (polecam minimum Ferę PRO).
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...