Skocz do zawartości

Recommended Posts

witam!

 

Mam problem, a mianowicie posiadam procesor jak w temacie. Wiem że C0 jest rewizją nie nadającą się do podkręcania jednak udało mi się uzyskać 3.8 GHz i nic więcej.. Ale to chyba jest oczywiste. Mam pytanie związane z czymś innym. czy jest możliwe że procesor może mieć uszkodzony kontroler pamięci ? Posiadam A-DATA 3x2GB tripple 1333mhz, i po włożeniu do slotów, komputer nie startuje. 3 niebieskie sloty nie działają w ogóle, a po wielu próbach ustaliłem że działają tylko dwa skrajne czarne. Płyta to MSI X58 Platinum, którą kupiłem na allegro od gościa który zarzekał się że działały mu ramy w triple channel. Procesor który posiadał to i7 920 D0.

 

Proszę o odpowiedź. Jeśli są jakieś niejasności, proszę pytać, trochę namieszałem z pytaniem.. :)

 

Pozdrawiam, Dawid

Edytowane przez maxishine
Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

Pierwsze pytanie - czy Twoje pamięci znajdują się na liście obsługiwanych (przetestowanych) przez Twoją płytę?

Drugie pytanie - czy sprawdzałeś te pamięci na innej płycie? Czy tam działają?

Trzecie pytanie - czy próbowałeś na swojej płycie innych kości pamięci, np standardowych od GoodRama / Kingstona?

Link to post
Share on other sites

mój core i7 920 D0 chodzi max stabilnie na 3,4 i 3,5ghz w turbo i nie narzekam , może da radę wyżej ale trzeba by było mocno zwiększać napięcia a po co , skoro obecnie starcza :) aha co do ramu to trzeba obsadzać gniazda jak najdalej od procka i wtedy jest ok

Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

Heh, sprawdź jeszcze inne pamięci w trybie tripple na tej płycie to będziemy mieli pewność - jeśli nie zadziałają poprawnie to pozostaje oddać płytę na gwarancję (o ile jest) lub zadowolić się dualem (ew. wymienić płytę na inną).

 

Ewentualnie spróbuj lekko podnieść napięcia pamięci.

Link to post
Share on other sites

tak jak pisałem wczesniej , ja swoje pamięci tez na początku dawałem jak najbliżej procesora i okazało się że płyta nie startuje , daj pamięci w dual channel ale jak najdalej procesora i zobaczysz że będzie działać . aha jak widzę masz 10GB ram , spróbuj z 2ma kostkami

Link to post
Share on other sites

Hmm.. Próbowałem z 2x good ram 8GB total, i działały w konfiguracji, Skrajny prawy czarny, najdalszy od proca, i czarny najbliższy procka. Ten po środku nie działa.. W niebieskich nie startuje w ogóle.

Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

To chyba albo pozostaje Ci jedynie oddać płytę bądź procesor na serwis albo wymienić je na inny model. Ewentualnie mógłbyś jeszcze sprawdzić swoją płytę z innym procesorem - ale o to chyba będzie trudno...

Link to post
Share on other sites

No w tym rzecz że w mojej wiosce raczej nie ma nikogo z socketem 1366.. No więc zostaje mi siedzieć przy dual channel. Szkoda mi tylko tych 6GB które leżą i sie kurzą.. Tak po za tym oddam w dobre ręce, za powiedzmy 60zł..

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...