Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

przymierzam się do kupna nowego komputera i złożyłem sobie oto taki zestaw. Od razu mówię, że nie bawię się w OC czegokolwiek ;) Ogólnie nie do końca wiem jaki zasilacz wybrać do mojego zestawu i tutaj chciałbym prosić o rade. Oczywiście ocena zestawu wybranego przeze mnie jest mile widziana.

 

MB: MSI B75A-G43

GPU: Gigabyte Radeon HD7950 3GB DDR5 384bit

CPU: Intel Core i5-3570 3.4GHz 6MB

RAM: Corsair 8GB (2x 4GB) 1600MHz CL9 Vengeance Red

 

Do takiego zestawu potrzebuje zasilacza, który uciągnie to wszystko. Wydaje mi się, że 550W wystarczy, ale wolę się upewnić. Cena jak najniższa :D (co nie zmienia faktu, że gówna nie chce :)) )

 

Byłbym wdzięczny za szybką pomoc.

Z góry dziękuję.

 

Edytowane przez patri4rch
Link to post
Share on other sites

Zestaw bardzo fajny tylko procek bym zmienił Intel Core i5-3570K nawet jak nie będziesz podkręcał to później zdecydowanie łatwiej go odsprzedać w bardzo dobrej cenie no i odnośnie karty graficznej jak zamierzasz robić oc to radek 7950 będzie świetnym wyborem bo posiada olbrzymi potencjał natomiast jeśli oc nie wchodzi w grę to gtx 660 TI jest znacznie szybszy

Link to post
Share on other sites

Podpinam sie pod temat. Nie chce spamować na forum. Mam Modecom'a Carbon 620w, ale podejrzewam, że nie podoła. Asrock Z68 extreme 3 gen 3 + i5 2500k + Rad hd5850. W przyszłości plan podpięcia drugiego radka na cf (hd7850). Towarzysze, pomożecie?

Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

A moim zdaniem wystarczy tutaj spokojnie http://www.ceneo.pl/13095139

Co prawda to starsza konstrukcja ale jest cichy, ma długie kable i wystarczającą realną moc 480W na +12V.

Nie ma sensu dopłacać do 100zł droższego skoro i tak ten da spokojnie radę (151W karta + 95W procesor +35W reszta = 281W, na OC dodatkowe 150W maksimum).

Edytowane przez Igorrodz
Link to post
Share on other sites

A moim zdaniem wystarczy tutaj spokojnie http://www.ceneo.pl/13095139

Co prawda to starsza konstrukcja ale jest cichy, ma długie kable i wystarczającą realną moc 480W na +12V.

Nie ma sensu dopłacać do 100zł droższego skoro i tak ten da spokojnie radę (151W karta + 95W procesor +35W reszta = 281W, na OC dodatkowe 150W maksimum).

 

Dla mnie też po co się pchać już w te stare konstrukcje jeszcze nie modularne nie ma sensu

Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

No nie wiem... Jeśli jest planowane CF to ten zasilacz może nie wytrzymać... Ten OCZ ZT ma bardzo mocną linię 12V (54A) i jest w pełni modularny. Według mnie warto wydać na niego pieniadze.

 

Bez sensu, co piszesz bo wg specyfikacji http://www.msi.com/product/mb/B75A-G43.html#/?div=Basic płyta autora posiada multi-GPU w układzie 16x/4x a więc zupełnie nie opłaca sie tutaj robić CF czy SLI. Zatem mocniejszy i droższy zasilacz niż podałem jest zupełnie niepotrzebny. Moim zdaniem wpadacie w 'magię watów' - po co dopłacać do czegoś, co się autorowi nie przyda? Edytowane przez Igorrodz
Link to post
Share on other sites

Podpinam sie pod temat. Nie chce spamować na forum. Mam Modecom'a Carbon 620w, ale podejrzewam, że nie podoła. Asrock Z68 extreme 3 gen 3 + i5 2500k + Rad hd5850. W przyszłości plan podpięcia drugiego radka na cf (hd7850). Towarzysze, pomożecie?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...