Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • 4 tygodnie później...

Oj nie zgodzę się że D3200 będzie lepszy. Wyjaśnię D3200 ma 24mp więc jest więcej szczegółów na zdjęciach lecz ogromne szumy w porównaniu do D5100. Więcej Mp = więcej szumów więc w pomieszczeniach pięknych fotek nie będzie. 24Mp to mogę polecić ale w aparacie droższym niż 7000zł , a nie w zwykłej amatorskiej lustrzance. Pamiętajcie nie sugerujcie się ilością Mp. 16Mp w D5100 jest wartością idealną szumy dopiero przy iso 1200 a w D3200 już przy 600. Zastanawiałem się miesiąc temu co kupić, wahałem się między Nikonem D5100 i Canonem 600d. Wybór padł na nikona ponieważ w testach odrobinę lepiej wypadł w jakości zdjęć niż canon, oraz wszyscy polecali nikona więc kupiłem i się nie zawiodłem. Dodam że mam obiektyw 18-55. Mi to spokojnie wystarczy. A w przyszłości kupię do nikona D5100 obiektyw stało ogniskowy 35mm o F/1.8. Jeśli wolisz cos bardzo taniego z lustrzanek to Canon 1100d ma on 12Mp ale zdjęcia robi na wysokim poziomie. Z mojego nikonka jestem bardzo zadowolony :) W cenie 2000-3000 jak dla mnie to nikon D5100 jest najrozsądniejszym wyborem. Canona 650d nie za bardzo polecam bo ma prawie to samo co 600d a ma bajerki jak dotykowy ekran za który trzeba płacić. Jeśli masz pieniądze i zależy ci na dotykowym ekranie to czemu nie. Kupiłem mojego D5100 + 18-55 w cenie 2190zł w euro rtv agd. Więc zakup uważam za udany, Radze zamiast tego nikona D3200 kup w ostateczności canona 1100d czy 600d lub Sony alfa 57. Ja mam doczynienia tylko z d5100 i uważam że ona jest super. To moja pierwsza lustrzanka, bije kompakty na glowe :PPP :D

Link to post
Share on other sites

Oj nie zgodzę się że D3200 będzie lepszy. Wyjaśnię D3200 ma 24mp więc jest więcej szczegółów na zdjęciach lecz ogromne szumy w porównaniu do D5100.

Gdzie te ogromne szumy?

http://www.dpreview.com/reviews/nikon-d3200/12
Jest pewna różnica, ale po przeskalowaniu obrazu do wyjściowego rozmiaru zdjęcia z D5100, nie będzie żadnej.

 

Wszystko zależy od tego, do czego kto potrzebuje aparatu. Jakbym dzisiaj miał kupować, to wziąłbym prawdopodobnie Pentaxa (moim zdaniem robią *****iste puchy) albo Canona.

Edytowane przez Saiya-jin
Link to post
Share on other sites
  • 4 miesiące temu...

Witam,

 

Chce zacząć swoją przygodę z lustrzanką i jak wiele osób waham się między nikonem D3200 a D5100. Aparat służyć ma przede wszystkim do robienia zdjęć zwierzętom. Znalazłam takie porównanie

 

http://versusio.com/pl/nikon-d3200-nikkor-af-s-dx-18-55mm-f-3-5-5-6g-vr-vs-nikon-d5100-nikkor-af-s-dx-18-55mm-f-3-5-5-6g-vr 

 

i już nie wiem teraz, niby jasne a jednak nie... Nie kieruje się tymi 24mp bo wiem, że mają swoje dobre i złe strony. Chce robić zdjęcia o głębokiej kolorystyce oczywiście w zakresie swoich możliwości finansowych. Ktoś pomoże?

Edytowane przez leny100
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Mam model jeszcze starszy miałem d5100 jak dla początkującego to sprzęt mogę określić mianem nawet za dobrego. Spokojnie możesz brać w ciemno, nie można być z niego niezadowolonym. Potem dokupisz szkiełka i sprzęcik na kilka latek.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...