Skocz do zawartości

i7 2600K czy i7 2700K


Recommended Posts

Wiem, że temat pewnie był już wertowany kilkukrotnie ale ceny ostatnio się zmieniły i o dziwo w chwili obecnej i7 2700K kosztuje o 50zł mniej niż 2600K. Który wg Was jest bardziej opłacalny? Docelowo będę chciał go podkręcić niezamocno, płyta główna AsRock P67 PRO3 B3, chłodzenie SilentiumPC Fortis HE1225.

 

Ps. Brałem jeszcze pod uwagę i7 3770K - kosztuje tyle samo co 2600K ale ze względu na droższą płytę pod ten procek zrezygnowałem chociaż wydajnościowo zegar w zegar jest nieco lepszy.

Link to post
Share on other sites

Poza tym plotki mówią, że 2700k jest robiony z lepszej jakości materiałów i lepiej się kręci. Obecne sztuki 2600k nie kręcą się już tak wesoło...

 

Jednak z OC do 4.5 z żadnym nie będzie problemu.

Edytowane przez mst
Link to post
Share on other sites

Jest wydajniejszy, ale po OC osiąga wysokie temperatury. Powstała taka reguła:

 

- jeżeli planujesz OC powyżej 4.3 bierz 2600-2700k

- jeżeli planujesz OC do 4.3 bierz 3770

 

Co forum, to inna reguła. Ostatnio widziałem wersję z 4,5 GHz - i to ona wydaje się być bardziej prawdopodobna.

Z resztą, co za różnica. I tak zarówno oba procesory, jak i obie wersje mają podobną wydajność.

Link to post
Share on other sites

Po co brać starszy procek na Sandy Bridge jak w tej samej cenie można mieć nowszy Ivy, który jest kilka % szybszy i ciągnie mniej prądu. Troszkę bardziej się grzeje, ale 4,7Ghz z obniżonym PLL voltage i VCCIO bez szaleństw jest ok. Sam mam 3770K na 5Ghz i chodzi ładnie :)

Link to post
Share on other sites

u mnie na 2700k przy napieciu 1.36 kręce do 4.8 ghz. myślę że obecne sztuki 2600k raczej tak nie mają... albo tylko mnie trafiła się dobra sztuka. ;)

;O aż żałujęże nie wziąłem 2700k moja 2600k się kręci 4,8Ghz ale przy 1,41 :(

Link to post
Share on other sites

Po co brać starszy procek na Sandy Bridge jak w tej samej cenie można mieć nowszy Ivy, który jest kilka % szybszy i ciągnie mniej prądu. Troszkę bardziej się grzeje, ale 4,7Ghz z obniżonym PLL voltage i VCCIO bez szaleństw jest ok. Sam mam 3770K na 5Ghz i chodzi ładnie :)

Czy na płycie MSI Z77A-G43 lub AsRock P67 PRO3 B3 będę w stanie wykręcić 4,5Ghz na normalnej temperaturze?

Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

@UP

Wszystko zależy, czy Twoja obudowa to nie piekarnik, czy masz wymienionego boxa na oś wydajniejszego i od tego, jaką otrzymałeś sztukę procesora. Generalnie jednak podejrzewam, że dasz radę choć na 105% nie jestem pewny.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...