Skocz do zawartości

Programowanie


Recommended Posts

To zależy, co chcesz robić. Ja zaczynałem od TP, potem się przeniosłem na C++ i to teraz mój główny język. Ale dziś do rozpoczęcia zabawy z programowaniem dobry jest na przykład Python - szybko i sprawnie można napisać i uruchomić skrypt, nie trzeba bawić się w kompilacje i inne bzdurki :-) Dodatkowo uczy dobrego stylu kodowania - wymusza stosowanie wcięć w kodzie, a więc dużo trudniej jest stworzyć nieczytelny kod ;-)

 

Jeżeli natomiast chcesz sobie poprogramować aplikacje na telefony komórkowe - to albo Java (na Androida) albo ObjC (na jabłuszka).

Link to post
Share on other sites

Dobrze zacząć od C++, a jeszcze lepiej od Symfonii. Dobra książka, fajnie tłumaczy wszystko od podstaw i przechodzi do projektowania obiektowego, po czym łatwiej się ogarnąć np. w Javie. A gdy zna się C++ łatwo też ogarnąć C#, na którym fajnie tworzy się użyteczne aplikacje okienkowe :)

Link to post
Share on other sites

A gdy zna się C++ łatwo też ogarnąć C#, na którym fajnie tworzy się użyteczne aplikacje okienkowe :)

C# ma niestety wadę - na czymś innym niż windows słabo działa ;P A aplikacje okienkowe wspaniale tworzy się także w c++ - biblioteki takie jak Qt czy WxWidgets umożliwiają stworzenie zaawansowanych programów okienkowych w kilka minut (cały interfejs można sobie wyklikać, tak samo jak w C-płotku).

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Są dwie szkoły nauczania programowania. Turbo Pascal ->Delphi oraz ANSI C -> C++. Ja zaczynałem od tej drugiej, a ostatnio mam okazję spróbować Delphi i mogę śmiało poradzić abyś się w to nie pchał! Zacznij sobie od ANSI C jeżeli to możliwe. Dokładnie poznasz programowanie strukturalne i będziesz mógł się na C++ przenieść i douczyć programowania obiektowego. Z C++ przesiadka na język JAVA czy C# to czysta przyjemność z Pascala/Delphi? Masakra :)

 

Co do pythona/rubiego. Są to świetne języki ale nie do nauki. Są interpretowalne, mają dość specyficzną obiektowość i nie wypracujesz sobie dobrze na nich podstaw.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...