Skocz do zawartości

Czy Phenom II X955 3,2 ogranicza GTX 660Ti?


Recommended Posts

Witam pytanko, jak w temacie.

Dodam, iż nie podkręcam go bo mam boxowe chłodzenie, które jest głośnie.

Płyte mam po AM3, zrobiłem jedyną sensowna wymianę na Phenom II 965 3,4 za dodatkową dopłatą 50 zł, czy ta zamiana jest dobra tzn. czy ten procek 965 3,4 już mi wystarczy, planyję w przyszłości nabyć lepsze cłodzenie i go podkręcic.

proszę o odpowiedź

Link to post
Share on other sites

Dopłata kompletnie nie ma sensu bo to ten sam procesor lecz wyżej taktowany co i bez zmiany chłodzenia możesz zrobić. Różnica marginalna a procesor na pewno ogranicza w jakimś stopniu Twoją kartę. Ale tak czy inaczej jeszcze pograsz w nie jeden tytuł na maksymalnych detalach przy płynnej animacji.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

U mnie P2 965 chodzi bez problemu na 3.8GHz i dalo by się wyżej ale uznałem że wydajność jest na tyle wysoka iż nie ma potrzeby dalszego podkręcania. Temperatury max 53 stopnie przy normalnym uzytkowaniu. Co do P2 955 to tak naprawde ten sam układ tyle ze wyzej taktowany. Dało by sie go bez problemu podciągnąć do poziomu 965 i wyżej wiec sądze żę choć wiele nie dołożyłeś to jednak nie do końca sensownie.

Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

Według mojego doświadczenia Phenom II x4 na @3.2Ghz nie ogranicza karty GTX460 768MB - do wszystkiego mocniejszego potrzeba już ją podkręcić. Z tego, co wiem - maksymalnie wydajna karta dla tego procesora, której nie będzie ograniczał, to dla taktowania minimum @3.8Ghz jest GTX560Ti / HD6950 / HD7850 - oczywiście kwestią otwartą jest jeszcze to, czy dana gra większy nacisk kładzie na kartę od AMD czy od nVidii tudzież czy bardziej obciążą procesor czy kartę grafiki. Ale uogólniając tak jest jak napisałem.

 

Moim zdaniem musisz autorze tematu po prostu maksymalnie podkręcić swój procesor - a do tego potrzeba minimum takiego chłodzenia: SilentiumPC Fera Pro co jest dodatkowym kosztem - i dlatego też lepiej na dzisiaj jest kupować i3-2120, który na stock tych kart nie ogranicza (i nie ma dodatkowego wydatku na cooler). Niemniej nawet jak podkręcisz do tych @4.9Ghz to moim zdaniem GTX660Ti będzie ograniczana.

Edytowane przez igorius
Link to post
Share on other sites

i dlatego też lepiej na dzisiaj jest kupować i3-2120, który na stock tych kart nie ogranicza

Gdzie tak jest napisane? Udowodnij mi :) Wczoraj robiłem testy u kumpla z i3 2120 i dostawał po du**e już od 955BE stock(mój), a gdzie go wyprowadzić na 4.0-4.1GHz

Edytowane przez Anoizmrox
Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

Na boxowym chłodzeniu można zrobiż dobre OC, ok. 3,9 GHz ale obroty wiatraka trzeba daż na najwyższy lvl :D

Być może (w co jednak osobiście wątpię, szczególnie jak ktoś ma kiepską, słabo wentylowaną obudowę) ale wtedy cooler będzie wył i hałasował tak, że u sąsiada będzie słychać, co nie? Ja wiem bo sam mam Phenoma II (w K62) - na szczęście tanio kupiłem Ninję 2 ;)

 

Gdzie tak jest napisane? Udowodnij mi :)

Wiesz dobrze, że w sieci nie znajdziesz takich testów - jedynie robione przez indywidualnych userów-entuzjastów. Niemniej sam wiem z doświadczenia jak jest bo miałem okazję trochę testować, nie tylko na swoim sprzęcie :P

 

a gdzie go wyprowadzić na 4.0-4.1GHz

Wiesz dobrze, że tylko niektóre podkręcają się do tylu - są to selekty. I nie na boxowym chłodzeniu ;)

 

Poza tym sam udowodnij, co napisałeś - i nie benchmarkami bo te syntetyki mają się nijak do rzeczywistych gier ale realną ilością FPS w konkretnych grach - i ja o takich testach kilka słów wcześniej pisałem, że w życiu robiłem :>

Edytowane przez Igorrodz
Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

@UP

Tak? A może podasz nam wszystkim, jakim sprzętem mierzyłeś głośność, w jakiej obudowie i jak wyciszonej oraz z jakiej odległości i jakie były szumy tła, co? 8)

Edytowane przez Igorrodz
Link to post
Share on other sites

Igor:

 

http://www.3dmark.com/3dm11/2873043

 

Tutaj masz i3 2120 (nie patrz na wynik ogólny tylko physics i combined

 

http://www.3dmark.com/3dm11/4089187

 

Tutaj masz 955 na stokach (965BE dogoni w wyniku physics przez większe stock zegary)

 

Tutaj masz 955 na 4.0 (NB i HT stock czyli 2000MHz)

 

http://www.3dmark.com/3dm11/4089314

 

W grach jest to różnie. W starszych grach i strategiach typu Cywilizacja V wygra i3. W nowszych grach, gdzie trzeba rdzeni(coraz więcej już jest takich) to taki i3 2120 dostaję w du**ę już od FX4100 (przykład MP3),a co dopiero od 955 i wyżej.

Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

Test jest błędny metodologicznie (!) - zastosowano dwie różne karty graficzne: i3-2120 + HD7770 vs PII x4 960 + GTX560 (wersja bez Ti).

Gdyby test był na jednakowych kartach przy różnych procesorach - ok. Ale wiesz dobrze, że oba procesory na stock nie ograniczą HD7770 czego nie można powiedzieć o ograniczaniu przez nich GTX560 (bez Ti).

 

Zrób test - oba procesory z HD7770 i oba procesory z GTX560 (bez Ti) to wtedy dopiero będzie można coś sensownego powiedzieć.

 

I pamiętaj (a zapewne wiesz to dobrze), że wyniki w syntetykach nijak się mają do FPS w realnych grach, nieprawdaż?

Edytowane przez Igorrodz
Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

Moim zdaniem nic to nie zmienia, nadal błąd jest metodologiczny. Jak poprawisz testy (dla tych samych kart graficznych) to wtedy podyskutujemy dalej. Powodzenia i pozdrawiam 8)

 

EDIT: Poza tym, jak widzę, jesteś fanbojem AMD :P

Edytowane przez Igorrodz
Link to post
Share on other sites

Igor znalazłem testy na tych samych kartach (wynik combined podbija jednak GPU, ale physics zostaje bez zmian) tylko na AMD są większe zegary karty (ale to tam kit z tym, liczy się physics):

 

965 na stock(patrz wynik physics) http://www.3dmark.com/3dm11/3198331

i3 2120(patrz wynik physics) http://www.3dmark.com/3dm11/2873043

 

Tutaj wynik physics na moim 955BE @ 4.0 http://www.3dmark.com/3dm11/4089314

 

Zwracam honor wynik combined podbija GPU, ale physics podbija tylko i wyłącznie CPU.

 

Nie udało mi się znaleźć stock vs stock kart niestety

Edytowane przez Anoizmrox
Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

Ale biorąc pod uwagę tylko PII965@3.4Ghz vs i3-2120@3.2Ghz przy tej samej karcie wygląda, że i3 ogranicza tą kartę (uzyskał tylko 3199pkt względem AMD który uzyskał 3516pkt - combined). Zatem biorąc to pod uwagę Phenom wypada lepiej przy HD7770 - i zapewne przy GTX560 też tak będzie (oczywiście, wyłączając / odrzucając physx, które karty nVidii mają zaimplementowany w siebie).

 

 

BTW- Dałem Ci +1 bo się należało ;)

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...