Skocz do zawartości

Prędkość połączenia lokalnego taka sama jak prędkość internetu u dostawcy


Recommended Posts

Witam

Tak wiem, głupie pytanie, ale czy da się coś takiego zrobić? xD Jak miałem słynny modem od Nełozdrady i za każdym razem mi upgrade'owali prędkość internetu (czasy XP jeszcze) to po połączeniu prędkość połączenia wynosiła dokładnie tyle ile miałem na umowie czyli nie 100Mbit/s jak sieciówki tylko np. 512kbit/s - tak wiem, zawsze jestem baaardzo w tyle z prędkością internetu, teraz mam np. tylko 6Mbit/s i szłoby coś takiego zrobić w W7 aby po wejściu w Menedżer Zadań i Sieć i "Połączenie Lokalne" miał tą szybkość "6Mbit/s" a nie "100Mbit/s". Pewnie jest to tak naprawde uzależnione od wejścia na karcie sieciowej, nie? Chodzi mi tylko o softwarowe wyświetlanie tego...

 

http://www.iv.pl/images/18751223827217111857.jpg

Link to post
Share on other sites

Witam,

 

Jak miałeś "słynny modem od neostrady" podłączany przez USB do komputera to pokazywało 6Mb/s ponieważ z taką prędkością łączył się Twój komputer bezpośrednio z internetem (komputer dostawał publiczne IP)

 

Teraz zapewne masz router do którego jesteś podłączony kartą sieciową. Prędkość 100Mb/s to prędkość połączenia między twoim komputerem a routerem. A router łączy się dalej z internetem z prędkością 6Mb/s.

 

Proste? :)

 

Nie wiem czy mnie zrozumiałeś ale czasami trudno wytłumaczyć tak banalne sprawy.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nie, a przynajmniej nie słyszałem o takich sterownikach, które by 'ukrywały' dostępną przepustowość łączą. Możesz jedynie wymusić taką szybkość, na jaką pozwala interfejs Ethernet, czyli 10/100/1000Mb, lecz to się nie opłaca, bo jednocześnie ograniczysz sobie dostęp do sieci lokalnej.

 

Raczej musisz poszukać jakiegoś programu do monitorowania szybkości sieci. Jak coś znajdziesz wartościowego, to podziel się. :P

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...