Skocz do zawartości

pomoc w obsłudze karty PCIe Dlink 802.11n


Recommended Posts

Chciałe prosić o pomoc z Obsługa Bezprzewodowa karta PCIe w standardzie 802.11n (draft) - DWA-556

 

http://www.dlink.pl/cs/Satellite?c=TechSupport_C&childpagename=DLinkEurope-PL/DLTechProduct&cid=1197319490756&p=1197318912926&packedargs=locale%3D1195806723073&pagename=DLinkEurope-PL/DLWrapper

 

 

Po wgraniu Oprogramowania niezbyt wiem co mam zrobić.(ściągnąłem najnowsza wersje programu ze strony producenta)

Chce udostępnic Internet z Komputera stacjonarnego na Laptopa (oba na 7 64bit)

 

Wyskakuje mi Okno programu

http://forum.pclab.pl/index.php?act=attach&type=post&id=33490
http://forum.pclab.pl/index.php?act=attach&type=post&id=33490

 

 

Moje sieci bezprzewodowe -> utworzyłem konto bomba 123456 i nie wiem co mam zrobic aby laptop widział internet.

Zalerzy mi rownież na ustaleniu hasła aby sąsiedzi nie kozystali z mojego Internetu i jak jest mozliwosc to podziału transferu np komp stacjonarny 2mb a do lapka wysyła tylko 256 kb.

Link to post
Share on other sites

chciałbym pomóc, ale:

1.

2gi link nie działa. nie mam konta na pclabie i to forum nie pozwala mi przeczytać wątku do którego odnosi się link

2.

Obrazek też "nie bangla"

3.ustaw połączenie Ad-hoc

 

4.Ustaw szyfrowanie, ale to możesz zrobić potem, jak już zacznie działać połączenie sieciowe. Ustaw możliwie silne szyfrowanie i hasło, polecam WPA2-AES.

Wątpię jednak żeby przy połączeniu Ad-hoc mogli się dostać.

Link to post
Share on other sites

Chcesz udostępnić neta, który ma PC, laptopowi tak? czy tam na odwrót?

No to nie tędy droga, bo sieć byłaby widoczna w ten sposób jaki próbujesz tylko wtedy, gdy jedna z kart sieciowych pracowałaby jako Access Point(soft AP), czyli UDAWAŁA BY router/access point(punkt dostępowy)

Wiele kart nie ma takiej opcji, i działa tylko w trybie KLIENTA.

Żeby udostępnić neta drugiemu komputerowi musisz ustanowić połączenie AD-HOC, tzn. bezpośrednie, karta-karta. Gdy mamy router, to połączenie wygląda jako karta-router-karta, rozumiesz? dałbym ci dokładne screeny ale siedzę na ubuntu chwilowo.

postaram się wrzucić linka potem.

Link to post
Share on other sites

nie ma znaczenia czy twoja karta będzie AP czy adhoc, ale nie udostępnisz swojego połączenia internetowego w ten sposób, masz neostradę? musisz napisać jakie masz połączenie z internetem, za pomocą jakiego modemu itp, jeśli chcesz ustanowić tylko połączenie radiowe pomiędzy PC a laptopem, to tak jak koledzy mówili, ustawiasz obie na Adhoc i wszystko powinno być ok

Link to post
Share on other sites

owszem nie ma, ale kolega próbował zrobić tak, jakby jedna z jego kart robiła za AP, bo próbował wyszukać sieć po SSID.

 

masz, z pamięci:

Uruchamiamy kartę w tybie trybie Ad-Hoc, zaczynamy od kompa z netem

 

1. Panel sterowania -> "Połączenia sieciowe".

2. Prawym na sieciówkę bezprzewodową i właściwości.

3. Wybieramy zakładkę "Sieci bezprzewodowe", kilk na"Dodaj"

4. Nadajemy sieci jakąś wesołą nazwę... (SSID)

5. Poziom zabezpieczeń: szyfrowanie danych: WPA conajmniej, uwierzytelnianie: otwarte, odznacz otrzymuj klucz automatycznie, klucz sieciowy: to już zależy od ciebie np. b3nchm4RK_PL

6. Na dole okna zaznaczamy: To jest sieć typu komputer - komputer... i takie tam..."

7. OK

8. Wracamy do zakładki Ogólne.

9. Wchodzimy we właściwości protokołu TCP/IP, wklepujemy standardowo Ip 192.168.1.1 maska 255.255.255.0

10. OK

 

Wracamy do "Połączenia sieciowe"

1. Prawym na kartę, do której podpięty jest modem i właściwości.

2. Zakładka "Zaawansowane"

3. Zaznaczamy "Zezwalaj innym użytkownikom sieci na łączenie się poprzez połączenie internetowe tego komputera"

4. W tymże oknie klikamy na "Zaawansowane"

5. Zaznaczamy wszystkie usługi oprócz DNS i DHCP

6. OK Teraz komputer magicznie zmieni ustawienia karty bezprzewodowej na 192.168.0.1, ale zmień z powrotem na 192.168.1.1

 

 

Teraz przesiadamy się do laptopa (ma mieć neta)

 

1. Panel sterowania -> Centrum sieci i udostępniania

2. Z listy po lewej wybieramy: "Zarządzaj połączeniami sieciowymi"

3. Prawym na "Połączenie sieci bezprzewodowej"

4. Wchodzimy we właściwości TCP/IP 4.

5. IP 192.168.1.2 maska 255.255.255.0

6. Wypełniamy też pola Brama domyślna: 192.168.1.1 i DNS: znowu wklepujemy 192.168.1.1

7. Ok.

8. Nasza sieć o wesołej nazwie powinna być już wcześniej widoczna - nawiązujemy połączenie

9. Podajemy nasz dziwny klucz sieciowy, który wymyśliliśmy kilka linijek wyżej.

10. Czekamy kilka sekund aż system zorientuje się gdzie jest... i to wszytko w tym temacie.

 

mogłem się gdzieś pomylić, nie bijcie!

 

jeśli pomogłem, nie bądź burakiem, kliknij -> pomógł

Link to post
Share on other sites

1. jeśli pomogłem -> kliknij pomógł :D

2. jakimś programem raczej, nie przypominam sobie żeby windows miał taką opcję. jakby net był dzielony przez router, zwłaszcza linuksowy, to bym poinstruował :P

3.do dzielenia plików musisz ustawić komputery żeby były w tej samej grupie roboczej, to jest taka sama nazwa tej grupy, a potem jakiś plik/folder PPMyszy i właściwości->udostępnianie. Voila.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...