Skocz do zawartości

[Pytanie]Streamowanie gier, sprzęt oraz konfiguracja


Recommended Posts

Dzień dobry. Jestem Creat i piszę temat ponieważ ostatnio zainteresowałem się streamowaniem gier i mam kilka pytań odnośnie tej rzeczy.

 

Może na początku przedstawię moją konfiguracje kompa

-Windows 8 Professional x64

-Procesor Intel Core i5-2410M 2,30GHz 2,30GHz

-6 GB ramu

-karty graficzne w technologi CUDA Intel 3000hd oraz Geforce 520m 1GB ddr3

-co do łącza internetowe. W weekend zmieniam i będzie to 15/1,5 Mb/s lub 30/3 Mb/s

 

I teraz moje pytanie

1. Czy ten sprzęt pozwoli mi na amatorskie streamowanie gier?

2. Jakiego programu użyć do streama? Jestem zainteresowany stronami typu twitch.tv oraz own3d. W polecanych jest xsplit ale wersja darmowa ma ograniczenia. Może inny zamiennik darmowy?

3. Na czym polega ten stream? Czy to jest tak: Mój stream leci np. do twitcha a on rozprowadza po innych użytkownikach którzy to oglądają? Czy ja sam utrzymuje swoim łączem każdego oglądającego?

Chyba opcja pierwsza tak?

 

Problemy jakie zauważyłem przy próbie streamów.

Streamy były robione przy łączu 12/1Mb/s na twitchu (adres http://pl.twitch.tv/krijejt) przez xsplit na grze League of Legends. Moje uwagi to problem z FPSami. Ponieważ zaraz po uruchomieniu streama FPSy zaczęły skakać pomiędzy 60-50. Jednak nie w tym jest problem. Mam wrażenie że gra gubi kilka fpsów przez co klatkuje mnie gdy fpsy skaczą- to wina ustawień?

 

Oraz kolejna rzecz to ping. Zdaję sobie sprawę że 1Mb to mało. Jednak gdy leci stream ping utrzymuje się mały. Gdy ktoś zacznie oglądać mojego streama to ping rośnie do około 250ms. Każdy dobrze zdaję sobie sprawę że przy takim pingu nie da się grać. Więc tutaj kieruje pytanie do punktu 3 na wyżej.

 

Na koniec jak powinna wyglądać konfiguracja np. xsplit. Chodzi dokładnie o tą rozdzielczość itd. Bo jakoś moich nagrań nie jest ładna.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez creat91
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Problemy jakie zauważyłem przy próbie streamów. Streamy były robione przy łączu 12/1Mb/s na twitchu (adres http://pl.twitch.tv/krijejt) przez xsplit na grze League of Legends. Moje uwagi to problem z FPSami. Ponieważ zaraz po uruchomieniu streama FPSy zaczęły skakać pomiędzy 60-50. Jednak nie w tym jest problem. Mam wrażenie że gra gubi kilka fpsów przez co klatkuje mnie gdy fpsy skaczą- to wina ustawień?

Ten komputer nie da rady. Nikt nie będzie oglądał ci streama w rozdzielczości poniżej HD. A te 60-50FPS to miałeś na początku gry tak? bo nie wyobrażam sobie tylu podczas walki 5vs5 w jednym miejscu.

Link to post
Share on other sites

1. Sprzęt troszku słaby ale na upartego z mało wymagających gier powinieneś dać radę.

2. Do stream tylko i wyłącznie raczej xsplit, innymi się da, ale ten program jest najlepszy

3. Tak twój stream leci do twitch.tv i on jest rozsyłany ( przecież nie wydolił by nikt ze streamem albo za internet płacili by po 5k)

4. minimalny wysył to około 4mb/s przy 720p aby jakość była b.dobra.

 

A dlaczego to dlatego:

 

3mb idzie na obraz, następne 128 idzie na dźwięk czyli masz te 3,2 mb/s

przy tym musisz sobie zostawić te 0,5mb wysyłu na gre i nie tylko. Nie możesz całego łącza wysyłania zapchać bo potem masz taki ping .

 

Co do fps to ustawienia lola, przy synchronizacji powinno wszystko łapać, a jeżeli nie to obniż detale.

 

Ustawienia xsplita - nikt ci nie poda gotowych, gdyż na każdy komputer są przeważnie inne. Tak jak np. obciążenie tego łącza czy też obciążenie komputera

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...