Skocz do zawartości

Projektor Sieciowy


Recommended Posts

Witam!

 

Mam taki problem, że posiadam nowy projektor SANYO 305 który teoretycznie powinien móc robić za projektor sieciowy i teraz problemy:

 

1 Nie mogę wywołać go z aplikacji Windows " Połączanie z projektorem sieciowym" widzi go tylko aplikacja producenta i tu drugi problem.

 

2 Aplikacja jest kompatybilna tylko z win 32-bit, na 64-bit nie wysyła dźwięku, a jest to ważne (konferencje z za granicy itp.)

 

3 Pomyślałem aby to ominąć i podłączyć projektor do serwera jako ekran i wysyłać obraz poprzez serwer na projektor. niestety nie znalazłem żadnego oprogramowania darmowego które by dawało taką możliwość.

 

Pozdrawiam i proszę o pomoc

Link to post
Share on other sites

Z darmowego oprogramowania - linux ;-) Każdej aplikacji możesz podać adres IP XServera i wszystko, co ta aplikacja wyprodukuje na ekranie poleci właśnie na tamten komputer. Ale zakładam że pingwiny w Twoich stronach nie stacjonują, więc raczej z tej rady nie skorzystasz.

 

Drugim pomysłem na szybko może być wirtualny pulpit w windowsach - odpalasz sobie na maszynie, z której robisz prezentację, połączenie z pulpitem serwera i dalej operujesz już na serwerze, a więc to, co robisz, powinno być też widoczne na monitorze podłączonym do niego (tego nie testowałem).

Link to post
Share on other sites

maciekslon dzięki za odpowiedz, ale zarówno pomysł z linuxem jest nietrafiony jak pisałem musi łaczyć się z windowsa anie z linuxa (a co by było na serwerze to juz obojętne), natomias pulpit zdalny jak sam zuwazyłeś komunikuje się z urządzeniem w skazanym aby na nim pracować wię nie jest to funkcjonalnośc o którą mi chodzi.

Link to post
Share on other sites

No to po krótkim poszukiwanie w googlu doszedłem do strony: http://www.ehow.com/how_4497817_another-computer-as-second-monitor.html Podłączenie komputera w sieci jako dodatkowy monitor - tego potrzebujesz chyba. W tutorialu polecają płatny program MaxiVista, ale kolejne poszukiwania zwracają listę darmowych odpowiedników: http://alternativeto.net/software/maxivista/ Może tam znajdziesz odpowiednie oprogramowanie dla siebie :-)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...