Skocz do zawartości

OC phenoma II x4 955 BE przy GF 660 ti


Recommended Posts

Gość usunięty

Przy dobrej wentylacji w budzie, spartan da rade.

Żartujesz czy Ty tak naprawdę...?

 

Spartan to jednak za mało :)

Ta, bo to budżetowy cooler, który polecany jest raczej jako cichsze zastępstwo dla boxowego niż jako schładzacz przy wysokim OC.

 

fortis/macho lepiej kup

A jesteś pewny, że wejdą mu do obudowy, szczególnie to wielkie HR-2 Macho?

 

Do twojego 955BE bardziej nadawałaby się 7950 niż 660Ti

A nie lepiej HD7850? Tańsze, chłodniejsze, mniej prądu pobierające... same zalety.

 

pasta termoregulująca

Pasta termoprzewodząca. Subtelna różnica.

 

bez zwisu, max tem rdzeni 61,5 stopnia - bez zwisów i bsoda jak dotad

Wiesz, że jak na co dzień pracujesz przy temperaturach bliskich maksymalnych to degradacja procesora następuje zdecydowanie szybciej?

 

U mnie 4.0 siedzi na 1,425V

Bo masz selekta, procesor wycięty ze środka wafla krzemowego.

 

btw jakim programem sprawdzac temperature, bo robie to samym occt i HWMonitor - czytałem, że one przekłamuja, czy to prawda?

HWMonitor to dobre narzędzie do monitorowania temperatu, raczej nie przekłamuje.

Najbardziej prawdziwe są temp podawane przez bios ale pod Windowsem możesz sprawdzić np na Core Temp - moim zdaniem bardzo dobry programik.

 

W hwmonitor tnpin0 pokazuje mi max 57 stopni, a tnpin2 35 stopni. Która temp to sekcja zasilania, a która nb?

Trudno powiedzieć - sprawdziłem w sieci i nie widzę konkretnej i jednoznacznej odpowiedzi. Ale zawsze możesz użyć pirometru.
Link to post
Share on other sites

Próbowałem podkrecac do 3,9 ale coś zaczęło smierdiec - sekcja zasilania albo dopalala się pasta termoprzewodzaca - w każdym razie po godzinnym teście na zwykłym occt i max temp 59 stopni osiągnąłem wynik 7111 na 3dmarku 2011 na 3,7 ghz przy 1.412 - a więc wynik zbliżony do 3,8 i tym samym 60 klatek na wieśku 2 - i w pełni mnie to zaspokaja ;-)

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...