Skocz do zawartości

OC phenoma II x4 955 BE przy GF 660 ti


Recommended Posts

Witam

Właśnie zakupiłem kartę Gigabyte 660 ti OC. Przy moim procesorze nie był to najmądrzejszy krok, no ale cóż. Teraz powinienem podkęcić procek http://forum.pcformat.pl/images/smilies/sup/wesoly.gif W związku z tym pytania:

 

Czy moje chłodzenie - SilentiumPC Spartan HE 923 wystarczy?

 

Czy moja płyta główna MSI 870A-G54 nie będzie się zbytnio nagrzewać? (Mam dwa wentylatory 120 mm w obudowie)

 

Czy zasilacz be quiet! L7 630W wystarczy?

 

No i w końcy czy taktowanie 3,7 GHz wystarczy do obsłużenia tej grafy?

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi http://forum.pcformat.pl/images/smilies/sup/wesoly.gif

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Im więcej tym lepiej staraj sie może 4.0 uciągnąć.

Spartan to za mało, fortis/macho lepiej kup.

Zasilacz ok.

Płyta mogłaby być lepsza, ale nawiew na sekcje zasilania albo radioatorki i powinna dać rade.

A może Vishery dobre będą i akurat msi wyda bios do twojej płyty to nie będzie źle ;)

Link to post
Share on other sites

Czy moje chłodzenie - SilentiumPC Spartan HE 923 wystarczy?

Podkręć procka i walnij test w prime95 lub occt, jeżeli temperatury nie będa przekraczać 55-60c będzie ok.

 

Czy moja płyta główna MSI 870A-G54 nie będzie się zbytnio nagrzewać?

Wszystko zależy jak bardzo będziesz chciał proca podkręcić, najlepiej załączyć podczas testu w stresie program cpuidhwmonitor i monitorować wskazania tmpin0,tmpin1, tmpin2.

 

Czy zasilacz be quiet! L7 630W wystarczy?

Masz sporą nadwyżkę, także spokojnie ;)

 

No i w końcy czy taktowanie 3,7 GHz wystarczy do obsłużenia tej grafy?

Ja bym go spróbował dokręcić do min. 3,8ghz, ale z względu na to iż nie miałem tej karty, to do końca się tym nie sugeruj ;)
Link to post
Share on other sites

Kręć tego procka ile się da bo warto ja swojego phenoma x4 955 be podkręciłem do 4320mhz i spisuje się bardzo dobrze z moim radeonem 7870 @ 1200mhz/5400mhz , wydajność bardzo wzrosła , bez oc ten phenomek jest stanowczo za słaby do tak mocnej karty jak gtx 660 TI , nie powinieneś mieć żadnego problemu z przekroczeniem 4ghz jeśli masz rewizje c3

Link to post
Share on other sites

Kręć tego procka ile się da bo warto ja swojego phenoma x4 955 be podkręciłem do 4320mhz i spisuje się bardzo dobrze z moim radeonem 7870 @ 1200mhz/5400mhz , wydajność bardzo wzrosła , bez oc ten phenomek jest stanowczo za słaby do tak mocnej karty jak gtx 660 TI , nie powinieneś mieć żadnego problemu z przekroczeniem 4ghz jeśli masz rewizje c3

Wszystko zależy na jaką sztukę trafił, w moim przypadku 3,9 to jest maks, a 4ghz mogę osiągnąć tylko powyżej1,55V.(rev c3 of course)
Link to post
Share on other sites

Zrobię 3dmarka ale dopiero jak podrece :)

 

 

Spartan to jednak za mało :) przy 3,7 na OCCT procek osiągnął raz, na sekundę równe 62 stopnie, wg HWMonitor 62 stopnie pojawiły się 5 razy tez na sekunde, nie przekroczyłem tej granicy. Generalnie 60-61 stopnie - czy takie temperatury sa bezpieczne?

 

Druga sprawa = czy napięcie 1.409 przy rewizji c3 może być? Maks to podobno 1.4

Link to post
Share on other sites

w 3d marku pokazalo mi razm taktowanie ramu 667Mhz podczas gdy mam 1333, w everescie pokazuje mi trzy wartosci 609, 533 i 457 w trzech roznych wariantach czy to normalne?

 

Kolejna rzecz - raz nie otworzył mi sie cpu-z - problemy ze stabilnoscia, czy ten program tak czasem ma? sprawdzalem godzine na occt i 39 minut na aod i wszystko smigalo...

 

eee jedna rzecz czy ddr3 1333 ma taktowanie 667 bo tak cos mi przemknelo przez glowe....

 

Kolejny problem :) Tym razem wiedźmin 1 - jak właczyłem, w pewnym momencie na ekranie pojawiły się czarne smugi - ale wszystko chodziło płynnie - wina cdu, gpu czy gry(w końcu to staroć)? za drugim razem wszystko w porządku...

 

Testowałem 8 godzi aod - bez zwisu. godzinny test occt bez zwisu, czy mimo to zmniejszyc taktowanie czy zwiekszyc napiecie - obecnie to 1.408V

Link to post
Share on other sites

Zrobię 3dmarka ale dopiero jak podrece :) Spartan to jednak za mało :) przy 3,7 na OCCT procek osiągnął raz, na sekundę równe 62 stopnie, wg HWMonitor 62 stopnie pojawiły się 5 razy tez na sekunde, nie przekroczyłem tej granicy. Generalnie 60-61 stopnie - czy takie temperatury sa bezpieczne? Druga sprawa = czy napięcie 1.409 przy rewizji c3 może być? Maks to podobno 1.4

Temperatury troszke za wysokie . Spróbuj zjechać troszke z napięciem ew. proponuje zakup nowego coolera np. fortisa (jeśli oczywiście jest taka możliwość)

A co do woltarzu, maks do użytku na codzień wynosi 1,5V, oczywiście możesz jeszcze większe zapodać, ale ogólnie nie jest to zalecane ;).

Edytowane przez siwers90
Link to post
Share on other sites

LOL chyba zapomoniałem o tym, że pasta termoregulująca musi się przegrzac :D Teraz po podniesieniu napięcia na 1,412 tem na sekunda skoczyła do 60 stopni - poza tym 59-58

 

Zaraz będe próbował z 3,8GHz :D

 

20 minuta testu na 3,8 i 1.415 - bez zwisu, max tem rdzeni 61,5 stopnia - bez zwisów i bsoda jak dotad :)

 

Btw czy tem rdzeni to co innego niz tem procesora?

 

btw zakup nowego coolera nie wchodzi w gre - na spartana wydalem ostatnie pieniadze :)

Link to post
Share on other sites

btw jakim programem sprawdzac temperature, bo robie to samym occt i HWMonitor - czytałem, że one przekłamuja, czy to prawda?

 

Btw przeczytałem, że moja płyta główna bardzo się grzeje po oc w zwiazku z tym pytanie - czy spartan chłodzi też sekcję zasilania, czy potrzebny jest do tego specjalny radiator/wentylator, jesli tak to gdzie umiescic cooler - z boku obudowy, czy ten z przodu i z tyłu wystarcza?

 

Kolejne pytanie (ja was zamecze :) ) czy robić test occt czy occt linpack? Przy linpacku pokazuje nawet 65 stopni...

Edytowane przez PapaMoshe
Link to post
Share on other sites

Według mnie Spartan do OC tak ciepłego procka jakim jest Phenom II X4 się nie nadaje, minimum to Fortis, a najlepiej HR-02

Płyta, którą posiadasz także nie jest specjalnie przeznaczona do OC, MSI robi słabe sekcje zasilania (miałem Phenoma i MSI 870-C45), wielu użytkowników pisało, że podczas OC płyta się spaliła (brak jakiegokolwiek chłodzenia sekcji). Coolery CPU nie chłodzą elementów płyty głównej, można dokupić radiatorki na taśmę termoprzewodzącą, jednak nie oczekujmy cudów.

HWMonitor to dobre narzędzie do monitorowania temperatu, raczej nie przekłamuje.

Podkręcony sprzęt najlepiej sprawdzaj w grach, ta metoda jest skuteczniejsza niż jakiekolwiek testy typu OCCT.

Tak przy okazji standardowe napięcie Phenoma w rewizji C3 to 1.4, jednak nie radziłbym ustawiać większego niż 1.475, szczególnie na tej płycie.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...