Skocz do zawartości

SDD vs HDD (czy to możliwe ze SDD jest wolniejszy)


Recommended Posts

Hej

Kupiłem sobie parę dni temu SDD Kingstona (V200+ czy coś takiego).

Przeniosłem system, ale wydawało mi się, że nie ma zbyt dużego przyrostu prędkości, więc puściłem jakieś benchmarki.

 

http://i46.tinypic.com/2qjxbex.png

 

Jak wyraźnie widać SDD jest wolniejszy. How can it be?

Czy RAID z dwóch Samsungów F3 jest aż tak szybki?

Link to post
Share on other sites

Ten hdTach jest okrutnie stary i martwy od wieków. Po prostu nie nadaje się do testowania SSD. Przetestuj lepiej w atto. Miałem wcześniej RAID ale podczas normalne pracy nawet nie było widać poprawy w stosunku do pojedynczego HDD. Maksymalny transfer był wyższy i to na tyle. Po 30min pozbyłem się tego RAID'a i podłączyłem cywilizowane SSD. Różnica była kolosalna. RAID raczej nadaje się tylko do pracy z mediami i na bardzo dużych plikach.

Link to post
Share on other sites

Ten raid jest rzeczywiście szybki. Jak widzisz na wykresie SSD ma dużo krótsze czasy dostępów. Przeprowadziłeś odpowiednią konfigurację systemu, by przygotować go na SSD? AHCI włączone?

Nie, nic nie konfigurowałem. Gdzie mogę znaleźć informacje, co trzeba skonfigurować?

 

Ten hdTach jest okrutnie stary i martwy od wieków.

Ok, zainstaluję atto tak jak sugerujesz i zobaczymy co wtedy wyjdzie.

 

Czy ten Kingston to nie jest czasem najtańszy SSD na rynku? Wiedziałem, że nie bez powodu :>

Faktycznie tanio go kupiłem, ale aktualna cena na skąpcu zaczyna się od 343zł:

http://www.skapiec.pl/site/cat/8/comp/3666463

Link to post
Share on other sites

Jaka masz w ogole plyte i do ktorego kontrolera SATA podlaczyles tego SSD ? Jesli to V200+ (nie "cos takiego"), to powinien on pracowac na SATA3, a transfery ma na screenshocie, jakby byl podpiety pod SATA2.

 

Odpal AS SSD i sprawdz, co masz napisane w lewym gornym rogu tabelki: istotny jest kontroler obslugujacy i kolor tekstu wartosci (np. 103424 KB-OK na zielono).

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Atto zainstalowałem - transfery są podobne jak w hdtach - macierz jest zdecydowanie szybsza.

 

No właśnie płytę mam na tyle starą, że mam tam tylko SATA2 ...

Ale na benchmarkach porównujących ten sam dysk podpięty pod SATA2 i SATA3 nie było wielkich różnic, czasem wręcz wcale...

 

Co to jest AS SSD?

 

Można kupić kontroler SATA3 i dodatkowo podpiąć pod płytę?

Link to post
Share on other sites

SSD jak dla mnie winien miec... podobny transfer jak HDD.

Siłą SSD jest czas dostępu - praktycznie zerowy co przekłada się na rewelacyjną wydajność z małymi plikami a nie filamami.

Jeżeli system szybciej startuje to jest ok.

Zdefiniuj co znaczy "nie ma dużego przyrostu" - w końcu od SSD crysis czy inny excel szybciej nie będzie działał.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...