Skocz do zawartości

Spadek klatek po zmianie karty


Recommended Posts

Witam

 

Pisałem już dużo tematów na forum odnośnie spadków fps.Jednakże teraz mnie coś dobiło.Na moim Gigabyte Radeon hd 6850 w 1920x1080 w World of Warcraft w miejscach gdzie jest więcej ludzi itd mam 35-45fps.No przepraszam wow ma swoje lata ale mam takie spadki na detalach wysokich jak i średnich.Dodam że w innych grach jest to samo np Saints Row the third , RaiderZ , League of Legends w teamfightach , i czasami w bf3.Dodam że na mojej starej gts 250 nie czułem aż takich spadków lub w ogóle ich nie odczuwałem.Procesor to Athlon II x4 640 3.01 ghz i 4gb ram.Może ktoś pomóc?Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Badziewny dysk i lokacje powoli mogą się doczytywać.

Zrób defragmentacje i czy przyniosło to jakiś efekt.

Sprawdź też dysk na obecność bad sektorów - to pozwoli wykluczyć nieprawidłowe / powolne działanie dysku.

Link to post
Share on other sites

Skoro tak to mam 2 wnioski:

- reinstalka sterowników,

- w WoW'ie możesz mieć takie dropy w lokacjach z dużą ilością zalogowanych graczy. Dla przykładu, swojego czasu grając w Lineage 2 (silnik jeszcze z UE2 / developerski 2.5), na i7-860 4,2GHz i HD5850 przy zalogowanych około + 30-40 graczy w jednym miejscu miałem ściny jak jasny pierun...

 

MMORPG pod tym względem zawsze były pazerne...Jeśli chcesz, dla ciekawości odpalę L2 na GTX670 FTW - ciekawe czy sobie poradzi.

 

EDIT:

Ta...jakie ściny były takie są. Wchodzę do miasta (Aden), na rynku siedzi z 50 typa i mam zdjęcia poklatkowe. Ten silnik jest zwyczajnie źle zoptymalizowany / stary. Nie wykorzystuje więcej jak jednego rdzenia, a dysk non-stop coś doczytuje...GTX670 - taki mocarza, a z grą z 2002 roku by sobie nie poradził ?

Niestety, w 2002 roku nikt nie myślał o optymalizacji na rzecz mocnego obciążenia grafiki i wykorzystaniem wielordzeniowości. Do tego w pełni popieram:

Zaryzykuje stwierdzenie że w niektóre jest ciężko komfortowo grać bez SSD.

Edytowane przez Ave20
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...