Skocz do zawartości

Karta graficzna - relacja ceny do wydajności


Recommended Posts

@leon691

 

nie jestem fanboyem ani AMD ani NV ale nie ma co zawracac kijem Wisly. 670 "ogolnie" prezentuje sie chyba lepiej od 7950 (mowa o potencjale. mozliwosciach po max OC). Co znaczy ze radeony lepiej reaguja na oc ? tzn delta 100mhz jest szybsze od delta 100mhz na nv ? moze nie lapie ale mi to wyglada na rozprawe - co jest ciezsze, kilo pierza czy kilo stali. Oczywiscie ze radeon kreci sie lepiej ale dlatego ze gtx , mozna powiedziec, jest juz ocniety. Gdyby go sprzedawali z rdzeniem 700mhz to by sie krecil lepiej od radka na to wyglada.

 

pociesze cie tym ze bede kupowac i tak 7950 poniewaz w.g. mnie roznica miedzy tymi gpu jest nie warta doplacania 300-400pln. powiedzmy sobie szczerze - mozliwosci obu kart sa ponad stan a wybor miedzy nimi to jak wybieranie miedzy ferrari a porshe do jazdy po miescie

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

tommiyacht

Dokładnie. Po wyjęciu z pudła GTX670 jest wydajniejszą kartą od HD7950. Obydwie mają potencjał OC i mocno go wykorzystują. Nie faworyzuje żadnej z marek, ale Kepler po mimo tej straty w postaci 100MHz po OC i tak jest wydajniejszy. 100MHz na zysk HD7950 nie pozwoli nadrobić kilkuprocentowej straty względem GTX670.

O ile też dobrze wyczytałem w tym..."teście", to HD7950 był po dovoltowaniu dla lepszego OC - nie twierdzę, że to nie zwiększa potencjału OC, ale chcąc być obiektywnym należało podkręcić obie karty do maksymalnych stabilnych zegarów i przeprowadzić testy.

Wynik ? Z pewnością adekwatny do tych osiągniętych na wszystkich innych vortalach testujących obydwie karty.

 

GTX670 kosztuje 1559 zł (Gigabyte z WF 3x). HD7950 jakieś 1220 zł (Gigabyte WF 3x). Co się bardziej opłaca ? HD7950 - po obniżkach z 1400 zł na 1200 zł ma znacznie lepszy współczynnik cena/wydajność, ale nie zmieni to faktu, że GTX670 jest od niego wydajniejszy i potwierdzają to testy na różnych vortalach z różnych krajów.

 

A to, że w podawanym przez Ciebie teście HD7950 był po dovoltowaniu i nico lepiej się podkręcił - pro forma. Cytuję z podanego przez Ciebie linku:

" XFX Radeon HD 7950 Black Edition. This video card had a very high overclock for an HD 7950, with voltage adjustment we got this card up to 1195MHz"

 

A dla większego obiektywizmu wstawię Ci porównanie tych karty po standardowych OC w grze BF3.

 

HD7950 OC vs GTX670 OC w BF3*

* maksymalne stabilne zegary bez voltagetweak'a !

 

10FPS różnicy. Tyle w tym temacie.

Edytowane przez Ave20
Link to post
Share on other sites

Cytuję z podanego przez Ciebie linku:

" XFX Radeon HD 7950 Black Edition. This video card had a very high overclock for an HD 7950, with voltage adjustment we got this card up to 1195MHz"

 

A dla większego obiektywizmu wstawię Ci porównanie tych karty po standardowych OC w grze BF3.

 

HD7950 OC vs GTX670 OC w BF3*

* maksymalne stabilne zegary bez voltagetweak'a !

 

10FPS różnicy. Tyle w tym temacie.

 

Na potwierdzenie:

Diablo 3

Battlefield 3

DiRT Showdown

Max Payne 3

GTX670 FTW (zegary GTX680) vs HD7950 OC.

 

Póki nie korzystasz z kilku monitorów i rozdzielczości 5760x1080 gdzie HD7950 wykorzystuję przewagę większej ilości pamięci, nie ma mowy o jakiejkolwiek detronizacji na rzecz HD7950 :]

Edytowane przez Ave20
Link to post
Share on other sites

Trochę odeszliśmy od tematu :D

 

Wybór ogranicza się obecnie do 7870 i 7950 - czy warto dopłacić te 250 złotych do 7950? Czy to już tylko karta dla grających w wyższych rozdzialkach?

7870 kosztuje kolo 980zl, 7950 kolo 1220. Rożnica wynosi 240zl.

 

Wychodzi na to iż 7950 jest droższy o 25% względem 7870 - czy również jest wydajniejszy od niej o te same 25%? Jeśli różnica w wydajności jest niższa niż 20% to raczej nie warto przepłacać?

Link to post
Share on other sites

Tak, wiem. Ale uznanie za odejście od tematu należy się tutaj: leon691. Nieważne, wróćmy do istoty tematu.

 

Pisałem Ci już - wszystko zależy od Ciebie i Twoich możliwości finansowych. Porównując współczynnik cena / wydajność masz dwa wybory:

- HD7870

- HD7950

Ceny są jakie są, ale i tak są one obecnie o niebo niższe względem cen premierowych.

Różnica w cenie to 25%. Różnica w wydajność - sumując wyniki uzyskane w najpopularniejszych grach i najpopularniejszych rozdzielczościach to 13%.

 

Jeśli możesz pozwolić sobie na wydatek 1220 zł to HD7950 będzie lepszym wyborem do rozdzielczości FullHD i wyższych.

Jeśli chcesz koniecznie dokonać opłacalnego zakupu, to bierz HD7870 z racji niższej ceny i stosunkowo wysokiej wydajności. Do rozdzielczości FullHD zalecam jednak OC. Karta poradzi sobie z x1080p, ale dodatkowy zysk z OC może w niektórych bardzo wymagających grach pozwolić przesunąć płynność rozgrywki.

 

Twoja decyzja kamracie.

Bywaj

 

EDIT:

Musashi

Podaj mi rozdzielczość z jakiej korzystasz ?

Edytowane przez Ave20
Link to post
Share on other sites

tyle w temacie że wklejone i wyrwane z kontekstu testy bez informacji o sterownikach, testy uśrednione bez max i mini fps. Mówimy o podkręciu maksymalnym chyba logiczne, że żaden egzemplarz gtx 670 ani 7950 nie zrobi 1300MHz/1200Mhz bez dovoltowania. Powtarzam poraz n-ty, że WYSOKO taktowany radeon 7950 jest wydajniejszą kartą w grach niż droższy wysoko taktowany gtx 670, podobnie WYSOKO taktowany 7970 vs gtx 680. Ludzie jest pełno testów wersji 680 lighting/7970 toxic (wersje kart dopiero wchodzące do sprzedaży) i ta karta (gtx680) w większosci gier przegrywa z 7970 już w HD, dalej jest jeszce większa różnica, naprawdę ciężko znaleźć testy wam?

 

http://www.techpowerup.com/reviews/Sapphire/HD_7970_Toxic_6_GB/31.html

 

http://www.kitguru.net/components/graphic-cards/zardon/sapphire-hd-7970-6gb-toxic-edition-review/16/

Edytowane przez leon691
Link to post
Share on other sites

tyle w temacie że wklejone i wyrwane z kontekstu testy bez informacji o sterownikach, testy uśrednione bez max i mini fps. Mówimy o podkręciu maksymalnym chyba logiczne, że żaden egzemplarz gtx 670 ani 7950 nie zrobi 1300MHz/1200Mhz bez dovoltowania.

 

Kogo to ****a obchodzi...Nie o tym jest temat wątku - nawet sam autor zwrócił uwagę na odbieganie od tematu ! Idź nawracaj ludzi swojego pokroju, albo wstąp do światków jehowy.

Daj normalnym ludziom porozmawiać na poziomie, a nie wpieprzasz się co chwila w pół słowa, bo nie potrafisz czytać ze zrozumieniem testów i wyciągać wniosków.

 

Idź już i daj nam szansę normalnie porozmawiać z autorem wątku !

Edytowane przez Ave20
Link to post
Share on other sites

 

 

Dodam od siebie tyle : mam gtx580 wyłącze AA = 57fps min. i mam w nosie powyższe karty ;)

 

W praktyce ! zależy jaka to będzie gra,wydajność obydwóch kart będzie podobna tak samo jak gtx680 vs hd7970 bo nie ma aż takiej przepaści między nimi,która definitywnie stwierdziła by w każdym tytule zwycięzce.

 

Temat dropów itp. zjawisk zostawiam w innym temacie :)

 

Autorowi polecam gtx480/570 lub 580 kupić,zapłaci mniej i bedzie też zadowolony.

Edytowane przez mistrz
Link to post
Share on other sites

Ależ ja jestem w temacie, "nawram" (operując twoim dziwnym językiem) autora na najbardziej wydajną kartę (relacja cena wydajność). Bardzo ci to przeszkadza jak widzę. Nikomu nie wpieprzam się co pół słowa, piszę między postami, twoja ocena mojego rozumienia tekstu jest mniej więcej tyle warta ile twoje próby udowodnienia , że się mylę - czyli nic.

Edytowane przez leon691
Link to post
Share on other sites

W pierwszym temacie napisałem iż korzystam z 1920x1080 :P

 

Co do zasobności portfela to mam jakieś maks 1200 do wydania (stad tez nie biorę pod uwagę 670).

 

13% różnicy wydajności przy 25% różnicy w cenie wychodzi trochu na niekorzyść droższej karty. Jednak na jej korzyść przemawia to iz w przyszłości będzie można na niej dłużej pograć tj bez wymiany karty na nowa przez jakieś 3 lata.

Link to post
Share on other sites

Jakbym miał tyle kasy to nie opierniczałbym sie i nie czytał tej dyskusji między @ Ave20 a @leon691 i kupował Radeona 7950. Nie ważne co inni piszą. Jest to najlepszy wybór w tej cenie i nic tego nie zmieni (chyba że obniżka GTX'a 670 do 1200 zł %-) )

 

Jak Ci już radzili.

 

Radeon 7870 - mniejsza wydajnosć za mniejsze pieniądze i krótszy czas korzystania z karty

 

Radeon 7950 wieksza wydajność za troche wieksze pieniądze i dłuższa możliwość grania w najnowsze gry w Full HD na Ultra detalach :D

Link to post
Share on other sites

Jakbym miał tyle kasy to nie opierniczałbym sie i nie czytał tej dyskusji między @ Ave20 a @leon691 i kupował Radeona 7950. Nie ważne co inni piszą. Jest to najlepszy wybór w tej cenie i nic tego nie zmieni (chyba że obniżka GTX'a 670 do 1200 zł %-) )

 

Jak Ci już radzili.

 

Radeon 7870 - mniejsza wydajnosć za mniejsze pieniądze i krótszy czas korzystania z karty

 

Radeon 7950 wieksza wydajność za troche wieksze pieniądze i dłuższa możliwość grania w najnowsze gry w Full HD na Ultra detalach :D

 

Ja nie dyskutowałem z tym kormanem, tylko sam się przypieprzał bez sensu. Jakbyś czytał, to byś wiedział. Nieważne.

 

Musashi

Jeśli karta ma być na kilka lat i pod FullHD, to lepiej będzie wziąć HD7950. Ale przecież sam wiesz najlepiej ile możesz wydać.

Jak koniecznie chcesz przyoszczędzić, to HD7870 i OC. A jak chcesz mieć spokój, to HD7950.

Tyle.

Edytowane przez Ave20
Link to post
Share on other sites

Chyba nieco zboczyliście z tematu... Zamiast pomóc autorowi kłócicie się między sobą. Proponuje wrzucić na luz i zaprzestać zaśmiecać wątek.

 

moze i troche zboczyli ale jabym byl ciekaw wynikow bechmarkow uzytkownikow.

Ave20 czemu jesli jestes taki pewin ze gtx 670 po oc dalej jest wydajniejsza karta niz hd 7950 oc(ze zmiana napiecia{na tym chyba polega oc?}) nie chcesz zrobic kilka testow w grach z uzytkownikiem leon691?

Ja sam bym byl ciekawy wynikow.

Jesli hd7950 na tych samych zegarach jest o 3% do 5% wolniejsze niz hd 7970 to cos w tym musi byc.

Sam chce kupic karte myslalem do nie dawna ze bedzie to gtx 670 ze wzgledu na physix,ale ostatnio doszedlem do wniosku ze nie jest to warte zachodu.Fajna sprawa ale za malo gier to obsluguje.

Link to post
Share on other sites

Siła argumentacji w poście wyżej to taki mały gwałt na intelekcie.

 

 

JJmhaumman - testy oznaczają porażkę gtx670 w części gier, a ta myśl dla niektórych jest bardzo niewygodna. Na szczęście w sieci masa testów, zainteresowani kupnem karty 1000zł+ znajdą odpowiedzi na swoje pytania.

Physix mocno muli karte, biorąc pod uwagę jak ubogie są efekty i fakt, że czasem włączenie ich obsługi za pomocą procesora (mafia 2)niemal tak samo wpływa na framerate jak obsługa przez gpu. Kila łopoczących flag i okruszki po stworkach (borderlands 2)jakoś specjalnie mnie nie zachęcają, natomiast efekty z wodą wyglądają juz nawet ciekawie. Ale tu nadal pozostaje kwestia frameratu, bo osobiście bardziej preferuje w dynamicznych strzelankach stale 60fps niż kilka przeciętnych efektów, których i tak pewnie nie zauważę, jesli ich wczesniej nie zobaczę na jakims filmie reklamowycm physix/nvidia.

Edytowane przez leon691
Link to post
Share on other sites
Gość JackHammer

Witam na forum!

 

Mogę powiedzieć że HD7870 to minimum na dłuższy okres czasu. Podejrzewam że na 2 lata starczy. Po OC dochodzi do poziomu GTX660Ti. Jeżeli interesuje Cię kwota 1200zł to masz właśnie do wyboru HD7950 i GTX660Ti

 

http://www.agito.pl/karta-graficzna-msi-geforce-gtx-660-ti-pe-oc-2gb-ddr5-pci-e-box-kupon-borderlands-2-84-639306.html?attr=248-544472

 

http://www.agito.pl/karta-graficzna-gigabyte-radeon-hd-7950-3gb-ddr5-pci-e-box-84-531862.html

 

I tu już zależy czy będzie OC bo jeżeli nie interesują Cię technologie CUDA, FXAA i PhysX to lepiej wypada HD7950:

http://www.hardocp.com/article/2012/08/23/galaxy_gtx_660_ti_gc_oc_vs_670_hd_7950

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...