Skocz do zawartości

Karta graficzna - relacja ceny do wydajności


Recommended Posts

Witam.

 

Wiem iż jest już sporo tematów dotyczących wyboru karty graficznej ale większość ogranicza się albo to wyboru "która tańsza" albo "która wydajniejsza". Mi z kolei chodzi właśnie o relacje ceny do wydajności. Pytanie dotyczy wyboru karty graficznej ze średniej polki tj Radeon 7850, Radeon 7870, Radeon 7950 i GeForce 660 TI.

 

Ceny Kart:

Gigabyte Radeon 7850: 830zl

Gigabyte Radeon 7870: 960zl

Gigabyte Radeon 7950: 1200zl

Gigabyte GeForce 660 TI: 1200zl

 

Karta nie będzie wymieniana przez najbliższe 2-3 lata. 1920x1080, Core i7, 8GB RAM. Generalnie początkowo mój wybór kierował się na 7870, bo ostatnich obniżkach zacząłem się zastanawiać nad zakupem 7950 lub 660, ewentualnie nad 7850 (jeśli 7870 byłby nie opłacalny).

 

Pytanie mam takie - czy warto dopłacać te 240zl do 7870 żeby kupić mocniejsza kartę?

Czy może lepiej kupić 7850 i zaoszczędzić 130zl względem 7870?

Jeśli już kupić któraś kartę za 1200zl to lepiej 7950 czy tez nowość - 660TI?

 

Dzieki za pomoc

Link to post
Share on other sites

Jeśli chcesz karte za jak najniższą cenę, a mieć za nią jak najlepszą wydajność to proponuje HD7850 najlepsza opłacalność, jednak nie od Gigabyte, ponieważ wiele osób pisze że ma z nią problem.

 

Ja jednak brałbym oszczędnie tzn. HD7850, zostanie Ci i tak 370 złotych. Za 2-3 lata po sprzedaży obecnie kupionej i tak kupisz dużo lepszą za sprzedaną i oszczędzoną kase. Jeśli zależy Ci na wydajności to HD7950 ;p

Link to post
Share on other sites

Większa wydajność + niższa cena = lepszy współczynnik cena / wydajność. Logiczne, prawda ?

Ostatnie obniżki cen Radeonów poprawiły ich współczynnik opłacalności.

 

Pod względem opłacalności zakupu najlepszą opcją jest HD7870 i HD7850 - różnica między nimi jest niewielka, bo wzrost wydajności HD7870 względem HD7850 jest w miarę proporcjonalny do różnicy cen między nimi.

 

Następny będzie HD7950. Później GTX660Ti.

 

Trzeba także rozpatrzyć opcje potencjału OC. GTX660Ti wypada tutaj najsłabiej. nV zdecydowała się na niższą szynę pamięci (192-bit) względem mocniejszego GTX670 + kilka innych zmian i wynikiem była słabsza karta, której podnesiono zegary o 150MHz w celu ustawienia jej wydajności na odpowiednim poziomie rynku. Efekt ? Karta szyta na miarę, ale potencjał OC został mocno ograniczony.

 

HD7950 ma pod tym względem znacznie więcej do zaoferowania. Dlatego jest też bardziej opłacalny od GTX66Ti.

 

Piszesz o rozdzielczości FullHD. Masz dwa wybory:

- HD7870 do OC

- HD7950 (tu także możesz wykorzystać potencjał OC i podgonić wydajność za freeko w porównaniu do droższych modeli kart z rynku).

Edytowane przez Ave20
Link to post
Share on other sites

Tak jak wspomniałem, masz dwie opcje:

- HD7870: http://www.agito.pl/karta-graficzna-gigabyte-radeon-hd-7870-oc-2gb-ddr5-pci-e-box-84-556221.html?attr=248-513093

Dlaczego ten model ? Porównywalny z nieco tańszym modelem od Sapphire, ale GB oferuje za to 36m gwarancji zamiast 24m.

 

- HD7950: http://www.agito.pl/karta-graficzna-gigabyte-radeon-hd-7950-3gb-ddr5-pci-e-box-84-531862.html?attr=248-508682

I znowu - 36m gwarancji w obecnie najniższej cenie z modeli niereferencyjnych.

 

Decyzję podejmij sam. Jeśli jednak zdecydujesz się na HD7870, podkręć go bo karta ma spory potencjał OC co w rezdzielczości FullHD da się wykorzystać.

Link to post
Share on other sites

Nikt tu jeszcze nie wspomniał o tym że Radeon 7950 to ten sam poziom co GTX 670 za 1550 zł np. od Gigabyte. Nabajrdziej z tych kart jest w/g mnie opłacalny właśnie na wsokim poziomie wydajności Radeon 7950 a cena nie jest wcale wygórowana wiec można ją brać z czystym sumieniem że będzie to najlepszy wybór ze swojej listy :D

Link to post
Share on other sites

Radeon 7950 to ten sam poziom co GTX 670 za 1550 zł np. od Gigabyte.

 

Albo pomyliłeś karty (GTX670 z GTX660Ti), albo kompletnie nie wiesz co piszesz.

 

Zadam Ci zagadkę - po co AMD wydawało uaktualnienie BIOS'u z opcją Boost dla swoich Radeonów HD7950 ?

Ano po to, by odskoczyć nieco nowemu GTX660Ti, a nie GTX670.

 

HD7950 nijak ma się do GTX670.

Zaraz napiszesz: "Po OC HD7950 miażdży suty GTX670", prawda ? GTX670 też się świetnie podkręca i podkręcony HD7950 nie ma nic do powiedzenia podkręconemu GTX670.

 

HD7950 jest tańsza od GTX670, ale jest też od niego wolniejsza.

1. http://tpucdn.com/reviews/AMD/HD_7950_Boost_BIOS_Upgrade/images/perfrel.gif

2. http://i31.servimg.com/u/f31/14/71/02/97/12310.png

 

To tyle w kwestii wyjaśnień tych herezji, bo nie o GTX670 tutaj rozmawiamy - nie mieści się w budżecie.

Edytowane przez Ave20
Link to post
Share on other sites

Bzdura, podkręcony radeon 7950 jest wydajniejszy od podkręconego gtx 670 i to pomimo o 100MHz niszego zegara na rdzeniu. Różnica jeszcze się pogłębia w rozdzielczości powyżej HD i przy włączonym AA. Podobnie jak 7970 vs GTX 680, choć tu w sumie można by ogłosić remis. Niżej najnowsze testy renomowanych portali. Nie wiem skąd w ludziach to przekonanie o wyższosci GTX 670 na radeonami, przecież w jego cenie można już mieć 7970, które jest o wiele wydajniejsze.

 

gtx 660ti vs gtx 670 vs HD7950

 

http://hardocp.com/article/2012/08/23/galaxy_gtx_660_ti_gc_oc_vs_670_hd_7950

 

i gtx 680 lighting vs HD 7970

 

http://www.xbitlabs.com/articles/graphics/display/msi-n680gtx-lightning.html

 

Obecnie jeśli chcemy mieć bardzo wydajną kartę najbardziej opłacalny jest zakup HD 7950 do 1300zł i podkręcić ja do 1200MHz. Droższe o kilkaset złotych karty (7970/gtx680) zapewnią po podkręceniu średnio wydajność większą o 5- max10%.

 

 

Edytowane przez leon691
Link to post
Share on other sites

Bzdura, podkręcony radeon 7950 jest wydajniejszy od podkręconego gtx 670 i to pomimo o 100MHz niszego zegara na rdzeniu.

 

http://i1.ujarani.pl/3/3/s1o65.gif

 

Nie będę robił offtopu, nie ma najmniejszego sensu.

Dużo zdrowia życzę.

 

 

lol, racja Chyba pomyliły mi sie karty. A tak ogólnie jeżeli w tych samych cenach są 660 Ti i 7950 to brałbym 7950 bo GTX to wąskie gardło. Niestety ...

 

No...właśnie. Zdecydowanie pomyliłeś karty.

Napisałem już:

- HD7870,

- HD7950.

Uzasadnienie w pierwszym moim poście w tym wątku.

Edytowane przez Ave20
Link to post
Share on other sites

Z testów które przeglądałem wynika ze 7950 jest wydajnościowo na poziomie 660, i to nawet po wgraniu nowego biosa do niej. 670 to już wyższa polka cenowa i również wydajność. Z tego co widzę najlepszym wyborem będzie 7870 i 7950.

 

Tak wiec czy opłaca się wydać te 240-250 złotych więcej od 7870 i kupić 7950 za cenę około 1200zl?

Link to post
Share on other sites

Tak jak napisałem - wszystko zależy od Ciebie i Twoich funduszy.

 

Jeśli możesz sobie pozwolić na wydanie nieco ponad 1200 zł na HD7950 bez zabijania cywili, to bierz HD7950, bo w FullHD każda skok wydajności będzie przydatny.

 

Jeśli jednak czujesz, że powinieneś przyhamować, to bierz HD7870 i karta do OC.

 

OC zalecam też przy HD7950 bo karta ma spory potencjał, ale przy HD7870 OC jest nawet bardziej wskazane.

Tak czy inaczej, obie karty (po tych ostatnich obniżkach), są warte swojej ceny.

Edytowane przez Ave20
Link to post
Share on other sites

Ave20---> co zabolało? Naprawdę bardziej wolisz odwołać się do mojego zdrowia niż przejrzeć testy na najnowszych sterownikach? To tak trochę dziecinne jest, wiesz? Przyznanie się do braku orientacji w temacie, ewentualnie dyskusja - witamy w świecie dorosłych. Widzę że, kilka testów zaraz po premierze pewnie głównie z polskich portali i do tej pory pogląd na wyższość GTX670 nad HD 7950 zalega ludziom w głowach. Tylko, że tu nie mówimy o zegarach 800 vs 1xxx (ile tam ma defaultowo gtx) tylko 1200 vs 1300 i tutaj jak wyraźnie pokazują testy gtx670 przegrywa. Czy to z racji blokady napięcia na max 1,15v, czy tez słabszej sekcji zasilania nie idzie podkręcić go o 400MHz tak jak radoena. I tyle w temacie.

Edytowane przez leon691
Link to post
Share on other sites

Ave20---> co zabolało? Naprawdę bardziej wolisz odwołać się do mojego zdrowia niż przejrzeć testy na najnowszych sterownikach? To tak trochę dziecinne jest, wiesz? Przyznanie się do braku orientacji w temacie, ewentualnie dyskusja - witamy w świecie dorosłych. Widzę że, kilka testów zaraz po premierze pewnie głównie z polskich portali i do tej pory pogląd na wyższość GTX670 nad HD 7950 zalega ludziom w głowach. Tylko, że tu nie mówimy o zegarach 800 vs 1xxx (ile tam ma defaultowo gtx) tylko 1200 vs 1300 i tutaj jak wyraźnie pokazują testy gtx670 przegrywa. Czy to z racji blokady napięcia na max 1,15v, czy tez słabszej sekcji zasilania nie idzie podkręcić go o 400MHz tak jak radoena. I tyle w temacie.

 

Ta strona to chyba jakis fenomen wobec innych i czy moglbys znalesc mi potwierdzajaca jej wyniki, badz zrobic wlasne testy wrzucajac zdjecia?
Link to post
Share on other sites

Ta strona to chyba jakis fenomen wobec innych i czy moglbys znalesc mi potwierdzajaca jej wyniki, badz zrobic wlasne testy wrzucajac zdjecia?

 

Po co tracisz czas ? Facet próbuje napisać historię na nowo na podstawie jednego testu z podziemnej strony.

Nie wdawaj się w rozmowę, bo gość najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a później pokona doświadczeniem...

http://www.techpowerup.com/reviews/Sapphire/HD_7970_Toxic_6_GB/28.html

Edytowane przez Ave20
Link to post
Share on other sites

Po co tracisz czas ? Facet próbuje napisać historię na nowo na podstawie jednego testu z podziemnej strony.

Nie wdawaj się w rozmowę, bo gość najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a później pokona doświadczeniem...

http://www.techpowerup.com/reviews/Sapphire/HD_7970_Toxic_6_GB/28.html

 

Czyli mozna go nazwac trollem forumowym, jedyne co mnie dziwi to dlaczego Bana nie dostal skoro wprowadza ludzi w blad.
Link to post
Share on other sites

Każdy ma prawo wygłaszać swoje opinie - od tego jest forum. A testy są różnie i trafiają się różne wyniki. Trzeba unikać tych skrajnych, bo nic z nich nie wynika. Jeśli na 4 portalach wyniki są zbliżone i świadczą na rzecz jednej z karta, a na 5 portalu wyszło im odwrotnie co innego, to nie ma co się sugerować takimi wynikami chyba, że zostaną potwierdzone...

A polemika nie wyjdzie temu wątkowi na dobre - brałem już udział w różnych bataliach słownych. Nie warto tracić czasu.

Link to post
Share on other sites

Człowieku weź mi wytłumacz czemu mam dostać bana dlatego że Ty uwazasz że gtx670 po OC jest wydajniejszy od radeona 7950. Spójrz na mój status, na czas jaki jestem na forum. Popatrz na testy której pokazałem, przeglądaj co pare dni strone na które zebrane są testy z niemal calego swiata (aktualizowana codziennie), poznaj język angielski jeśli nie znasz dostatecznie:

 

http://www.techpowerup.com/

 

 

Poświęć trochę czasu na poznanie tematu, wyrób sobie własną opinię(np. testując karty) nie sugerowną kolegami co napisali na tym portalu kilka postów i mają po 15lat, a potem za pare tygodni/miesięcy nazwij mnie znowu trolem forumowym, który wprowadza ludzi w błąd.

 

Jeśli chodzi o testy 7950OC vs gtx 670OC to mogę wam ich przytoczyć mnóstwo. Z różnych portali od stanowskich, australijskich, angielskich po niemieckie. Liczę, że polskie potraficie znaleźć sobie sami.

 

Ave20--> wiesz jak mówią - każdy sądzi według siebie. Nie umiesz rozmawiać, operujesz banalnymi sformułowaniami których zdaje się nawet nie rozumiesz do końca. Do tego obrażasz mnie. Nie sprowadzę Cię do swojego poziomu,nie dam rady - rozmawiać musisz nauczyć się sam.

Edytowane przez leon691
Link to post
Share on other sites

Obrażam Cię ? Że niby gdzie ? Życząc Ci "dużo zdrowia" ? ... Jak to jest obraza, to czym dla Ciebie są wyzwiska i bluzgi ?

 

Ilość postów na forum KOMPLETNIE o niczym nie świadczy. Możesz mieć 5000 postów i pieprzyć takie same głupoty jak użytkownik z 5 postami. Do tego - masz człowieczku ponad 2000 postów i 11 pozytywnych opinii. Proszę Cię...Ja mam zaledwie 440 postów i 51 pozytywnych opinii... Dasz radę sam wyciągnąć wnioski ?

 

I skończ chrzanić, że nie chciałem rozmawiać, bo podałem Ci 3 linki do testów gdzie jak byk masz jeszcze "słupki" - bardziej czytelnie już się nie da. Wejdź na każdą inne stronę z testami i zobaczysz te same wyniki.

A gadać z Tobą już nie chcę, bo wiem czy to się kończy - pieprzeniem bez sensu, Ty swoje ja swoje. Po cholerę to komu. Skończ więc wytykać mi że nie chcę z Tobą gadać, bo ewidentnie nie ma o czym - wyniki testów są jednoznaczne, Ty wyskakujesz z jednym likiem z jakiegoś vortalu o którym nikt nie słyszał i próbujesz napisać historie od nowa...Jeśli tego nie rozumiesz, to proszę Cię, zrób coś dla mnie i czep się kogoś innego.

 


AUTOR

Dla jasności, powtórzę raz jeszcze:

Tak jak wspomniałem, masz dwie opcje:

- HD7870: http://www.agito.pl/...attr=248-513093

Dlaczego ten model ? Porównywalny z nieco tańszym modelem od Sapphire, ale GB oferuje za to 36m gwarancji zamiast 24m.

 

- HD7950: http://www.agito.pl/...attr=248-508682

I znowu - 36m gwarancji w obecnie najniższej cenie z modeli niereferencyjnych.

 

Decyzję podejmij sam. Jeśli jednak zdecydujesz się na HD7870, podkręć go bo karta ma spory potencjał OC co w rezdzielczości FullHD da się wykorzystać.

 

Pozdrawiam Edytowane przez Ave20
Link to post
Share on other sites

ale ja się ciebie nie czepiam. Wyzwiska i bluzgi? O co ci chodzi? Masz problem nie potrafisz normalnie rozmawiać, albo obrażasz albo się nagle wycofujesz bo ktoś śmie twierdzić inaczej niż Ty. Chcesz inne testy to masz inne testy, naprawdę tak trudno znaleźć w internecie porównanie tych kart po OC? A plecienie jakichś bzdur o "słupkach" to się ignorancja nazywa. Mam ci słupki przerabiac na vortalach bo ci się nie podobają?

Dalej testy, dodaje też radeona 7970 vs dużo droższy gtx 680, bo znajda się i tadcy co twierdzą że gtx670 >7970. Różnioca pomiędzy 7970 a 7950 przy takich samych taktowaniach to 3-5%. Bastion GTX czyli Bttlefield, polecam przejżeć inne gry na tym linku:

 

http://www.hardwareheaven.com/reviews/1527/pg5/amd-radeon-hd-7970-ghz-edition-graphics-card-review-battlefield-3.html

http://www.techpowerup.com/reviews/AMD/HD_7970_GHz_Edition/5.html

 

 

zresztą proponuje testy, posiadam 7950 i i5 4.2/4.4. W tej chwili nie mam gtx 670 ale moze ktoś tu ma?

Edytowane przez leon691
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Chłopie...Zaciąłeś się ? Masz jeden tandetny link z nikomu nieznanego vortalu ! Żyj w swojej błogiej nieświadomości i nie próbuj nagabywać innych...Nabij kolejne 2000 postów, może ktoś Ci w coś uwierzy.

 

A jeśli znów będziesz chciał napisać: "uUuUu, nie chcesz gadać, witaj w świecie dorosłych", to weź łaskawie przeczytaj CAŁY #19 post, a później powtórz tę czynność 3 razy.

 

GL, HF !

Link to post
Share on other sites

Tandetny? Czekaj niech zgadnę - bo ci się nie podoba? "UuUuu"? O co Ci chodzi?

 

Dałem kilka linkow do różnych portali, liczyć mam cię też uczyć? Mi nie musi nikt uwierzyć, piszę jak wygląda sytacja, to czy ktoś dofinansuje nvidię czy amd mnie nie interesuje. Niepotrzebnie się tak denerwujesz, jestem na benchu kilka lat, więc mam troche postów - przeszkadza tak Ci to bardzo?

 

Podaj link do testu gdzie wysoko taktowany radeon 7950/7970 przegrywa w ogólnym porównaniu z wysoko taktowanym gtx 670/gtx 680 zamiast gadać o niczym. Konkrety "chłopie".

Edytowane przez leon691
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

To jest 3dmark 2011, nie gry. Nie jestem gimbusem tylko mam 30 lat, za tego typu uwagi i zachowanie na forum zglaszam Cię do moderatora, może on Ci pomoże, ja nie potrafię.

 

Zrob wlasne testy na battlefieldzie albo innej gry, tylko nie tlumacz sie tym ze nie masz danej gry albo nie masz czasu bo to bedzie bez sensu.
Link to post
Share on other sites

Żaden z was nie ma gtx670 to po co wam testy robione przeze mnie? Jak ktoś ma gtx670/680 możemy porównać, mam porównywać do testów z sieci? Mam sporo gier ale żeby wyniki były miarodajne do tych z recenzji muszą to być gry z wbudownymi benchmarkami, ewentualnie trzeba jak najdokładniej odtworzyć warunki z testu, metodologię, specyfikację sprzętu itd. Jesli chodzi o jakieś screeny z testów mogę wrzucić ale to wieczorem, po pracy. Ja nie rozumiem, wy naprawdę uważacie, że radeon z taktowaniami 1200/6400 jest wolniejszy od gtx670 1300/xxx? Na zdrowy chłopski rozum, jeśli jest kilka procent wolniejszy mając 800/5000 to chyba logiczne, że po podniesieniu taktowania o 400MHz na rdzeniu dogoni bądz przegoni gtx670 Pozostaną gry w których nadal szybszy będzie podkręcony gtx ale większą wydajność generalnie osiągnie 7950ka. Radeony lepiej reaguja na OC, więcej na nim zyskują. Naprawdę polecam przejrzeć testy w sieci dla orientacji. Polecam najnowsze, z racji aktualnych sterowników.

Edytowane przez leon691
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...