Skocz do zawartości

uszkodzona karta?


Recommended Posts

Witam

Przesyłałem firmą DPD kompa do UK. Paczka dotarła, komputer z zewnątrz nie nosił śladów uszkodzenia ale po podłączeniu nie włączył się totalna cisza (najprawdopodobniej zasilanie padło) rozkręciłem go i w środku znalazłem odstającą od płytki drukowanej plastikową obudowę karty graficznej (HIS radeon 6850). Jak docisnołem to wskoczyła na swoje miejsce. Komp nie chodzi i niemam jak sprawdzić czy karta działa i tu pytanie czy jest szansa, że karta ocalała? Natomiast drugie pytanie to czy ryzykuję czymś wsadzając taką kartę po przejściach do nowego kompa?

Dzięki

Link to post
Share on other sites

1) Jeśli dobrze rozumiem przesyłałeś w całości złożonego kompa. Kurierem, na odległość która prawdopodobnie zakładała również przelot paczki. Pokuszę się o komentarz. To było niezwykle głupie. Gdybyś sprzęt rozłożył i zapakował oddzielnie elementy które mogą się oberwać byłbyś teraz szczęśliwym odbiorcą paczki. Tu wiele do uszkodzenia nie potrzeba (sprzęt nie musi nosić zewnętrznych obrażeń).

2) Sama karta. Sprawdzić na innym kompie ją możesz, nic nie powinno się stać jeśli jest zwyczajnie padnięta. Rzecz w tym że nikt Ci dokładnie nie powie co jest zepsute bo uszkodzić się mogło wszystko przy takim sposobie transportu. O precyzyjna odpowiedź na pytanie poprosić możesz tylko wróżbitę Macieja.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

1) Jeśli dobrze rozumiem przesyłałeś w całości złożonego kompa. Kurierem, na odległość która prawdopodobnie zakładała również przelot paczki. Pokuszę się o komentarz. To było niezwykle głupie. Gdybyś sprzęt rozłożył i zapakował oddzielnie elementy które mogą się oberwać byłbyś teraz szczęśliwym odbiorcą paczki. Tu wiele do uszkodzenia nie potrzeba (sprzęt nie musi nosić zewnętrznych obrażeń). 2) Sama karta. Sprawdzić na innym kompie ją możesz, nic nie powinno się stać jeśli jest zwyczajnie padnięta. Rzecz w tym że nikt Ci dokładnie nie powie co jest zepsute bo uszkodzić się mogło wszystko przy takim sposobie transportu. O precyzyjna odpowiedź na pytanie poprosić możesz tylko wróżbitę Macieja.

Ogólnie to mógł w ogóle w jakimś sklepie w UK zakupić kompa. Pewnie nawet ceny byłyby korzystniejsze ;).

 

Ja tam bym zamówił, ale bez składania. Tak żeby była każda część w swoim pudełku i wszystko cacy, a poskładać bym sam się męczył. Spróbuj popatrzeć i ew. podociskać różne rzeczy, bo sklep lubi na szybko składać i nie wszystko ładnie siedzi.

 

Od siebie polece bardziej czasochłonną robotę. Mianowicie rozkręć wszystko i rozłóż, posprawdzaj każdą część osobno i sam złóż od nowa do kupy. Oglądająć każdy element kompa zwracaj uwagę na jakieś nieprawidłowości. Zawsze może coś być wygięte, gdzieś coś połamane, lub źle dokręcone. Takie tam.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Kompa wysłałem starego chciałem z niego tylko obudowę, kartę graficzną i DVD, a reszta na handel. Obudowa okazała się zamała pod noctua NH-D14 więc martwi mnie tylko karta graficzna. Części do nowego kompa już mam, kupione w UK (do cen komputronika zaoszcczędziłem jakieś 1700 zł.) Więc jedyne co mnie niepokoi to czy karta będzie chodziła, a jeśli jest uszkodzona to czy czegoś innego niepopsuje.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...