Skocz do zawartości

Intel czy AMD za 5500zl


Recommended Posts

Wszystko dobrze, ale grzechem nie wziąć jakiegoś zasilacza z odpinanymi kablami (tzw. modularny), daje to znacznie większy porządek w obudowie, co przekłada się też na lepszy obieg powietrza. OCZ ZT 650W jest bardzo dobry http://techplanet.pl/produkty/zasilacze/ocz-zt-series-650w,28250.html Nieco droższy od XFX 650W, ale na razie nie musisz np. kupować wentylatorów.

Edytowane przez pianista47
Link to post
Share on other sites

Dyndas nie wiem co cie w leb przywalilo ale naprawde masz glupie pomysly... Budzetowiec??? Ja nie jestem jakims bogaczem zeby na kompa 10tys zl wydac wiec sie gosciu ogarnij...

 

200-300zł drożej i z 6k z groszami robi się 10k

hmmm... a to ciekawe aż tak liczyć to nie potrafię %-)

 

Pisząc "trochę jak budżetowiec" miałem na myśli że część podzespołów masz bdb a część budżetowych co nie jest w mojej opinii najlepszym rozwiązaniem. Najbardziej razi zasilacz i cooler CPU. Reszta jako tako jest ok choć nie twierdzę że bym nic tam nie zmienił.

 

Ty natomiast się spinasz jak by Ci ktoś na jajca nadepnął :P

Edytowane przez DyndaS
Link to post
Share on other sites

Dyndas mowie ogolnie chodzi np o Asusa ktory jest strasznie drogi

 

Co do grafiki to w tym sklepie faktycznie za kartę dosyć drogo chcą bo 1687zł ale normalne poniżej 1600zł da się kupić. Musisz w jednym sklepie wszystko kupować? Kupowanie w jednym niekoniecznie wychodzi dobrze bo jedną rzecz mogą mieć tanio a inną znów bardzo drogo i się trochę jednak przepłaca.

 

Do płyt MSI się zraziłem bo mi starym kompie kondensatory wystrzeliły. Choć 6600GT MSI z pasywnym chłodzeniem działa do dziś.

Edytowane przez DyndaS
Link to post
Share on other sites

200-300zł drożej i z 6k z groszami robi się 10k hmmm... a to ciekawe aż tak liczyć to nie potrafię %-) Pisząc "trochę jak budżetowiec" miałem na myśli że część podzespołów masz bdb a część budżetowych co nie jest w mojej opinii najlepszym rozwiązaniem. Najbardziej razi zasilacz i cooler CPU. Reszta jako tako jest ok choć nie twierdzę że bym nic tam nie zmienił. Ty natomiast się spinasz jak by Ci ktoś na jajca nadepnął :P

Zasilacz zaproponowałem OCZ ZT 650W. Nie powiesz, że to słaby, budżetowy zasilacz.

Nie rozumiem natomiast, co Ci się nie podoba w chłodzeniu. Macho to bardzo dobry cooler, świetnie nadaje się do OC i to do porządnego OC.

Link to post
Share on other sites

Zasilacz zaproponowałem OCZ ZT 650W. Nie powiesz, że to słaby, budżetowy zasilacz.

Nie rozumiem natomiast, co Ci się nie podoba w chłodzeniu. Macho to bardzo dobry cooler, świetnie nadaje się do OC i to do porządnego OC.

 

Nie no nie twierdzę że ten jest budżetowy choć przyrównaj go do Corsair AX650. Tamten wcześniejszy wyglądał w takim konfigu "budżetowo".

Macho nie twierdzę że jest złym coolerem choć jak na taki zestaw wypadał tam trochę słabo.

 

Chyba przyznasz mi że ten sklep w którym on prawdopodobnie planuje zamówić ma dosyć drogo.

Edytowane przez DyndaS
Link to post
Share on other sites

Uważam że tak bo da się znaleźć praktycznie wszystko sporo taniej.

Nie wiem dokładnie jak wypada dokładnie macho rev. 2 ale ten w tym teście przy noctua nh-d14 wypadał bardzo blado:

http://pclab.pl/art44739-76.html

 

Poważnie mam Ci znaleźć to wszystko znacznie taniej i linki powklejać z renomowanych sklepów? Wiadomo że nie da się znaleźć wszystkiego najtaniej w jednym sklepie przecież to oczywiste lecz mimo to te ceny nie są jakieś zachęcające.

Edytowane przez DyndaS
Link to post
Share on other sites

Oczywiście, że można znaleźć taniej wszystkie produkty w RÓŻNYCH sklepach... Płacąc przy tym 5x więcej za przesyłkę... Nie rozumiem, jakim cudem uważasz, ze techplanet jest drogi, skoro podzespoły w zestawie mają bardzo konkurencyjną cene.

Link to post
Share on other sites

Znajdź 2 tanie sklepy z dobrą renomą i dużym asortymentem i zamiast przepłacać np. 300-400zł zapłacisz 40-50zł za przesyłki...

Co do coolera to jak pisałem nie wiem jak macho rev. 2 wypada ale ten wcześniejszy w teście do którego link wkleiłem wcześniej wypadał blado.

 

saturion.pl przegrzeb tam dużo towaru mają i niektóre bardzo tanio.

 

Jak tak obserwuję te ceny to np na agito.pl strasznie skaczą bo wczoraj czy przedwczoraj Asus gtx670 DirectCU II był za 1600 z groszami jakoś a teraz ponad 1700

Edytowane przez DyndaS
Link to post
Share on other sites

Najbardziej skaczą z cenami chyba w morele... A Saturion - świetny sklep, w którym często podzespoły kosztują kilkadziesiąt złotych taniej niż w innych tanich sklepach. Szkoda, że mają tylko dwa punkty; w Poznaniu i Wrocławiu. Ja mam szczęście, bo mieszkam w tym pierwszym mieście :)

Link to post
Share on other sites

Ja tam kupowałem części i nadal kupuje w kilku sklepach z punktami w moim mieście, komputronik, sferis, bit komputer ( ostatnio jeszcze morele i x-kom ) najlepiej jest znaleźć kilka sklepów z punktami odbioru w naszym mieście i kupować poszczególne części tam gdzie są aktualnie najtaniej :D

Link to post
Share on other sites

Ja tam kupowałem części i nadal kupuje w kilku sklepach z punktami w moim mieście, komputronik, sferis, bit komputer ( ostatnio jeszcze morele i x-kom ) najlepiej jest znaleźć kilka sklepów z punktami odbioru w naszym mieście i kupować poszczególne części tam gdzie są aktualnie najtaniej :D

 

Dokładnie. Można też wysyłkowo z dobrych sklepów zamówić kilka rzeczy jak mają tanio :P

Edytowane przez DyndaS
Link to post
Share on other sites

Ja zdecydowalem sie ze albo kupuje wszystko na morele.net albo wszystko na agito.pl albo troche z techplanet.pl troche z agito.pl i troche z morele.net :D

 

Zastanawiam sie jeszcze nad kupnem tanszej karty graficznej bo jak wiadomo nie posiadam nieograniczonej ilosci pieniedzy... Wiec czy moglibyscie jakas tansza karte graficzna polecic, bo ja mam na oku ta: http://www.agito.pl/karta-graficzna-gigabyte-radeon-hd-7950-3gb-ddr5-pci-e-box-84-531862.html?attr=1-47155

 

Albo tak dajcie jakies pomysly co zmienic aby wyszlo taniej ale nie tracac na tym zbyt duzo wydajnosci... Tu macie zestaw http://techplanet.pl/przechowalnia/zapisana/?s=65278&s=71281&s=56712&s=67082&s=71148&s=66504&s=70041&s=40148&s=70209&s=72453&s=68335&s=70966&s=65814

Link to post
Share on other sites

Ten Radeon HD7950 też jest dobry. Aczkolwiek GTX670 jest wydajniejszy.

 

Albo tak dajcie jakies pomysly co zmienic aby wyszlo taniej ale nie tracac na tym zbyt duzo wydajnosci

Nie kupuj na razie tych dwóch wentylatorów. Mozesz też zrezygnować z 8GB RAM-u na rzecz 4GB. Edytowane przez pianista47
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...