Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam.

Kilka dni temu zainstalowałem system na WD Caviar Green 500GB i podczas gdy próbuje coś uruchomić on się dopiero uruchamia i muszę czekać kilka sekund zanim wszystko ruszy. W nocy jak zostawiałem włączone skanowanie komputer się resetował, ale na ten problem pomogła zmiana ustawień dotyczących oszczędzania energii.

 

Czy jest jakiś sposób na te wyłączenie się dysku podczas pracy ? Może zworki trzeba odpowiednio ustawić ?

Edytowane przez Faris
Link to post
Share on other sites

Dysk sie nie wylancza, nie ma takiej mozliwosci,

Dysk może i w tym wypadku zapewne się wyłącza.

To jest dysk "green" czyli nastawiony na maksymalną oszczędność energii, także gdy nie jest używany wyłącza się. Niemniej są to dyski przeznaczone na magazyn danych a nie systemowe. Jedynie może zmienić opcję oszczędzania energii aby system nigdy nie wyłączał tego dysku.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dysk może i w tym wypadku zapewne się wyłącza.

To jest dysk "green" czyli nastawiony na maksymalną oszczędność energii, także gdy nie jest używany wyłącza się. Niemniej są to dyski przeznaczone na magazyn danych a nie systemowe. Jedynie może zmienić opcję oszczędzania energii aby system nigdy nie wyłączał tego dysku.

 

Ej mam pytanie, bo az mnie to zadziwiło ze dysk sie wylancza. Co by było gdyby ktos na takim dysku jebn*** system??

tez by sie dysk wylanczal? :)

Link to post
Share on other sites

Green od WD nie grzeszą szybkością

Mój sprawuje się dobrze nawet przy graniu, oglądaniu filmów, słuchaniu muzyki etc. - często kilku naraz.

Koszmar zaczyna się dopiero kiedy potrzeba odczytać większe pliki albo dużo więcej plików jednocześnie.

 

Co do SSD - podobnie jak pisałem wyżej

Stać Cie? 830

Nie stać Cie na 830? Vertex 4

 

Dyski bardzo porównywalne, więc którego nie weźmiesz tak będzie dobrze.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...