Skocz do zawartości

[5500] Komputer do gier


Recommended Posts

Witam, zamierzam w najbliższych dniach zakupić nowy zestaw komputerowy. Będzie służył głównie do gier w najnowsze produkcje. Najlepiej byłoby gdyby w podanym budżecie zmieściła się buda + monitor, lecz jeżeli obniża to mocno wydajność komputera to niech będzie sama buda za 5,5k. Fajnie byłoby gdybyście przedstawili obie wersje ;)

 

 

Z góry dziękuję, pozdrawiam

Forbidden

Link to post
Share on other sites

http://www.morele.net/inventory/info/dPTosp/

 

Bierz od razu z monitorem bo do gier nic lepszego nie wymyślisz ponad to co już jest.

Można przerobić to pod Ivy Bridge - dla obsługi usb 3.0, pci-e 3.0, zwiększonej wydajności przy niskim OC (w porównaniu do 2500k)

 

Zostało jeszcze trochę grosza na dodatkowe wentylatory.

Link to post
Share on other sites

GPU:AMD FX 8-8150 792zł

AC:Thermalright HR-02 - Macho Rev. 2 189zł

Mobo:Gigabyte GA-990XA-UD3 389zł

Ram:Kingston HyperX 2x4GB 1600MHz DDR3 176zł

GPU:Asus Radeon HD7970 OC 1728zł

HDD:Seagate Barracuda ST1000DM003 340zł

SSD:Kingston HyperX 3K SH103S3/90G 378zł

PSU:OCZ ZT Series 650W fully Modular 330zł

Case:SilentiumPC Regnum L50 315zł

Monitor:iiyama ProLite X2377HDS-B1 699zł

Wentyle do budy:3xSilentiumPC Zephyr 140 2xEnermax UCTB12

 

Ceny z morele.net Cena t około 5500zł.

Link to post
Share on other sites

Co to jest i5 2600k bo nie znam takiego.

 

Za 500zł więcej możesz dostać co najwyżej lepsze/więcej wentylatorów do cyrkulacji powietrza w obudowie, 100W więcej na zasilaczu na wypadek przyszłej rozbudowy o mocniejszą kartę, może więcej miejsca na dysku.

Ewentualnie wydajniejsze chłodzenie procesora albo przesiadka na i7 (o ile nie pracujesz na komputerze [tj. obróbka grafiki], nie warto)

 

To co Ci złożyłem to doskonała maszynka do gier i jedyne co można w niej ulepszyć to wprowadzić dwie karty graficzne - a to już przekroczy 6k zł

Link to post
Share on other sites

A co sądzisz o takim zestawie:

badziewnie zrobiony.

 

Szkoda oszczędzać na chłodzeniu biorąc Ivy bridge.

Tak wysoka przepustowość RAMu to strata pieniędzy - nie zobaczysz różnicy pomiędzy innymi a tylko przepłacisz

730W zasilacz to dużo za dużo.

Wziąłeś dysk magazynowy, kiedy za 4zł jest już sporo szybszy dysk.

SSD można lepszy i tańszy.

 

 

Złożyłem Ci najlepsze co można w tej cenie, podałem możliwości rozbudowy albo co można zmienić, żeby dopasować zestaw pod osobiste preferencje.

Szkoda mi czasu na sprawdzanie każdego zestawu który składają ludzie szukający pomocy.

Jak masz pytania, pytaj.

Jak masz uwagi lub adnotacje, mów o tym.

Ale nie marnuj mojego czasu na wciskanie Ci w gardło lepszego zakupu na siłę.

Link to post
Share on other sites

Co to jest i5 2600k bo nie znam takiego.

 

ajj miało być i5 2500k

 

Dlaczego w wymienionych powyżej propozycjach wszystkie karty były w wersjach OC? Nie lepiej zapłacić mniej za podstawową wersję i samemu podkręcić?

No jeśli facet nie będzie od razu kręcił karty to ma lepsze osiągi, w ogóle niereferencyjne są cichsze chłodniejsze i ładniejsze :D Zawsze można zaszaleć i kupić evga gtx670 superclocked 4gb hehe :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...