Skocz do zawartości

Spadek wydajności


Recommended Posts

Ostatnio zauważyłem spadek wydajności mojego komputera w grach. Opiszę wam na przykładnie gry Minecraft i League Of Legends. W LoL'u średnio mam od 100-130 fps a podczas walk spada mi do ~70, lecz ostatnio zaobserwowałem że jak nic się nie dzieje jest od 70-90 a jak jest walka to nawet potrafi spaść do 5. W minecrafcie też tak mam. Wacha się od 100-200 fps ale jak np kładę klocki lub jadę kolejką to już jest katastrofa, gra zmienia swoją istotę i jest pokazem slajdów. Mogę dodać też że przy kożystaniu z Google Chrome otwieranie kolejnej karty trwa 3-5 sekund. Jest to dość irytujące kiedy coś na szybko muszę poszukać. Moja karta graficzna to GF Galaxy 8600GTS na najnowszych sterownikach od nVidii. Mam do was, drodzy forumowicze dwie prośby.

 

1. Objaśnienie mojego problemu

2. Podanie konfiguracji sterowników pod maksymalną wydajność.

 

Niedługo szykuję się na zmianę całego komputera ale czuję że jego żywot dobiega końca. Części mają już po 5 lat. Ostatnio przekręciłem komputer i teraz wiatrakiem w stronę twarzy mam i czuję gorące powietrze. Tak jak by nie było cyrkulacji powietrza (karta, procesor i dysk nagrzewają powietrze). Tak więc dodam trzeci punkt.

 

3. Czy mam czekać z remontem kuchni i kupić prędko komputer czy w spokoju dokończyć remont. ( przerwy niedziałania komputera nie mogą przekroczyć jednego dnia bo jest mi na duch potrzebny, więc jak strzeli wszytko to będę miał problem. W mojej miejscowości owszem, jest dużo sklepów komputerowych ale maja mały asortyment. Wszystko jest na zamówienie i trzeba czekać +- 2 dni)

Link to post
Share on other sites

Cena bez podzespołów które mam to ~2500 zł ale jeszcze ssd dokupić muszę więc do 3 tys. Zestaw mam wybrany przez Sid Vicious'a ale jak uda ci się coś ładnego do 2,5 tysiąca bez dysku twardego, obudowy, windowsa, napędu chętnie popatrzę ;)

Link to post
Share on other sites

Jak słabo widać, jak powiększysz to masz mojej rozdzielczości ekran, więc powinieneś wszystko pięknie i wyraźnie widzieć.

 

ED.

 

Dodam jeszcze że zacząłem słyszeć piski-syki z środka komputera tak 1-2 sekundy kilka razy co jakąś minute, po odłączonych słuchawkach też słychać, a jak są podłączone to i w słuchawkach słychać.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...