Skocz do zawartości

Jak to i7 2600k miało osiem rdzeni...


Recommended Posts

Siemano,

 

 

Chce się spytać i jedną sprawę wyjaśnić. Znajomy zapiera się, ba zarzeka się nawet, że jego i7 2600k ma 8 rdzeni. Jakim cudem? Podobno ma jakąś super funkcje dzięki której sobie te rdzenie "mnoży". Dodatkowo zapiera się, że różnica między moim i5 2500k, a jego i7 wynosi w grach jakieś bagatela 13 FPS! 13! Na co ja mu odpowiadam, że to co najwyżej mogą być wątki, a nie rdzenie i różnica to maks 3 fps w grach. Pytam się skąd ta różnica. Chyba jedynie w Far Cry 2, gdzie gra ciśnie po wątkach bodajże.

 

Temat kieruję do was, bo zamierzam mu podesłać później link.

Edytowane przez Dip79
Link to post
Share on other sites

Teoretycznie ma 8 rdzeni ale nie fizycznych tylko logicznych.A fizycznych tylko 4.Nie ma programu który zmienia rdzenie logiczne w fizyczne.Można odblokowywać rdzenie ale to pod AMD.

A ten twój kolega pokazał jakiś dowód że ma to 13Fps więcej?

Macie takie same komputery?

Edytowane przez Djmnich
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Ma Hyper Threading (http://pl.wikipedia.org/wiki/Hyper-Threading). Fizycznie ma 4 rdzenie, jednak działają jak 8. Tutaj masz te "13" FPS'u różnicy: http://nvision.pl/Intel-Core-i7-2600K-Core-i5-2500K-test-procesorow-Sandy-Bridge--Articles-409-ndetails-20.html

2-3 klatki na sekundę różnicy, czasami nawet na niekorzyść 2600k (BFBC2)

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Nieee, komp ma inny (różnica to proc i karta). Jednakże nie, nie potwierdził i dalej się zarzekał, że taka jest różnica według testów. Mi przede wszystkim chodzi o te fizyczne rdzenie te, które w 100% mamy.

No to jeśli ma lepszą grafikę i proc to może mieć to 13Fps więcej.Chyba że ma gorszą grafikę to po prostu w du##e był i gó### widział.

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Jedyna większa różnica, to Lost Planet 2, Far Cry 2 i F1 2010 (o Far Cry wspominałem). Sorry, ale to są jakieś jaja. Reszta się zgadza z tym co mówiłem, że różnica to maks. 3 fps. Nawet w Battlefield różnica to 3 klatki. Mogą i działać jak 8 rdzeni, ale w praktyce są te 4 rdzenie (nawet intel na stronie tak podaje) i względem i5 nie daje to znacznej przewagi w nowszych tytułach.

 

No to jeśli ma lepszą grafikę i proc to może mieć to 13Fps więcej.Chyba że ma gorszą grafikę to po prostu w du##e był i gó### widział.

Nie chodzi Djmnich o to, że ma lepszy komp. Zarzeka się, że jego proc ma fizycznych 8 rdzeni, sam sobie je mnoży i na takiej samej konfiguracji osiąga 13 fps więcej w praktycznie każdej grze. Chce go uświadomić, że jest inaczej.

Edytowane przez Dip79
Link to post
Share on other sites

Póki co dużej przewagi nie ma bo po prostu gry nie korzystają z tylu rdzeni.

Nie chodzi Djmnich o to, że ma lepszy komp. Zarzeka się, że jego proc ma fizycznych 8 rdzeni, sam sobie je mnoży i na takiej samej konfiguracji osiąga 13 fps więcej w praktycznie każdej grze. Chce go uświadomić, że jest inaczej.

To tak jak napisałem w cenzurze że gada brednie i się nie zna. Edytowane przez Djmnich
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Jedyna większa różnica, to Lost Planet 2, Far Cry 2 i F1 2010 (o Far Cry wspominałem). Sorry, ale to są jakieś jaja. Reszta się zgadza z tym co mówiłem, że różnica to maks. 3 fps. Nawet w Battlefield różnica to 3 klatki. Mogą i działać jak 8 rdzeni, ale w praktyce są te 4 rdzenie (nawet intel na stronie tak podaje) i względem i5 nie daje to znacznej przewagi w nowszych tytułach. Nie chodzi Djmnich o to, że ma lepszy komp. Zarzeka się, że jego proc ma fizycznych 8 rdzeni, sam sobie je mnoży i na takiej samej konfiguracji osiąga 13 fps więcej w praktycznie każdej grze. Chce go uświadomić, że jest inaczej.

I może ma jeszcze 8x3,40GHz=27,2GHz... Różnica jest 2-3FPS na tym samym sprzęcie. Jeżeli nie używa komputera do renderowania, photoshopa itp., a jedynie do gier, to przepłacił.
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Póki co dużej przewagi nie ma bo po prostu gry nie korzystają z tylu rdzeni. To tak jak napisałem w cenzurze że gada brednie i się nie zna.

Dziękuje wszystkim za odpowiedzi. Po plusiku leci i o to mi chodziło. Chciałem go i jego znajomego (który również te *******amento wciskał) po prostu pałą przez łeb walnąć za takie brednie...

 

Prorok - może :P. Nie wiem co on sobie jeszcze wymyśli i jakim faktem mnie zaskoczy ten człowiek...

Edytowane przez Dip79
Link to post
Share on other sites

Kolega to jakiś nawiedzony jest.Specyfikację procesora można sprawdzić na stronie Intela,ba za pomocą programów do identyfikacji sprzętu.Wydajność na kilkudziesięciu portalach internetowych,jeśli chodzi o same gry.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Kolega to jakiś nawiedzony jest.Specyfikację procesora można sprawdzić na stronie Intela,ba za pomocą programów do identyfikacji sprzętu.Wydajność na kilkudziesięciu portalach internetowych,jeśli chodzi o same gry.

 

Chodzi ci o kolegę w znaczeniu "o mnie", czy o kolegę mojego kolegę? :P Trochę to pokręciłem, ale powinieneś załapać. Ja przykładowo sprawdzałem i to nie raz, ale on dalej w zaparte idzie.

 

 

 

Tam gdzie karta pozwala działać grze na maksa wtedy np u Ciebie 100 fps ów a u niego 115 fpsów i tylko . U mnie by już przepraszał za gadanie głupot :D

Hehe. Jeżeli ci chodzi o to by go w machę załadować, to nie jestem jakimś poje**m by walić za byle co :P. Jednak na prawdę prosił się, by go walnąć pałą przez łeb za gadanie takich głupot... Znam go i tak jedynie z ts'a bardziej i jak jeszcze w CoD'a się grało. Taki znajomy, ale spoko jest. Jego wiedza o hardware jest na poziomie innych osób myślących, że jak ma karta 2gb, lub jeszcze więcej to jest super mega wydajna i po prostu kosa. Podobnie z prockiem. Jak ma 6 rdzeni, lub w dodatku 8 to po prostu masakra! Znajomy się jara i7 6 rdzeniowym (już nie pamiętam, ale ten który łaził po jakieś 2-3 koła). A im wyższe taktowanie, tym lepiej. Powiesz takiemu, że masz 4 rdzeniowca po 4Ghz, a od razu mówi "wow". Czasem słuchanie takich ludzi dobija :P.

Link to post
Share on other sites

Chodzi ci o kolegę w znaczeniu "o mnie", czy o kolegę mojego kolegę? :P Trochę to pokręciłem, ale powinieneś załapać. Ja przykładowo sprawdzałem i to nie raz, ale on dalej w zaparte idzie.

O Ciebie nie,lecz o tego Twojego znajomego. :) Są takie asy i nic im nie przetłumaczysz.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...