Skocz do zawartości

Intel Core i5-3470 a duże zużycie procesora


Recommended Posts

Witam oto mój sprzęt :

http://techplanet.pl/przechowalnia/zapisana/?s=70041&s=70212&s=59683&s=15240&s=72202&s=68421&s=56317

 

Do tego karta graficzna GeForce GTX 285 1 GB.

 

Dopiero co kupiłem i złożyłem tego kompa, ale mam pewien dylemat, gdyz problem to może za duże słowo.

Mianowicie mam całkiem spore zużycie procesora, lecz objawia się to dziwnie.

Po pierwsze rzadko sięga co prawda 100% lecz i tak się zdarza, ale ogólnie rzecz biorąc to zużycie strasznie skacze od paru % nagle do 60% potem z 50% w dól i nagle znowu dobija do 60%+. Co dziwniejsze dzieje się tak np. przy jednym takim samym działaniu jednego programu np. przy codziennej pracy z przeglądarką itp.

 

Nie wiecie jak temu zaradzić ? Przypominam że mam nowego kompa dopiero złożonego i nawet nie ma jeszcze wszystkich potrzebnych mi programów. Możliwe że coś trzeba zmienić w podstawowych ustawieniach czy coś.

Ma ktoś jakieś rady ?

 

http://img717.imageshack.us/img717/9990/beztytuumvy.jpg

 

 

I jeszcze pytanie z innej półki. Mam z przodu obudowy USB 3.0, niestety jak podłączam dysk 640GB zewn. do tego portu pokazuje się że windows nie może rozpoznać urządzenia i nic potem się nei dzieje.

Natomiast jak podłączam zwykłego pendriva to działa.

 

W poprzednim kompie pisali że za mało mocy jest na przednim panelu i nie daje rady, ale teraz mam USB 3.0 i cały nowy sprzęt wiec chyba powinno dać rade odpalić zwykły dysk, ma ktoś jakies rozwiązanie ?

Edytowane przez Etrox
Link to post
Share on other sites

z dołączonego zdjęcia widać że procesor miał 0 % użycia, jeśli takie użycie będzie często się pojawiać zobacz który proces zużywa zasoby i zorientuj się co to za program, możliwe że to jakieś wirusy, co do przedniego panelu spróbuj kilka razy podłączyć jeśli nie zadziała to trzeba będzie podłączać do tyłu.

Link to post
Share on other sites

No z tyłu działa, ale czemu mam podłączać z tyłu skoro mogę z przodu bez wyciągania całęgo kompa z biurka. Chyba po to są usb z przodu żeby podłączać je z przodu, tym bardziej że z przodu są złącza usb 3.0 no to chyba coś jest nie tak, więc może ktoś ma jakąś dobrą radę ?

Link to post
Share on other sites

Port działa, napisałem wcześniej że pendrive np. działa normalnie.

A da się jakoś zwiększyć to ograniczenie na płycie ?

I czy na prawdę nie ma możliwoścci żeby podłączyć dysk z przodu ? :|

Edytowane przez Etrox
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...